Brezilyalı fintech unicorn Nubank kripto hizmetleri sunmaya başlayacak

Brezilyalı fintech unicorn Nubank kripto hizmetleri sunmaya başlayacak

www.theblockcrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Brezilyalı fintech şirketi Nubank, kripto ticaretine başlamak için kripto firması Paxos ile bir anlaşma imzaladı.

Banka, başlangıçta bitcoin ve ether işlemleri sunuyor ve Çarşamba günü yayınlanan bir duyuruya göre, yeni ürünü Temmuz ayı sonuna kadar 50 milyon müşteri tabanının tamamına ulaşmak için Mayıs ayında piyasaya sürmeye başlayacak.

“Kripto’nun Latin Amerika’da büyüyen bir trend olduğuna, yakından takip ettiğimiz ve bölge üzerinde dönüştürücü bir etkisi olacağına inandığımız bir trend olduğuna şüphe yok. Yine de, müşteriler ya kendilerini güvende hissedecekleri bilgiden yoksun olduklarından ticaret deneyimi hala çok niş. Nubank’ın CEO’su ve kurucusu David Vélez, bu yeni pazara girin ya da karmaşık deneyimler karşısında hayal kırıklığına uğrayın” dedi.

Nubank, gelecekte daha fazla kripto para birimi eklemeyi planladığını söyledi. Müşteriler, şirketin yatırım platformu NuInvest tarafından sunulan ETF’ler ve fonlar aracılığıyla kriptoya zaten erişebilir.

Bu yeni girişimde Paxos, saklama sağlayıcısı ve komisyoncusu olarak hareket edecek.

Paxos’un kurucu ortağı ve CEO’su Charles Cascarilla, “Nubank’ın kripto ticaret alanına girme hamlesi sadece şirket için değil, aynı zamanda bölgedeki kripto para biriminin benimsenmesinin hızlandırılması için de stratejik bir hamleyi temsil ediyor” dedi.

Nubank’ın ana şirketi Nu Holdings de bilançosunun yaklaşık %1’ine eşdeğer miktarda bitcoin satın aldığını duyurdu.

Duyuruda, “İşlem, şirketin bölgenin finansal hizmetler ortamında Bitcoin’in mevcut ve gelecekteki potansiyeline olan inancını güçlendiriyor” denildi.

Nubank, geçen yılın Aralık ayından bu yana New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) ve Brezilya’nın B3 borsasında işlem görüyor. Yayınlanma tarihi itibariyle, şirketin hissesi her iki piyasada da yaklaşık %11 oranında düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.