Blockchain Gaming Startup, Artan Oyna-Kazan Talebinin Peşinden Yükseldi

Blockchain Gaming Startup, Artan Oyna-Kazan Talebinin Peşinden Yükseldi

Blockworks.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Blockchain tabanlı oyun platformu OpenBlox, şirket bu yıl ilk oyununu piyasaya sürmeye hazırlanırken, kazan-kazan oyunlarına ilgi dalgası sürmeye çalıştığı için başlangıç ​​turunu artırdı.

OpenBlox, 30 milyon dolarlık bir değerlemeyle 3 milyon dolar topladı ve fonları ürün ve iş geliştirme, oyun tasarımı ve ek personel için ayırmayı planlıyor. Tur, deneyimli risk sermayesi kapitalisti Yida Gao tarafından yönetilen, yakın zamanda kurulan bir San Francisco firması olan risk sermayesi şirketi Shima Capital tarafından yönetildi.

Başlangıç ​​turuna 3Commas Capital, 100×100 Venture Capital, Digital Strategies ve MC Ventures gibi girişim firmaları da katıldı.

Blok zincirler arasında bir köprü oluşturmak amacıyla ethereum sanal makinesi (EVM) teknolojisini kullanan OpenBlox, ayrıca çalışmalarda bir NFT pazarına sahiptir ve bu arada bir dizi önde gelen oyun loncası ile ortaklık yapmaktadır.

Ekip, üç oyunu piyasaya sürmeyi planlıyor – oyuncular, NFT (karşılaştırılamayan tokenler) dahil olmak üzere blok zinciri uygulamalarını üçlü metaverse boyunca dağıtabilir. Oyun platformu, dijital koleksiyonları bir kereye mahsus olarak basmak yerine Web3 destekli bir topluluk yaratmayı amaçlıyor – anında kar sağlayabilen, ancak nadiren sürekli kullanıcı katılımını sağlayan bir yaklaşım.

Dijital evreni, gişe rekorları kıran oyna-kazan devi Axie Infinity’ye benzer şekilde oyun içi mekanikler aracılığıyla üreyebilen 7.998 genesis blox NFT koleksiyonuna dayanmaktadır.

Bağış toplama, Ubisoft dahil olmak üzere, artan sayıda üst düzey geleneksel oyun yapımcısının blok zinciri öğelerini kullanmak istemesiyle geliyor.

Endüstri katılımcıları, AAA olarak adlandırılan bu mavi çipli geliştiricilerin oyun tasarımı ve oynanışı konusunda ayakları olduğunu, ancak çevresel kaygılar nedeniyle NFT’lere karşı temkinli oyunculardan zorlu bir satışla karşı karşıya kaldıklarını söylüyor.

Ekip, sadece Ethereum ile başladıktan sonra, merkezi olmayan finans (DeFi) anlaşmalarını genişletmeye çalışırken bir yan zincir olan Arbitrum blok zincirine döndü.

Başlangıç, belki de yönetim özelliklerini ileriye taşıyabilecek bir oyun içi belirteç sunmayı planlıyor. Uzun vadeli plan, oyun oyuncuları tarafından kontrol edilecek merkezi olmayan özerk bir organizasyon (DAO) oluşturmaktır.

Daha önce diğer kazan-kazan Web3 girişimlerini destekleyen Gao, ekibin hem geleneksel video oyunlarında hem de kripto yerlileri olarak “derin deneyime” sahip olduğunu söyledi. OpenBlox ayrıca bir dizi üst düzey geliştirici ve grafik tasarımcı ile birlikte çalışıyor ve bu da yardımcı oluyor, dedi.

Buradaki zorluk, çarpıcı grafiklere ve ilgi çekici oyunlara alışmış, hevesli geleneksel video oyuncularını, oyun cephesinde daha az seçici olabilen, ancak oyundaki blockchain teknolojisi ve yapma potansiyeli söz konusu olduğunda daha belirgin olan kripto yerlileri lejyonları ile bir araya getirmektir. zaman ve sadakat karşılığında bir tüketici olarak para.

“Temelde, mülkiyetin geliştiricilerin değil oyuncuların elinde olduğu ve diğer kullanıcıları ve diğer meslektaşlarını alana getirebildiğiniz oyun oynamak için bu yeni tür yollara sahip olmak istiyorsunuz.” dedi Gao. “Yani, tüm grafik tasarımcıların ve oyunları stüdyolarda yapan insanların her şeyi kontrol etmesi yerine, başkalarını da getirebilirsiniz.”

OpenBlox destekçisi Digital Strategies’te Web3 odaklı bir yatırım direktörü olan Elle Sia, oyunun grafiklerinin ortalama kripto-yerel oyunundan önemli ölçüde daha keskin olduğunu söyledi.

Ve Sia’ya göre ekip, oyunun eğlenceli ve ilgi çekici olmasını sağlamak için özen gösteriyor.

Sia, “Eğlenceli olması gerekiyor,” dedi. “Aksi takdirde kimse oynamaz. Aksi takdirde, yeni oyuncuların gelmesi gerektiği sürece biraz Ponzi olur.”

Başlangıç ​​ayrıca, metaverse girişimine olan ilgiyi artırmak ve dünya çapında oyuncular kazanmak için Real Deal Guilds (RDG), Ancient8, Good Games Guild ve BreederDAO dahil olmak üzere oyun loncalarıyla olan ortaklıklarına büyük ölçüde dayanmaya çalışacak.

OpenBlox’un takma adlı kurucusu Dr X, yaptığı açıklamada, girişimin gelen yatırımcılarının girişime “geniş bir paydaş ağı getirdiğini” söyledi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.