Blockchain’in seyahat şeklinizi değiştirmesinin yolu

Blockchain'in seyahat şeklinizi değiştirmesinin yolu

Blockchain’in seyahat şeklinizi değiştirmesinin  yolu

Blockchain’in seyahat şeklinizi değiştirmesinin yolu Blockchain teknolojisi gibi devrim niteliğinde bir teknoloji söz konusu olduğunda, ilk önce neyin tam olarak nerede değişeceğini söylemek zor. Gerçek şu ki, blockchain’in çok farklı şekillerde bozabileceği veya dönüştürebileceği çok fazla sektör var.

Bu makale, blockchain teknolojisinin seyahat endüstrisinde devrim yaratabileceği çeşitli yolları derinlemesine inceliyor. Ayrıca Covid-19 pandemisinin, blockchain teknolojisini seyahat endüstrisine dahil etme ihtiyacını nasıl hızlandırdığı. İlginç bir şekilde, blok zinciri ve kripto para birimine gömülü sınırsız olanaklara güvenen en iyi seyahat şirketlerinden bazılarına da bakardık. Travala.com, Sandblock vb. şirketler

Blockchain teknolojisi tarafından kesintiye uğratılan seyahat endüstrisinin bazı yönleri şunlardır:

1. Veri depolama / yönetimi

Blockchain teknolojisinin verileri işlemenin daha güvenli ve güvenilir bir yolu olduğu haber değil. Bu özellik aynı zamanda çeşitli nedenlerle seyahat endüstrisi için kritik öneme sahiptir.

Birincisi, seyahat verilerinin güvenliğinin daha güvenli olduğu anlamına gelir – bu, örneğin terör saldırısı gibi korkunç şeyleri önlemek için askeri arenada kuşkusuz gerekli olabilir.

Öte yandan bu, şirketlerin seyahat verileri açısından daha fazla optimize edilebileceği anlamına da geliyor. Uçuşların gecikmesi veya otel rezervasyonlarının kaybolması nedeniyle seyahat etmenin zor ve zahmetli olabileceğini hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, bu veriler blok zincirinde depolanmışsa, bilgilerin şimdi her zamankinden daha verimli bir şekilde depolandığı ve güncellendiği anlamına gelebilir. Blockchain’in seyahat şeklinizi değiştirmesinin yolu

Blok zinciri, odalar ve uçuşlar açısından daha fazla gerçek zamanlı kullanılabilirlik sağlamaya yardımcı olabilirse, tüketicilerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlayacak ve markanın itibarını ve kârlılığını korumaya yardımcı olacaktır. Mahremiyet hakkı konusunda daha da fazla endişe var. Blockchain teknolojisi ve şifreleme, seyahat kayıtlarının gerçekten güvende kalmasını sağlamaya kesinlikle yardımcı olabilir. Blockchain’in seyahat şeklinizi değiştirmesinin yolu

2. Seyahat sırasında yapılan ödemeler

Blockchain, ilk olarak Bitcoin konusunda kullanıldığı için ödeme endüstrisini etkiledi. Bu nedenle, blockchain teknolojisinin ödeme endüstrisini değiştireceği zaten belgelenmiş bir gerçektir. Kişiler ve şirketler arasında daha hızlı ve daha ucuz işlemlere olanak tanır. Ripple, Coinbase vb. sayesinde ödemeler gerçek zamanlı olarak işlenebilir. Bu, geleneksel finansal kurumlarla uğraşanlar için inanılmaz.

Örneğin, acil bir durum ortaya çıkarsa ve bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden bir transfer istemeniz gerekirse, blockchain teknolojisi çok daha hızlı bir ödemeye izin verirken günler alabilir.

Bu aynı zamanda itibari para birimini sürekli olarak yerel para birimine çevirmeniz gerekmediği anlamına gelir. Kripto para birimini kabul eden şirketler bulabilirseniz, kripto para birimini kullanabilirsiniz. Aksi takdirde büyük miktarlarda para çekebilir ve farklı ülkelerdeki döviz kurlarının kaprislerine bağlı olarak sürekli para değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Ek olarak, yanınızda fiziksel para, seyahat çeki veya başka herhangi bir fiat para birimi taşımanız gerekmediği düşünüldüğünde, bu daha güvenli seyahat anlamına da gelebilir. Nihayetinde bu, bir hedef haline gelmenize ve size yeni bir güven vermenize yardımcı olabilir.

3. Bagajı takip edin

Blockchain’in şirketlerin lojistik için harika olan öğeleri, ürünleri ve envanteri izlemelerine nasıl yardımcı olabileceği konusunda birçok tartışma yapıldı. Bil bakalım başka ne için harika? Tahmin ettin – bagaj. Seyahat konusunda deneyimliyseniz, bagajınızı daha önce kaybetmiş olma ihtimaliniz çok yüksektir ve blockchain bu konuda kesinlikle yardımcı olabilir.

Bagaj verilerinin de merkezi olmayan bir şekilde dağıtılabilmesi, bagajınızı bulmanızı çok daha kolay hale getirebilir.

Covid-19, blockchain ve seyahat endüstrisi

Yeni korona virüsünün saldırısı seyahat endüstrisini zorladı. Ayrıca seyahatteki eksiklikleri ve blockchain teknolojisine olan ihtiyacı vurguladı.

Seyahat kısıtlamaları gevşetildikten sonra, seyahat alanında daha fazla blockchain teknolojisi kullanım vakası gördük. Temassız etkileşimlerin benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlayan vakaları kullanın. Birçok seyahat şirketi ayrıca kripto para birimlerini ödeme sistemlerine entegre etti. Blockchain tabanlı sağlık kimliği ve Covid-19 pasaportlarının tanıtıldığını da fark ettik. DSÖ ayrıca MiPasa adlı bir Covid-19 veri merkezi başlatmak için önde gelen birkaç blok zinciri firmasıyla ortaklık kurdu.

Blockchain tabanlı seyahat şirketi

Listemde ilk sırada Travala.com var – Travala.com şu anda dünyanın en büyük blok zinciri tabanlı seyahat rezervasyon şirketi. 2017 yılında kurulan şirket, şu anda 77’den fazla kripto para birimini kabul ediyor.

Diğer büyük blockchain tabanlı seyahat şirketleri şunlardır: ShareRing, Sandblock, WebJet, Winding Tree, Travelchain, TravelbyBit, vb.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.