Bitcoin’in Karlılığı 2 Yılın En Düşük Noktasında

Bitcoin’in Karlılığı 2 Yılın En Düşük Noktasında

u.bugün

48 m

Okuma süresi: ~2 m


2021’de neredeyse tüm kripto para birimlerinin karlılığı, Shiba Inu, Ethereum ve hatta Bitcoin gibi para birimlerinin %500’e varan getiri göstermesiyle zirvedeydi. Ancak Glassnode’a göre Kasım ayında başlayan düşüş trendi ile Bitcoin’in karlılığı piyasanın son iki yıldır görmediği seviyelere ulaştı.

Zincir üstü sağlayıcının verilerinin önerdiği gibi, Bitcoin şu anda son iki yıldaki en düşük karlılık noktasında. Böylesine düşük bir karlılık oranı, kripto para biriminin bir an için 30.000 doların altına düşmesinden kaynaklanıyor.

Kayıptaki adres sayısı bize ne söylüyor?

Metrik, diğer göstergelere kıyasla teknik veya zincir üstü analizde yaygın olarak kullanılmasa da, bize pazarın mevcut durumu hakkında fikir verebilir. Kayıp birkaç adresin hızla artmasıyla, pazarın bir sıçrama görme olasılığı daha düşüktür.

📈 #Bitcoin $BTC Kayıp Adres Sayısı (7d MA) az önce 2 yılın en yüksek seviyesi olan 16.522.749.262’ye ulaştı

Metriği görüntüle: https://t.co/s2ciFMlDcX pic.twitter.com/OP544qxrVK

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 11 Mayıs 2022

Kayıptaki adreslerin sayısı artmak yerine azalıyorsa veya yanlara doğru hareket ediyorsa, piyasanın geri çekilmesi beklenir. Piyasadaki girişler kayıplara dönüştüğünde, bazı yatırımcılar varlıklarını hızla düşürerek zaten düşen bir piyasada ek baskı yaratır.

IntoTheBlock’un verilerine göre, Bitcoin’in karlılığı şu anda yaklaşık %50 seviyesinde bulunuyor ve bu, kripto para piyasasındaki diğer dijital varlıklara kıyasla hala ortalamanın üzerinde kabul ediliyor.

Örneğin, daha değişken olan Shiba Inu, tokenin fiyatı ATH’den büyük ölçüde düştüğü için yalnızca %19 karlılık sunuyor. Cardano’nun karlılığı da Bitcoin’e kıyasla son derece düşük bir seviyede.

Basın zamanında, BTC, ilk kripto para biriminin 29.000 dolardan 69.000 dolara yükseldiği Temmuz ayında piyasanın gördüğü geri dönüş noktasına yakın işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.