BTC 34K $’a Parçalanırken Bitcoin Katliamı Devam Ediyor

BTC 34K $’a Parçalanırken Bitcoin Katliamı Devam Ediyor

www.newsbtc.com

10 m

Okuma süresi: ~3 m


Bir bütün olarak kripto para piyasası bir kez daha kırmızıya büründü ve Bitcoin birkaç ayın en düşük seviyesine düştü.

Bitcoin’in fiyatı art arda dört gün boyunca düştü ve 35.000 dolarlık psikolojik destek seviyesini aştı. Satıcılar bu düşüşü sürdürürse, olası serbest düşüş BTC’yi 33.000 $ destek seviyesine çekecektir.

CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre en popüler ve en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde yüzde 4,5 kaybetti, çok önemli bir destek seviyesini aştı ve günlük 34.405 $’lık dip seviyesini kaydetti.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in piyasa değeri 657 milyar dolara düştü. 28 Mart itibariyle bu rakam 900 milyar doları aştı.

BTC 34K a Parcalanirken Bitcoin Katliami Devam Ediyor

BTC fiyatı, üst üste dört gün boyunca düştü ve 35.000 dolarlık psikolojik destek seviyesini aştı. (TeknoPiksel)

Bitcoin İçin ‘Aşırı Korku’

BTC şu anda geçtiğimiz hafta yaklaşık %10 ve yıldan bu yana %40 düşüşle yaklaşık 34.515 dolardan satış yapıyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, sadece birkaç gün içinde yaklaşık 6.000 dolarlık kaybın bir sonucu olarak “aşırı korku” seviyesine ulaştı ve bu da kaçınılmaz olarak zihniyette önemli bir değişikliğe neden oldu.

Bensignor Investment Strategies’ten Rick Bensignor bir notta, “Bitcoin’in kilit desteği tutamaması, ciddi bir düşüş olasılığını artırdı” dedi.

Bitcoin, varlık sınıflarındaki yatırımcıların gelecekteki faiz oranı artışlarının göstergelerine tepki vermesiyle, hisse senedi piyasalarının aşağı yönlü eğilimini takip etti. Son 24 saat içinde kripto para piyasası bir bütün olarak %4,4 düştü.TradingView Grafiği

Günlük grafikte BTC toplam piyasa değeri 638 milyar dolar.

‘Trend Tersi’ Göstergesi Yok

Fairlead Strategies’in yönetici ortağı Katie Stockton, bir notta şunları yazdı: “Bitcoin’in şu anda karşı eğilim belirtileri yok, ancak hisse senedi piyasası önümüzdeki hafta bir geri dönüş için hazır görünüyor ve bunun kripto para birimlerine de taşınmasını umuyoruz.”

Bitcoin’in kaybının çoğu, Federal Rezerv’in Federal Fon faiz oranını 0,50 yüzde puanı artırmasından sonra gerçekleşti, bu da borsa satışını tetikledi ve etkin bir şekilde iki 0,50 puanlık artış daha vaat etti.

CoinShares raporuna göre, kurumsal yatırımcılar bir haftadan uzun bir süre önce Bitcoin borsasında işlem gören fonları satmaya başladı. Önceki hafta Bitcoin çıkışları, geçen yıl Haziran ayından bu yana en büyük rakam olan 133 milyon doları buldu.

1652069707 400 BTC 34K a Parcalanirken Bitcoin Katliami Devam Ediyor

Bitcoin’in 30.000 dolara düşmesi bekleniyor. (Para Haftası)

Analist 30 Bin Dolara Düşüş Öngörüyor

Worth Charting’in kurucusu Carter Braxton Worth, Bitcoin’in fiyatının %13 daha düşerek 30.000 dolara düşeceğini tahmin ediyor.

Daha önce belirtildiği gibi, neredeyse tüm çizelgelere hakim olan kırmızı ile alternatif madeni paralar da sıkıntı yaşıyor. Ethereum, günlük yüzde 4,5 düşüşle bu olumsuz eğilime öncülük ediyor.

Binance Coin karşılaştırılabilir bir yüzde kaybetti ve şu anda 360 doların altında işlem görüyor. Ek olarak Avalanche, Cardano, Dogecoin, Ripple, Solana, Polkadot, NEAR ve Shiba Inu kırmızı renktedir.

Geçen hafta IntoTheBlock araştırma başkanı Lucas Outumuro, Fortune’a şunları söyledi: “Piyasa Fed’in niceliksel sıkılaştırmasının ve faiz artırımlarının etkisinin ötesine geçmeye başlayana kadar, Bitcoin’in daha geniş bir yükseliş trendi geliştirmesinin imkansız olduğuna inanıyorum.”

Öne çıkan resim Canlı Bilim, TradingView.com’dan grafik


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.