BTC, kısa vadeli geri çekilme nedeniyle Ekim ayı analizi

featured

BTC, kısa vadeli geri çekilme nedeniyle Ekim ayı analizi Ekim ayı BTC için şu ana kadar sağlam bir ay oldu ve şu anda Eylül sarsıntısından sonra %40 arttı.

Uzun vadeli mal sahipleri ve madenciler agresif dağılım belirtisi göstermemeye devam ettikçe, temel bilgiler ve zincir üzerindeki genel eğilim güçlü bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Koşullar, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan hemen önceki Kasım 2020’deki durumuna çok benzer görünmeye devam ediyor.

Ancak kısa vadede, nakit girişlerinin yavaş yavaş artması ve tahmini kaldıraç oranının hala 0,19’da olması nedeniyle temkinli olmamız gerekiyor.

Teknoloji

TL; DR – BTC, 21 günlük MA, 21 günlük EMA ve 60.000 USD’yi kısa vadede tutmak için mücadele ederse, 58.3.000 USD ile 53.000 USD arasında destek bölgesine doğru başka bir düşüş trendini tetikleyebilir.

BTC kisa vadeli geri cekilme nedeniyle Ekim ayinda kritik ay

 • Dört haftalık güçlü bir rallinin ardından Bitcoin fiyatı, artan açık faiz, finansman oranları ve tahmini bir kaldıraç oranı ile kısa vadeli bir geri çekilme aşamasında kalmaya devam ediyor.
 • BTC, kısa vadeli olumlu bir sinyal olan 21 günlük MA, 21 günlük EMA ve 60.000 doların üzerinde kapanmayı başardı, ancak kaldıraç oranı hala yüksek, bu da hala bir risk olduğunu gösteriyor Piyasa ayarlaması var.
 • Bu durumda, 58.3.000 $ ile 53.000 $ arasındaki fiyat bölgesinin, izlenmesi gereken güçlü bir teknik ve onchain destek seviyesi olarak hizmet etmesi muhtemeldir.
 • BTC son zamanlarda kısa vadeli bir düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak daha yüksek bir yükseliş elde etmeye yardımcı olan bir seviye olan 63.7.000 doların altında kaldı.
 • Kasım 2020’deki tahmini kaldıraç oranının 0.20 olduğunu ve bunun %16’lık bir geri çekilmeyle sonuçlandığını ve ardından BTC’yi çok hızlı bir şekilde 20.000 dolardan 40.000 dolara gönderen tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir kırılmaya yol açtığını belirtmek önemlidir.
 • Son zamanlarda, BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı, ancak artan kaldıraç oranıyla mevcut piyasanın sarsılmasına neden oldu.
 • Temel ve onchain’deki istikrarlı yükseliş eğilimi göz önüne alındığında, BTC’nin 60.000 $ ile 53.000 $ arasında yerel bir düşük seviye bulması ve ardından önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerini 64.8.000 $’da tekrar test etmesi ve bu da yukarı yönde büyük bir kırılma ile sonuçlanması muhtemeldir.
 • Bitcoin fiyatı 53.000 USD’nin altında kapanırsa, bu bir düşüş sinyalidir ve 50.000 USD ila 45.2.000 USD arasında başka bir aşağı yönlü riski tetikler. Bu, 64.8.000 doların üzerindeki mevcut kırılma girişimini korumak için boğaların kaçınması gereken bir senaryo.
 • Kritik ay sonu kapanışı yaklaşıyor (Pazar gece yarısı UTC): Yeni bir ay sonu zirvesine ulaşmak ve uzun vadeli teknikleri daha da desteklemek için aylık mumun 58.8.000 doların üzerinde kapanış görmemiz gerekiyor.1635680424 723 BTC kisa vadeli geri cekilme nedeniyle Ekim ayinda kritik ay

onchain

Zincir içi metrikler, Bitcoin için çok yüksek bir genel eğilim göstermeye devam ediyor:

 • Nakit değişimi ve tüm döviz rezervleri birkaç yılın en düşük seviyelerinde kalmaya devam ediyor. Spot döviz rezervleri daha genç madeni paralar olarak artmasına rağmen, muhtemelen tüccarlar kar elde etti.
 • Genel olarak, UTXO yaş gruplarına bakarsanız, eski paralar net birikmeye devam ederken, daha genç paralar agresif bir şekilde kar elde etti.
 • Madenciler beklemeye devam ediyor ve hiçbir dağılım belirtisi göstermiyor: madencilerin rezervleri şu anda 1.857 milyon BTC civarında.
 • SOPR ve CDD gibi metrikler sabit kalıyor, bu da eski madeni paralarda agresif bir kar almanın olmadığını gösteriyor.1635680424 644 BTC kisa vadeli geri cekilme nedeniyle Ekim ayinda kritik ay
 • Medyan madeni para yaşı, kısa vadeli geri çekilmeye rağmen tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam ediyor ve bu da eski madeni paraların bu geri çekilmeyi satmadığını gösteriyor.
 • BTC şimdiden yeni bir rekor seviyeye ulaştı ve LTH’ler ve madenciler bir dağıtım trendi başlatmadı. Bu, BTC’nin önünde önemli bir yükseliş trendi olduğunu gösteriyor.
 • BTC için Google arama eğilimleri, zirvelerin yakınında hiçbir yerde aktif adreslerle, döngü zirvelerinin altında kalır.
 • Bütün bunlar, BTC’nin önünde önemli bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.1635680424 102 BTC kisa vadeli geri cekilme nedeniyle Ekim ayinda kritik ay

Nihayet

 • Artan kaldıraçlı büyük ralliler, kaldıracı ortadan kaldırmak ve boğa piyasası rallisini daha sürdürülebilir kılmak için yapılar oluşturmaya yardımcı olmak için sağlıklı yeniden tahsislere ihtiyaç duyar.
 • Geri çekilme aşaması tamamlandıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine yol açan yükselişin devam etmesini bekleyebiliriz.
 • Yatırımcılar dolardan çıkıp tahvilleri riskli varlıklara geri döndürdükçe, hisse senetleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında alım satım riski devam ediyor.
 • Boğalar, daha fazla piyasa ayarlaması durumunda 58.3.000 ila 53.000 dolar arasında koruma sağlamak zorunda. Zincir içi ve teknik veriler, bu destek bölgesinin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseliş devamı ile devam edeceğini gösteriyor.

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.