BitKwonect? ‘Luna Brothers’ anı, Terra inflate token arzını bir gecede %3,500 görüyor

BitKwonect?  ‘Luna Brothers’ anı, Terra inflate token arzını bir gecede %3,500 görüyor

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Blockchain protokolü Terra’nın şirket içi belirteci olan LUNA, eşit ölçüde entrika ve umutsuzluğa neden olan büyük değişikliklerden geçiyor.

13 Mayıs’ta yayınlanan veriler, bir gecede, güç durumdaki kripto para biriminin arzının göz sulandıran 6.9 trilyon LUNA’ya genişlediğini doğruluyor.

6.900.000.000.000 LUNA, neredeyse sıfır değer

Terra’nın LUNA’yı başarısız ABD doları stabilcoini TerraUSD (UST) ile birlikte kurtarmaya çalıştığı çalkantılı bir haftanın ardından işler kötüden daha da kötüye gitti.

Büyük BTC satışlarına ve piyasayı desteklemek için kredilere rağmen, her iki token de değer kaybetmeye devam etti.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, yazının yazıldığı sırada LUNA/USD, neredeyse algılanamaz bir ortalama olan 0.00005474 $’dan işlem gördü.

Daha önce zaten düşük seviyelerde olmayı umut edenleri dehşete düşürecek şekilde, LUNA düşüşünü durduramadı ve Terra’nın son önlemleri durumu daha da kötüleştirmiş görünüyor.

8 Mayıs’ta ciddi bir şekilde başlayan arz artışları, son günlerde hiperenflasyonist itibari para birimlerini anımsatan bir hamleyle saçma sapan bir hal aldı.

11 Mayıs’ta 1,8 milyar LUNA basıldı ve mevcut 764 milyon arza eklendi. Bu yeterli değilse, 12 Mayıs’ta 185 milyar token daha ortaya çıktı.

Son olarak, 13 Mayıs’ta Terra 6,7 ​​trilyon LUNA bastı – bir kerede %3,483 artış.

RIP pic.twitter.com/LXfx1ngu2A

— hodlonaut ⚡ (@hodlonaut) 13 Mayıs 2022

Bitcoin kültürel kaynağı Citadel21’in yaratıcısı olan popüler yorumcu Hodlonaut, 12 Mayıs baskısında “Bitcoin var ve bok paralar var” yanıtını verdi.

Toplam LUNA arzı 6.9 trilyona ulaştıktan sonra, Hodlonaut altcoinin varlığının altına bir çizgi çekti.

OneCoin’den daha mı kötü?

Enflasyon ne kadar muhteşem olsa da, daha yaşlı piyasa katılımcıları olayları BitConnect ve OneCoin gibi kripto ponzi planlarının çöküşüyle ​​karşılaştırırken, LUNA’nın çöküşü en çok dikkat çeken şeydir.

İlgili: 168.000 BTC borsaları terk ederken Bitcoin fiyatı ‘cehennemde bir geri dönüş mumu’ görüyor

Bankless kripto haber bülteninin kurucu ortağı David Hoffman, karşılaştırmalı bir piyasa değeri tablosuyla LUNA patlamasının BitConnect’e karşı ölçeğini ortaya koydu.

BitKwonect Luna Brothers ani Terra inflate token arzini bir gecede

LUNA ve BitConnect piyasa değeri tablosu. Kaynak: David Hoffman/ Twitter

Popüler tüccar MDXCrypto, “LUNA gerçekten kriptoda şimdiye kadar gördüğüm en büyük küme,” diye devam etti.

“Bitconnect’ten daha kötü, Onecoin’den daha kötü, Axie’den daha kötü, hepsinden daha kötü.”

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Terra tüm ekosistemi canlandırmaya söz verdi, ancak saatler sonra LUNA blok zincirini tamamen kapattı.

Türev platformu BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, “LUNA ve UST bu bölümde hayatta kalsalar bile, uzun vadede LUNA’nın piyasa değerinin her zaman UST dalgalanmasını aşacağına dair piyasa güvenini güçlendirmek için bazı dahice protokol değişiklikleri yapılmalı” dedi. “Luna Brothers, Inc” başlıklı sabit paralarla ilgili bir dizi blog gönderisinin ilkinde. 13 Mayıs’ta yayınlandı.

“Bunu nasıl başaracağım konusunda hiçbir fikrim yok.”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre, büyük borsa Binance’den çekilen LUNA/USD, yazı yazılırken Bitfinex’te 0,0077 dolardan işlem gördü.

1652439099 141 BitKwonect Luna Brothers ani Terra inflate token arzini bir gecede

LUNA/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitfinex). Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.