Bitcoin ve Ethereum Kapitülasyon Riski Altında

Bitcoin ve Ethereum Kapitülasyon Riski Altında

kriptobriefing.com

58 m

Okuma süresi: ~2 m


Küresel makroekonomik ortamı çevreleyen korku artarken Bitcoin ve Ethereum hala düşüş eğiliminde. Her iki kripto para birimi de hayati talep bölgelerini ihlal ediyor gibi göründüğü için kayıplar hızlanabilir.

Bitcoin ve Ethereum Tehlikeyle Karşı Karşıya

Hafta sonu kripto para piyasasından yaklaşık 110 milyar dolar silindi ve hem Bitcoin hem de Ethereum zor durumda kaldı.

Bir numaralı kripto para birimi, son dört gün içinde %15,5 düşüşle 39.850 dolardan 36.665 dolara düştü. Düşüş, Bitcoin’in çok önemli bir destek alanından geçmesine izin verdi. Satış baskısı hızlanıyor gibi göründüğünden, Bitcoin daha fazla kayıpla sınırlanabilir.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin günlük grafiğinde paralel bir kanalın alt sınırını kesti. Bu tür piyasa davranışı, 29.620 $ ile 28.060 $ arasında bir hedef öngören modelin genişliği kadar önemli bir dik düzeltme öngörüyor. Yine de 25 Ocak’ın en düşük seviyesi olan 32.850$ bir destek bölgesi işlevi görebilir, bu nedenle yalnızca bu seviyenin sürekli bir şekilde kırılması kötümser görünümü doğrulayabilir.

Ethereum ayrıca son dört gün içinde fiyatının %15,5’ten fazla düştüğünü gördü ve piyasa değerinde 500 puandan fazla kaybetti. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi şu anda kritik 2.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde bulunuyor. Bu talep alanının altında üç günlük sürekli bir kapanış önemli kayıplara neden olabilir.

Ethereum’un üç günlük grafiğinde simetrik bir üçgenin oluşumu, 2.500 dolarlık destek seviyesinin kırılmasının %64,7 düşüşe yol açabileceğini gösteriyor. %78.6 Fibonacci geri çekilme seviyesinin 2.150 dolarda kırılması, düşüş görünümü için ilk onay işareti olabilir. Ardından, Ethereum 900 dolar seviyesine yakın bir kapitülasyondan önce 1.720 dolar civarında seyredebilir.

Mevcut teknik koşullar, Bitcoin ve Ethereum’un dik düzeltmelere bağlı olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki yüksek oynaklık göz önüne alındığında, düşüş tezi geçersiz kılınabilir. Bitcoin, daha yüksek seviyelere çıkma şansı için 38.000 $ geri almak zorunda kalırken, Ethereum’un bir yükseliş patlaması gerçekleştirmek için 3.270 $ direnç seviyesini kesmesi gerekecek.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.