Bitcoin Şimdi Resmi Olarak Üçüncü Yarıya Doğru Yarı Yolda

Bitcoin Şimdi Resmi Olarak Üçüncü Yarıya Doğru Yarı Yolda

coinquora.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin yarılanması her dört yılda bir gerçekleşir. Her yarılanmadan sonra BTC’nin arz oranı %50 azalır. Bu, mevcut oranda, sürecin muhtemelen son Bitcoin’in çıkarıldığı 2140’a kadar devam edeceği anlamına geliyor.

Bitcoin şimdi resmi olarak üçüncü yarıya doğru yarı çizgiyi geçti. Bu, Perşembe günü Poolin tarafından 735.000 blok çıkarıldıktan sonra 0.16215354 BTC kazandıktan sonra oldu. BTC topluluğu, ihraç oranı %50 azaldığı için bunun fiyatı için bir yükseliş işareti olduğuna inanıyor.

Geçmişteki tüm diğerleri gibi, bu yarılanma döngüsünde çıkarılabilecek 210.000 blok var ve bunların yarısı, 105.000 blok, 2020’den beri zaten benim.

Bir sonraki yarılanmanın 2024’ün ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor ve Bitcoin’in arz oranını %50 oranında azaltacak ve bu da büyük olasılıkla başka bir “arz şokuna” neden olacak. Şu anda 21 milyon BTC’nin yaklaşık %90’ı çıkarıldı, bu da ağ dördüncü yarılanma döngüsüne başlarken toplam arzın %7’sinden daha azının mevcut olacağı anlamına geliyor.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise, madencilik hash oranının, yarılanmanın ikinci yarısı başlamadan hemen önce, Çarşamba günü saniyede 249.1 borsa ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmasıdır. O zamandan beri, kripto satışları derinleştikçe metrik düşüş eğilimi gösterdi.

Bitcoin’in sistemi, iki yıl içinde gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmadan sonra her bir bloğun ödül sayısını yarı yarıya azaltmak için tasarlanmıştır. Bu, zincir üstü işlemleri doğrulamak için BTC alan madencilerin, çıkardıkları her blok için yalnızca 3.125 BTC kazanacakları anlamına geliyor.

Bitcoin’in geçmişi, her yarılanmadan sonra şiddetli bir yukarı yönlü fiyat hareketinin gerçekleştiğini gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.