Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var: 2022’de İzlenecek 5 Trend

Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var: 2022’de İzlenecek 5 Trend

Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var: 2022’de İzlenecek 5 Trend

Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var 2021, kripto para birimleri için değişken ama çok verimli bir yıldı. Kripto piyasa değeri 1 Ocak’ta 800 milyar doların altında üç katına çıkarak bugün yaklaşık 2,2 trilyon dolara yükseldi ve bazı varlıklar hem fiyat hem de kullanıcılar açısından astronomik getiriler sağlıyor. Ve bu artışlar o zamandan beri ekosisteme yayıldı. Bitcoin ve eter piyasa değerinin %80’inden %60’ın biraz üzerinde.

Buna ek olarak, DeFi uygulamalarının (merkezi olmayan finans) ve takas edilemeyen tokenlerin devam eden refahı (NFT’ler) önümüzdeki yılın daha da karlı olabileceğini öne sürüyor.

İşte beş önemli kripto hikayesi 2022’ye ne zaman başlayacağımızı arıyoruz.

1. Daha fazla düzenleme

Kripto endüstrisi, merkezi olmayan yapısı ve düzensiz doğası sayesinde (veya buna rağmen) bugüne kadar gelişiyor. Ancak sektördeki birçok kişi size bunların düzenlemelere açık Kurallar şeffaf bir şekilde uygulandığı sürece.

Hükümetler, kripto para birimlerini siber suçluları engelleyecek ve perakende yatırımcıları daha güvenli hale getirecek şekilde düzenlemenin bir yolunu bulmaya çalışıyor. Çin, hükümet tarafından onaylananlar dışında, kendi sınırları içinde kripto faaliyetlerini neredeyse yasadışı hale getirecek (popüler olmayan) bir yol çizdi. (Bakınız: Çin’in dijital yuanı.)

Decrypt’in 2021 Yılın Kişisi: Gary Gensler

Kripto yatırımcıları ve girişimciler, SEC, CFTC ve Hazine Bakanlığı ofislerinin hepsinin yeni düzenlemeler için kampanya yürüttüğü eyaletlerde daha ılımlı bir yaklaşım umuyor. Yatırımcılar için düzenlemeler, daha net vergi politikaları ve hatta kripto yatırımlarını emeklilik hesaplarına dahil etme yeteneği anlamına gelebilir. Ve eğer iyi bilinen kripto para alım satım araçları düzenlemelere uyarsa, yatırımcılara ekstra bir güvenlik katmanı sağlayarak benimsemeyi artırmaya yardımcı olabilirler.

Bitcoin Pro-Bitcoin Senatörü Lummis Yeni Kripto Düzenleyici Önerdi

2. Bitcoin ATM’leri çoğalıyor

Kripto para birimlerinin maddi olmayan doğası, uzun süredir onlara karşı çıkmıştır; birçok insan bitcoinleri gerçek para olarak görmekte zorlanıyor çünkü bitcoinleri göremiyor veya dokunamıyorlar. Ancak şimdi Bitcoin ATM kurulumu yavaş yavaş dünyanın farklı yerlerinde gerçeğe dönüşüyor, insanlar dijital varlıkları somut yatırım araçları olarak algılayabilecekler.

Bitcoin ATM’lerinin sayısı 2015’ten beri istikrarlı bir şekilde artıyor ve 2021’de yeni zirvelere ulaştı.

Yakınımda bir bitcoin ATM’si nasıl bulunur

Bitcoin ATM’leri esasen insanların kredi veya banka kartlarını kullanarak BTC satın almalarına izin verir. Bu, kripto para birimlerini hem meraklılar hem de yeni başlayanlar için kolayca erişilebilir hale getirir. Bitcoin ATM’leri, insanlar onlarla kolayca kripto işlemleri yapabildikleri için kripto brokerlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırabilir – ancak ücretler, insanların hala başka yerlerde daha iyi fiyatlar aradığı anlamına gelebilir. Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var

3. Çevresel iyileştirmeler

Kripto şüphecileri, blok zinciri ağlarının çevresel etkisini hedefliyor ve bu konu bazı kripto meraklılarını bile rahatsız ediyor.

Bitcoin madenciliği, çok fazla enerji kullanan çok fazla bilgi işlem gücü gerektirir. Kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonunun çoğunluğu, madencilik süreçleri için iş kanıtı kullanan madeni paralar tarafından üretildiğinden, 2022 için enerji maliyetlerinde büyük bir değişiklik olası değildir. Bitcoin madenciliğinin yüksek enerji maliyetlerine ek olarak, süreç aynı zamanda hizmet dışı bırakılan madencilik tesislerinden yüksek düzeyde e-atık üretir. Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var

Öte yandan, Cardano ve Solana gibi daha yeni kripto para birimleri, yüksek enerji tüketimi gerektirmeyen bir hisse kanıtı yöntemi kullandıkları için övgü aldı. Ve piyasa değerine göre 2 numaralı madeni para olan Ethereum, buna hak kazanmanın eşiğinde Proof-of-stake’e geçişdiğer kripto para birimlerini aynı şeyi yapmaya ve süreçlerini çok daha çevre dostu hale getirmeye neyin teşvik etmesi gerektiği. Yeşil kripto para birimlerinin benimsenmesi 2022’de artarsa, Bitcoin’in enerji tüketimi düzelmese bile alan için faydalı olacaktır.

4. Bitcoin fiyatında kalıcı hareketlilik

Bitcoin, açık ara dünyanın en büyük kripto para birimidir ve fiyatı kripto piyasasının en yaygın kullanılan ölçüsü olmaya devam etmektedir.

2021’de Bitcoin, Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 60.000 doların üzerine çıkarak, ardından Temmuz’da 30.000 doların altına düştü ve ardından Kasım ayında yaklaşık 70.000 dolarla yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve ardından sürekli dalgalı bir performans gösterdi. 50.000$’ın oldukça altında bir seviyede mevcut seviyesine geri dönüyor. Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var

Varlığın ciddiyetini reddederseniz Bitcoin’in imzası olan bu hareketlilik, kripto piyasasının henüz tam olarak olgunlaşmadığı düşünüldüğünde, 2022 ve sonrasında da sürmesi muhtemel.

 

Volatilite, Bitcoin gibi birçok deneyimli tüccarın – dalgalanmaları arbitraj fırsatlarına izin vermesinin – ve aynı zamanda birçok varlık yöneticisinin dikkatli olmasını tavsiye etmesinin ve müşterilere portföylerinin sadece %5’ini kriptoya yatırmalarını söylemesinin bir nedenidir. Yatırımcılar, Bitcoin’in yükseldiği sıklıkta çökmesine tamamen hazırlıklı olmalıdır.

Bitcoin’in COVID-19’un çökmesinden bu yana en yüksek hareketliliği: Skew

Kripto boğalarının beklediği şey, Bitcoin ve diğerlerinin kısa vadede hareketli olmaya devam etmesi, ancak düzenli güçlü düzeltmelere rağmen uzun vadede değerinin istikrarlı bir şekilde artmasıdır. Bu nedenle yatırımcıların sabırlı olması, geçici iniş çıkışlar konusunda endişelenmemesi ve uzun vadeli bir bakış açısına bağlı kalması gerekiyor. Bitcoin ve Kripto için Sırada Ne Var

5. Kripto ETF Onayları

BITO’da ilk Bitcoin vadeli işlemleri ETF (Borsa Yatırım Fonu), bu yıl New York Menkul Kıymetler Borsasını vurdu, vurdu yaklaşık 1 milyar dolarlık işlem rekor bir çıkış yolunda ilk gününde. Düzenli borsalarda satın alıp ticaret yapabilecekleri bir kripto ürününe uzun süredir devam eden yatırımcı ilgisinin anında teyidiydi.

Bitcoin’in ilk ETF’si: kazananlar ve kaybedenler

Ancak BITO, Bitcoin’i tutmuyor – perakende yatırımcıların Bitcoin’e maruz kalmasının bir yolu gelecek, gerçek BTC değil. Bu bir “spot” ETF değildir. SEC, kripto para birimlerinin mevcut fiyatına dayalı ETF başvurularıyla dolup taştı, ancak hiçbir zaman onaylamadı. Bununla birlikte, BITO’nun performansına ve yatırımcıların ona duyduğu güvene dayanarak, bir bitcoin spot ETF’sinin 2022’de veya çok yakında – diğer kripto para birimlerine bağlı potansiyel ETF’lerle birlikte ortaya çıkması çok iyi bir şanstır. Yeni perakende yatırımcıların seli.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya diğer tavsiye niteliğinde değildir.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.