Bitcoin’i unutun ve bu üç altcoini radarınızda tutun

Bitcoin’i unutun ve bu üç altcoini radarınızda tutun

Bitcoin’i unutun ve bu üç altcoini radarınızda tutun

Bitcoin’i unutun ve bu üç altcoini radarınızda tutun Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin bir süredir baskı altında işlem görüyor ve şu anda 41.500 dolar civarında. Son piyasa düzeltmesi gerginliğe neden oldu ve yatırımcı duyarlılığını azalttı, ancak bu üç kripto para birimi bu ay işleri tersine çevirebilir.

Terra (LUNA), Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK) hakkında konuşurken şu anda buzu kıralım.

dünyanın 1. ayı

Terras LUNa geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100$’a ulaştı ve o zamandan beri %30’u düzeltti. Ancak hafta sonu yine rotasını değiştirdi. Basın zamanında, LUNA %3 daha yüksek işlem görüyor, fiyatı 72,00 dolar ve piyasa değeri 26 milyar dolar.

Kendi stabilcoini TerraUSD’nin (UST) hızlı büyümesine baktığımızda, Terras LUNA’nın hala çok fazla meyve suyu var gibi görünüyor. UST stabilcoin, halihazırda piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para biriminden biridir. Bunun nedeni, UST stablecoin’in DeFi’de birçok kullanım bulması ve Curve Finance, Avalanche, Fantom vb. platformlarda kullanılmasıdır.

LUNA’nın UST ile paylaştığı deflasyon mekanizması oldukça ilginç. Yani UST sabit parasını her kullandığınızda, LUNA’nın bir kısmı yanar. Ne kadar çok UST basılırsa, LUNA arzı o kadar düşük olur ve bu da fiyatı artırır. Bu nedenle, son düzeltmenin yeni eklemeler için iyi bir anlaşma olabileceğini düşünüyoruz.

Bitcoin'i unutun ve bu üç altcoini radarınızda tutun

2. Çokgen (MATIC)

Çokgen (L2 Ethereum), Ethereum üzerindeki yüksek gaz ücreti nedeniyle çok fayda sağladı ve gelecekte de bunu yapmaya devam edecek. Polygon’un MATIC’i geçen ay Aralık 2021’de en yüksek performans gösterenlerden biriydi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,84 dolara ulaştı.

O zamandan beri, MATIC %30’dan fazla düzeltme yaptı ve şu anda 2.0 doların biraz üzerinde tutuyor. Çokgen, zk toplamaları gibi güçlü teknolojilerin uygulanmasıyla büyük ölçüde genişletilir. Son güncellemeye göre 0xPolygon köprüleri de Aralık ayının son haftasında 500 milyon dolarlık giriş gördü.

Aralık 2021’in son haftasında, Ethereum için yalnızca 105.000’e kıyasla, Polygon’da yaklaşık 2 milyon akıllı sözleşme dağıtıldı. Bu, Polygon’un blockchain meraklıları için tercih edilen ağ haline geldiğini gösteriyor. MATIC’in bu yıl veya önümüzdeki aylarda 10 doları vurup ilk on kripto listesine girmesi sürpriz olmaz. Bitcoin’i unutun ve bu üç altcoini radarınızda tutun

3. zincir bağlantısı (BAĞLANTI)

Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink (LINK), pazar trendine meydan okumak için çok çalıştı. Aşağı yönlü piyasa baskısına rağmen, LINK yavaş yavaş yükseliyor. Basına çıkacağı sırada LINK %4 artışla 27 dolardan işlem görüyor.

Bazı önemli gelişmeler nedeniyle LINK’in bu yıl ilerleme olasılığı yüksek. Geçen yıl Chainlink, Total Value Secured’de (TVS) 75 milyar dolarlık büyük bir dönüm noktasına ulaştı ve bu onu tüm DeFi ekosisteminde en yüksek değere sahip ikinci merkezi olmayan konsensüs biçimi haline getirdi.

Diğer bir dönüm noktası, 1000’den fazla projenin şu anda Chainlink ekosisteminin bir parçası olması ve bunların yarısından fazlası 2021’de entegre edilecek. Bu tür önemli gelişmelerden sonra LINK’in güçlenmesini bekliyoruz.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.