Bitcoin, SHIB ve DOGE Çakıldı Diğer 8 Altcoin Yükselişte!

İlk çıkarılan kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve son günlerin gözdesi olan Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) popüler altcoin projeleri, metaverse yeniliğinin gölgesinde kaldı. Piyasa değerine göre son 24 saatte en çok yükselen coin’lere ve ilk 100’de yer alan coinlere bakıldığında, neredeyse bunların tamamının metaverse merkezli coin’ler olduğunu gözlemliyoruz. Detaylar yazımızda...

Bitcoin, SHIB ve DOGE Çakıldı Diğer 8 Altcoin Yükselişte!
bitcoin-shib-ve-doge-cakildi-diger-8-altcoin-yukseliste
1

Metaverse odaklı altcoin projeleri, satın alan kişilere 24 saatte kazandırdı. Yükseliş gösterenler listesini kontrol ettiğimizde The Sandbox’ın (SAND) ve Decentraland (MANA)  sırasıyla yüzde 76 ve yüzde 148 oranında yükseldiği görülürken. Bu tarz coin ve altcoin projelerindeki yükseliş, Facebook’un uzun vadeli odağını 3 boyutlu sanal ortamlara, yani yeni projesi olan metaverse’e kaydırmasıyla adını Meta olarak değiştirmesinin bir sonucu olarak düşünülmekte. Yukarıdaki coinler gibi fazla yükseliş göstermeseler de, benzer altcoin’lerden olan Enjin Coin (ENJ) de yüzde 23.53 oranında değer kazandı.

Bitcoin Borsasında, Yeni Altcoin Listelendi!

Yukarıdaki yükseliş gösteren coin’lerin haricinde Horizen (ZEN), Chiliz (CHZ), Basic Attention Token (BAT), Audius (AUDIO) ve Zcash (ZEC) artış gösteren coin’ler oldu. 1 günlük verilerine baktığımızda yüzde 59.66 ve yüzde 13.07 oranında yükselmiş olan ZEN ve ZEC; bildiğimiz gibi geçen günlerde Grayscale’in trust fonlarına eklenmişti. Horizen ise, merkezi olmayan bir node altyapısı tarafından desteklenen, birlikte çalışabilir bir Blockchain sistemi olurken Zcash ise, tam tersi istikamette gizliliğe odaklanmış merkezi olmayan bir kripto para birimidir.

Yükseliş gösteren diğer altcoin’ler

Chiliz (CHZ) kısmını ise Taraftar tokeninden hatırladığımız gibi non-fungible token (NFT) alanına girmesiyle birlikte yükseliş göstermiştir. ACM (AC Milan) taraftar tokenine sahip olan kullanıcılarına, Chiliz ortağı AS Roma ile beraber. Pazar günü oynanacak olan maçın kilit anına özel olarak üretilmiş sınırlı sayıda NFT’lerle taraftarları ödüllendirecek. Taraftarların dikkatlerini az da olsa maça çekebilmek için böyle bir yönteme başvuran ACM ve Roma. Bu sayede Reklam verenlerin gereksiz reklam harcamaları yapmalarını da önlüyor. Reklamlardan alınacak olan geri dönüşü en iyi optimizasyona çeken Basic Attention Token (BAT) ise yüzde 45’lik bir artışla listeye giriyor.

Değer Kazanan Coinler: 6 Altcoin Yükseliş Gösterdi!

İçerik oluşturucular ve dinleyiciler için her bir işlemi kolaylaştıran. Global olarak herkese herhangi bir içeriği dağıtma, yayma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğünü veren. Herhangi bir merkezi olmayan, müzik paylaşım ve yayın protokolü olan Audius’un AUDIO tokeni yüzde 26’lık artışla listelendi.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.