Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi

Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi
Bitcoin'in büyük sıfırlaması ve yükselişi

Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi

Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi Ekonomimizin büyüme ve gerileme döngülerinde çalıştığı bilinmesine rağmen, bunun ancak geçen yüzyılda başlayan bir fenomen olduğunu biliyoruz. Eskiden ekonomimiz sadece borca ​​dayalı bir sistemle çalışmıyordu. Bu döngüleri harekete geçiren büyümeye yol açan bu yeni borç bağımlılığıdır. Dylan LeClair‘in “Uzun Vadeli Borç Döngüsünün Sonucu ve Bitcoin‘in Yükselişi” adlı makalesinde dediği gibi: “Üretkenlik bir ekonomik sistemin en önemli uzun vadeli yönü olsa da, verimlilik değil, borcun güçleri / Uçucu ekonomik dalgalanmalar durumunda ana itici güç olan krediler. ” Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi

Geçen yüzyılın başında büyük ekonomiler altın standardını bırakıp varlıksız para basmaya başladılar. Bu, hükümetlere sonsuz para gücü verdi. Geçmişte ve günümüzde suistimal edilen bir güç, para birimlerimizi gerçekten devalüe eden ve uzun vadede vatandaşları yoksullaştıran önlemlerle “ekonomiyi kurtarmak” adına kullanılıyor. Bir zamanlar böyleydi – bugün ekonomi aynı araçlarla, borç artışları, para arzı artışları, hükümetler ve merkez bankaları ile geri dönüşü olmayan bir noktaya, geriye tek bir seçeneğin kaldığı, aynı araçlarla tekrar tekrar “kurtarılıyor”: devam etmek. Bir zamanlar sistemimizin uzun vadeli bir etkisi olan bu nüfus yoksullaşması, ABD hükümeti gibi iki yıldan kısa bir sürede para arzını %40’ın üzerinde artıran hükümetler sayesinde artık kısa vadeli bir etki haline geliyor.

Film, merkez bankası eylemlerinin ayrıntılarını ve bu eylemlerin etkilerinin mevcut durumunu, etkiledikleri sayılara ve göstergelere bakarak inceliyor: faiz oranları, niceliksel genişleme (para baskıları) ve sosyal harcamalar.

Bu hızlanma artık bariz görünse de, bazıları bunu kenardan izliyor ve harekete geçiyor. Çözümü bulan hükümetler, üniversiteler veya düşünce kuruluşları değildir. Her şey, Satoshi Nakamoto takma adını kullanan birinin internet forumunda yaptığı bir gönderiyle başladı. Halihazırda var olan BT konseptlerini bir araya getirerek, bu kişi (veya kişiler) tarafından yeni bir para formu yaratıldı ve dünyayla paylaşıldı. Güçleri, toplulukları, ademi merkeziyetçilikleri ve ölçeklendirme potansiyelleri gerisini halletti. On yıldan fazla bir süredir hızlı ileri sardık ve şu anda kimsenin kapatamayacağı yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde bir varlığımız var.

Maksimum 21 milyon bitcoin arzı ile değiştirilemeyecek katı kuralları olan paradır. Bu iki faktör, onu var olan en zor para biçimi ve esasen daha iyi bir para biçimi haline getirir. Film, Bitcoin’in nasıl çalıştığını, madenciliğin nasıl çalıştığını ve Bitcoin’in büyüme potansiyelini ve bir para birimi olarak küresel kabulü ortaya çıkaran Lightning Network gibi mevcut ölçeklendirme seçeneklerini ayrıntılı olarak açıklıyor. Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi

Açık ağlar, ölçeklendirme için ağ etkilerinden yararlanır ve sezgisel olarak, Bitcoin‘e karşı alınan birçok önlem ağı da güçlendirebilir: Hükümetlerin Bitcoin‘i yasakladığı ülkelerde, insanlar bir şeyler satın almak için acele ettikleri için fiyatların yükseldiğini gördüler çünkü önemi anlaşıldı Roger. Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) üzerinde çalışan hükümetler de aynı sonuca varacak.

Ayrıca bu CBDC’ler, ticari bankaların her zaman merkez bankaları ile vatandaşları arasında yer alan aracıları ortadan kaldırmaktadır. Bir yandan merkez bankalarının dolaşımdaki parayla etkileşim için artık ticari bankalara ihtiyacı kalmazken, diğer yandan Bitcoin vatandaşların ticari bankalara olan ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Böyle bir bağlamda, ticari bankalar, müşterileri için çekici kalabilmek için varlıkla ilgili hizmetler sunarak bitcoin’in benimsenmesini zorlamak zorunda kalıyor. Bitcoin‘in büyük sıfırlaması ve yükselişi

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, alana girmeyi düşünen veya zaten girmiş olan varlık yöneticilerinin sayısı giderek artıyor. Enflasyondan korunma, hükümetlerden korunma ve finansın geleceğine yapılan bir yatırım olarak kabul edilir.

Mevcut bağlamda, dünya çapındaki finans piyasaları tüm zamanların en yüksek seviyelerindeyken ve döngünün sonuna geldiğimizi gösteren birçok veri noktası varken, piyasaların ancak bir noktada düşmesini bekleyebiliriz. Bu gibi durumlarda, nakit tutmak veya tahvil satın almak için piyasadan para çekilir. Yüksek enflasyon ve düşük veya negatif faiz oranlarına sahip tahvillerin olduğu bir senaryoda, bu seçeneklerin hiçbiri mantıklı değildir. Aynı zamanda, tamamen yeni bir finansal piyasa, kurumsal kabul ve mevcut yatırım araçları açısından olgunluk düzeyine ulaşmaktadır. Ayrıca, başlangıcından bu yana yıllık ortalama %200 fiyat artışı ile tarihin en hızlı büyüyen finansal hissesidir. Şu anda mevcut olan en iyi takaslardan biridir. Bitcoin’in büyük sıfırlaması ve yükselişi

“Büyük Sıfırlama ve Bitcoin‘in Yükselişi” filminde, ekonomik bağlamımızla ilgili tüm önemli ayrıntıları – merkez bankası eylemleri, tarih, Bitcoin ve daha fazlası – özetlemeye çalıştık, böylece izleyiciler mevcut durumumuzu iyi bir düzeyde anlayabilir ve içinde yaşamak istedikleri finans dünyasının geleceği hakkında bilinçli kararlar alabilmek.

Film, 5 Ocak 2021’de gösterime girecek ve resmi web sitesi www.thegreatresetfilm.com’da ücretsiz olarak yayınlanacak. Orada ayrıca filmi makale formatında, filmden alıntıları, tüm veri kaynaklarını ve daha fazlasını bulacaksınız.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.