BTC 30K Dolara Düştü, Daha Fazla Düşüyor!

BTC 30K Dolara Düştü, Daha Fazla Düşüyor!

thenewscrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • BTC, art arda dördüncü gün acı çekiyor.
  • 30 bin dolardan tamamen düşüyor.
  • Daha fazla düşüş eğilimi yüksek.

Kriptoların kralı Bitcoin (BTC) yine de dört gün üst üste aynı kaderi yaşıyor. Federal Rezerv’in BTC ve diğer kriptolar için vergi artışı konusundaki kararları, nihayetinde tüm piyasayı etkiledi.

BTC sadece birkaç saat içinde 39 bin dolardan 35 bin dolara düştü. Bu düşüş tek başına %15’ten fazla büyük bir düşüşe neden oldu. Ne yazık ki aynı senaryo dördüncü gün için de devam ediyor.

Şu anda BTC, yalnızca son 24 saat dikkate alındığında grafikler %11,59 oranında düşerek 30.540$ gibi şaşırtıcı bir düşük fiyatla işlem görüyor. Bu gerçekten de 2022 yılı için şimdiye kadarki en düşük BTC fiyatına işaret ediyor. Bunun dışında BTC, Temmuz 2021’den bu yana bu kadar düşük seviyelerde değil.

BTC’ye ek olarak, tüm piyasa düştü. Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) gibi önde gelen altcoinlerin hepsi aşırı düşüşte. ETH şu anda 2.239 $ ve SOL 63.94 $ fiyatla işlem görüyor. Bütün bunlar nihayetinde hem kripto para birimi hem de hisse senedi ticareti konusunda tüccarlar arasında bir korku uyandırıyor.

Dip alımlarında spekülasyonlar

Her zaman, kral BTC düşüş eğiliminden muzdariptir, düşüşlerde satın alıp alamayacağımız spekülasyonları ortaya çıkar. Bir yandan, bir sürü BTC’ye ellerinden geldiğince sahip olmak için birbirleriyle savaşmaya devam ediyor. Öte yandan, birçok kişi ticaret yapmaktan ve hatta çoğu, zararına satarak karartmaktan bile korkuyor.

Benzer şekilde, El-Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, yalnızca 30,744 $ fiyatla 500BTC’yi ele geçirmeyi başardığını belirten bir tweet yayınladı. Buna rağmen, şu anda neşe dolu ve BTC’de her zaman olduğu gibi iğrenç bir şekilde pozitif olmaya devam ediyor.

El Salvador az önce daldırma satın aldı! 🇸🇻

~30,744$ ortalama USD fiyatıyla 500 jeton 🥳#Bitcoin

— Nayib Bukele (@nayibbukele) 9 Mayıs 2022

Ayrıca, bu BTC şüphecileri ve analistleri, BTC’nin önümüzdeki günlerde daha da büyük kayıplara uğrayacağını belirtiyor. İlk noktanın kasıtlı olarak 28 bin dolardan düştüğünden şüpheleniliyor. Bu noktada belirgin savunma başarısız olursa, BTC doğrudan 10 bin dolardan hendeklere gidecek!


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.