Brezilya’nın En Büyük Aracılık XP’si Kripto Ticaret Özelliğini Başlatmaya Hazır

Brezilya’nın En Büyük Aracılık XP’si Kripto Ticaret Özelliğini Başlatmaya Hazır

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bu makale, CoinDesk ve CoinDesk arasındaki bir ortaklık olan CoinDesk Brasil’den uyarlanmıştır. BilgiParaBrezilya’nın önde gelen finans haber yayınlarından biri. Twitter’da CoinDesk Brasil’i takip edin.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, piyasa değerine göre en büyük Brezilya aracı kurumu olan XP’nin (XP) Haziran ayı sonuna kadar bir kripto ticaret platformu başlatmayı planladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, XTAGE adlı ürün, büyük Amerikan borsası Nasdaq’ın ticaret teknolojisi üzerine inşa edildi ve XP uygulamasıyla entegre edilecek.

XP’nin yeni özelliği, 3,5 milyon kullanıcının bitcoin (BTC) ve eter (ETH) alıp satmasına izin verecek, ancak ilk aşamada kripto para yatırma ve çekme mümkün olmayacak. XP, “piyasa eğilimleri ve yatırımcı iştahı geliştikçe teklifini çeşitli dijital varlık türlerini içerecek şekilde genişletmeyi” planlıyor.

Finansal ürünler direktörü Lucas Rabechini bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, XP’nin kripto saklama şirketi BitGo’yu, XTAGE’nin çoğu “soğuk cüzdanlarda” tutulacak varlıklarını saklamak için kullandığını söyledi.

XP, Nasdaq’ta listeleniyor ve 10.8 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Şirket, profiline göre finansal danışmanlık hizmetleri ve 800’den fazla yatırım ürünü sunmaktadır.

Çarşamba günü, Brezilya’nın en büyük dijital bankası Nubank, müşterilerine platformunda bitcoin ve eter satın alma ve satma seçeneği ekledi.

Bu makale Andrés Engler tarafından çevrildi ve CoinDesk tarafından düzenlendi. Orijinal Portekizce makale bulunabilir burada.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.