Bitcoin Suisse, bir borç verme ürünü olarak merkezi olmayan likiditeyi benimsiyor

Bitcoin Suisse, bir borç verme ürünü olarak merkezi olmayan likiditeyi benimsiyor

cointelegraph.com

7 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin Suisse, ürün yelpazesine Likidite protokolünün eklenmesiyle müşterilerine merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sunmaya başladı. Müşterilerin Likidite Doları (LUSD) sabit parasını basmak ve ödünç almak için protokolde Ethereum (ETH) teminatı göndermelerine olanak tanır.

20 Nisan’daki bir duyuruda Bitcoin Suisse, tüm akıllı sözleşme etkileşimlerini ve sistem izlemeyi müşterisi adına gerçekleştireceğini ve ödünç alınan LUSD tokeninin herhangi bir fiat para birimine dönüştürülmesine izin vereceğini söyledi.

Bitcoin Suisse, 2013 yılında kurulan ve merkezi İsviçre’de bulunan ve çoğunlukla kurumsal yatırımcılara alım satım, saklama, borç verme ve kripto para birimlerinin stake edilmesi gibi hizmetler sunan merkezi bir kripto ve finansal hizmetler şirketidir.

Likidite, Nisan 2021’de başlatılan ve kullanıcıların akıllı sözleşmesine Ethereum teminatı göndermesine ve yerel LUSD sabit parasını %0 faiz oranıyla ödünç almasına olanak tanıyan bir DeFi borçlanma protokolüdür. Likiditenin şu anda sözleşmesine kilitlenmiş toplam değeri 1,1 milyar doların üzerinde.

Bitcoin Suisse’in CEO’su Dr. Dirk Klee, firmanın müşterilerine merkezi olmayan çözümler sunmaya yönelik “önemli bir adım” atmaktan gurur duyduğunu söyledi:

“DeFi, daha açık, daha şeffaf ve daha rekabetçi olarak geleneksel finansal hizmetlere göre önemli iyileştirmeler sunuyor.”

Pilot aşama olarak piyasaya sürüldü ve Bitcoin Suisse, yalnızca belirli ve “çok az sayıda” müşterisinin, borçlanma tutarının 500.000 ABD Dolarının üzerinde olduğunu söyledi.

CeFi, DeFi’yi yeni rayları yapıyor. Bu sadece buzdağının görünen kısmı. Buna dikkat edin millet! https://t.co/YfB3Zg21Qk

– Kül (@ashleighschap) 20 Nisan 2022

DeFi Llama’ya göre ekosistem genelinde kilitli mevcut toplam değer (TVL), 2 Aralık 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 254.8 milyar dolardan çok uzak olmayan 215 milyar dolara yaklaşan DeFi, hem kripto sektörü hem de geleneksel finans için özel bir ilgi alanı haline geliyor.

Merkezi platformlar, merkezi olmayan hizmetlere erişmek için merkezi bir yol sunarak veya ürünlerini DeFi akıllı sözleşmeleri veya likidite ile destekleyerek DeFi altyapısını giderek daha fazla kullanıyor.

Mart ayında Binance, merkezi olmayan borsa (DEX) PancakeSwap’ın Binance uygulaması içinden kullanımı için işlevsellik ekledi ve DEX’i merkezi platformuna entegre etti. Aynı ay, varlıkların herhangi bir blok zincirinden köprülenmesine izin veren güncellenmiş bir blok zinciri köprüsünü de başlattı.

Avustralya merkezli finans uygulaması Blockearner, DeFi kredi protokolleri Aave ve Compound Finance ile %7 APY vaat eden “Getiri Hesabı” ürününü destekliyor ve kullanıcıların yalnızca Avustralya Doları yatırması gerekiyor ve bu uygulama daha sonra onlar adına DeFi’ye bahis yapıyor.

Bitcoin Suisse, tekliflerine uzun süredir kripto teknolojisini entegre etti, Kasım 2021’de, “kripto teknolojisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesini teşvik etme” çabasıyla Bitcoin (BTC) Lightning Network’ü entegre eden İsviçre’deki ilk kripto para ödeme işlemcisiydi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.