Bitcoin spot borsaları rezervi 4 yılın en düşük seviyesine ulaştığında ‘HODL’ modu açık

Bitcoin spot borsaları rezervi 4 yılın en düşük seviyesine ulaştığında ‘HODL’ modu açık

finbold.com

20 m

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin’in (BTC) fiyatı, yalnızca birkaç gün önce 40.000 dolar eşiğinin altındaki desteği kısaca test ettikten sonra varlık kademeli olarak direnç seviyelerinin üzerine çıkmaya devam ederken, 21 Nisan’da kritik 42.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Her iki şekilde de amiral gemisi dijital varlığın fiyatında bir değişime işaret edebilecek unsurlardan biri, kripto para birimi borsalarından dışarı ve bu borsalara akan para miktarıdır ve Bitcoin son zamanlarda bu platformlardan önemli bir çıkış gördü.

Özellikle, 14 Nisan’da Bitcoin, yalnızca 24 saat içinde kripto borsalarından ayrılan 25,878 veya 1,04 milyar dolarlık BTC ile beş hafta içinde en büyük borsa çıkışını yaşadı. Bunu takiben, 21 Nisan’da yayınlanan Crypto Quant verilerine göre, Bitcoin spot döviz rezervleri dört yıl içinde en düşük seviyelerine ulaştı.

Zincir üstü veri platformu tweet attı:

“BTC Spot Borsaları Rezervi 4 yılın en düşük seviyesini gördü.”

Bitcoin spot borsalari rezervi 4 yilin en dusuk seviyesine ulastiginda

Bitcoin’in kripto borsaları üzerindeki etkileri

Tarihsel verilere göre, borsalardan hareket eden büyük miktarlardaki Bitcoin, trend birkaç gün korunursa fiyatların yükselmesine neden olur.

Zincir üstü ve sosyal ölçüm platformu Santiment daha önce şunları belirtmişti:

“Tarihsel olarak, borsalardan hareket eden büyük miktarlarda BTC, formasyonun sürmesi için birkaç gün verildiğinde fiyat artışlarına yol açar.”

İki nedenden dolayı, borsalardan akan Bitcoin, kripto alanında genellikle olumlu bir gelişme olarak görülüyor. Model, Bitcoin sahiplerinin artık çeşitli nedenlerle madeni paralarını satmaya istekli olmadığını ve bunun yerine ‘HODL’ seçeneğini tercih ettiğini gösteriyor.

Ayrıca bu, piyasada balinaların atabileceği daha az BTC olduğu ve genel olarak Bitcoin eksikliği nedeniyle likiditenin kuruduğu anlamına geliyor.

Bitcoin varlıklarının temel kuralı, kendi anahtarlarınızı saklamaktır ve model, kullanıcıların mevcut iklimde bu tavsiyeyi daha ciddiye aldıklarını da gösterebilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.