Bitcoin Şarkı Sayfası: Kira Arayanların Ulusu

Bitcoin Şarkı Sayfası: Kira Arayanların Ulusu

bitcoinmagazine.com

2 saat

Okuma süresi: ~9 m


Gerçek virüs rant arayışıdır.

Virüs, merkez bankası destekli fiat para sistemi aracılığıyla kişiden kişiye yayılıyor ve düzenleme yoluyla bir kanser gibi büyüyor. Kira arayanlar bir yerde bir miktar değer sağladıklarını düşünüyorlar, ancak nasıl olduğunu belirleyemiyorlar çünkü hiç sağlamazlar. Üretmeden kaynakları tüketerek çeşitli işlemlerden vergi alabilirler. Onlar medeniyeti mahveden, hükümetlere, şirketlere ve aradaki her şeye bulaşan bir kanserdir.

Kira aramayı başarılı kılan nedir? Bu beladan nasıl kurtuluruz?

kolay para

Rant arama sorunu teşviklerden kaynaklanır ve onları yaratan da itibari paradır. Fiat parası şeker ve şekerli meşrubat tüketmek gibidir. Yanlış bakterileri ağızlarımızda gelişmeye teşvik ederek boşluklar yaratırlar.

Benzer şekilde, itibari para, rant arayan işler için doğru koşulları yaratır. Devlet tarafından finanse edilen düşünce kuruluşu işleri, çeşitli şirketlerde ve tabii ki bankacılıkta uyum personeli gibi birçok iş var.

Rekabet çok az veya hiç olmadığı için genellikle oldukça kolay oldukları için bu tür işlerde sevilecek çok şey var. Ayrıca iyi para ödüyorlar ve tatmin edecek kararsız müşteriler yok. Memnun edilmesi gereken tek kişi sorumlu kişilerdir ve onların nezaketinde kaldığınız sürece işiniz güvence altındadır.

Piyasadaki bazı ihtiyaçları karşılamak yerine, rant arayanlar bazı otoriteleri tatmin eder, bu da genellikle daha az gerçek iş anlamına gelir. Rant aramanın ekonomisi, nihayetinde onlara yardım etmek için parayı basan birisinin olmasıdır. Ev sahibi hayatta kaldığı sürece, kanserli rant arayan sınıf gelişmeye devam edebilir.

Rant arayışının klasik örneği devlet bürokrasisidir. Bürokratlar, çok miktarda bürokrasi yoluyla para kazanıyor ve şirketleri ve bireyleri anlamsız kutuları kontrol etmeye zorluyor. Ödeme almalarının iki yolu var. Birincisi, onay ücretleri ve/veya uyumsuzluk için para cezaları yoluyla doğrudan vergilendirmedir. İkincisi, kutu denetiminin kendisi için ödeme yapmadığı parasal genişlemedir. Bir anlamda, tüm kutu kontrolleri bir vergidir, o zaman zaman ve emek boşa gider, ancak düzenlemeler, para basma yoluyla hırsızlık yoluyla sektöre iki kat zarar verir. Kanser gibi, sadece yararlı işlevlere müdahale etmekle kalmaz, aynı zamanda kaynakları da tüketir.

İnsan Kaynakları ve Uyum

Ancak rant arayışı devlet bürokrasisiyle sınırlı değildir. Devlet düzenlemelerine uyum, her büyük şirket için çok büyük bir maliyettir. Her türden raporlama gereklilikleri vardır ve işe alım ve istihdam çok sıkı bir şekilde düzenlendiği için hiçbir sektör muaf değildir.

İnsan kaynakları departmanları neredeyse tamamen çalışanlarla ilgili konularda uyum odaklıdır. Çalışanlara nasıl davranmanız gerektiğine ilişkin kurallar o kadar geniş ve gezinmek zor ki, bütün bir departman gerekli. Evet, aday görüşmelerinin düzenlenmesinde bir miktar değer sağlıyorlar, ancak işlevlerinin çoğu işletmeye değer katmıyor. Uyum maliyetleri, ürün açısından tamamen gereksizdir, ancak hükümeti tatmin etme açısından çok gereklidir. Yetkililer, pazardan veya müşteriden odağı uzaklaştıran uyumluluk yoluyla şirketler için bir değerlendirme haline gelir. İK, aksi takdirde daha iyi mal ve hizmetler üretecek olan kaynakları başka yöne çeviren bir kanserdir.

Bunlar, şirketler tarafından ödenen ve ürünlerini daha pahalı hale getiren örtülü vergilerdir. Ama daha da önemlisi, bu tür şirketleri kurmayı çok daha zor hale getiriyor, bu da sonuçta daha az rekabetle sonuçlanıyor ve ürünleri daha da pahalı hale getiriyor. Büyük şirketler, uyum maliyetlerini gizlice önemsemezler çünkü bu, daha az rakip nedeniyle çok fazla yenilik yapmak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Bu, kanserin berbat olabileceğini, ancak en azından yeni hücrelerin onların yerini almayacaklarını düşünmenin sapkın tutumudur.

Ayrıca, hükümet düzenlemelerine tüm uyum, hükümet yasa koyucuları ile bir miktar karşılıksızlığa neden olur. Sadakat gösteren şirketler, başları belaya girdiğinde hükümet tarafından kurtarılır. Kurtarma işlemlerinden sonra, tüm şirket fiat para ile sübvanse edilir ve tüm varlıklarını rant peşinde koşar. Devletin bir uzantısı haline geliyorlar ama isim dışında çok az değer sağlıyorlar.

Başlangıç ​​sayısı şu anda böyle ve zararına mal ve hizmet üretiyor. Finansal hileler sayesinde, ekonominin geri kalanından enerji ve kaynakları emerek çalışmaya devam edebilirler. Bunlar, kaynakları tüketen ve hiçbir katkıda bulunmayan, ekonominin yürüyen ölüleri olan zombi şirketlerdir.

Bankacılık Nihai Kira Arayan İştir

Devlet bürokrasisinden ve kurtarılan şirketlerden daha kötüsü, tüm bankacılık sektörüdür. Bunlar para basanlardır ve esasen kendi paralarını yaratmanın yararlarını ödüllendirebilirler – diğer herkes için örtülü bir vergi.

Fırsat maliyeti olmayan krediler yaratarak rant peşinde koşuyorlar. Her kredi, kredi süresi boyunca doları sulandırır. T-faturalardan kredi kartı kredilerine kadar her kredi, diğer herkesin pahasına bankalara fayda sağlar. Bankalar, tüm kansere neden olan nükleer serpinti olan rant arayışının sıfır noktasıdır.

Hedge fonları ve yatırım bankaları yararına önemli miktarda para yaratılan gölge bankacılık yoluyla yürütülen çılgınca kaldıraç oranları özellikle zarar vericidir. Perakende bankacılık, gölge bankacılığın olduğu nükleer savaş başlığına kıyasla bir el bombası. Toplum için yararlı hiçbir şey yaratmazlar ve yaptıkları her şey, dolar sahipleri için tasarrufları çılgın bir oranda sulandırır. Dolar sahipleri için korkunç olan şey, bankacılar için son derece kârlıdır.

Bu yüzden son 50 yıldır dünyanın en iyi üniversitelerinden en iyileri ve en parlakları yatırım bankacılığına yöneldi. İnsanlar yatırım bankacılığına tutkulu oldukları veya bu oldukça ezoterik meslekte özellikle yetenekli oldukları için değil, tonlarca para kazandırdığı için girerler. Bu iki kat kötü çünkü sadece yenilikten mahrum kalmıyoruz, aynı zamanda en iyi ve en parlak kanser hücreleri en kötü kanser hücreleri oluyor.

1969’dan Beri İnovasyon

Özellikle rahatsız edici olan şey, aya bir adam indirdiğimiz 1969’dan beri insan fetihlerinin sınırlarını gerçekten zorlamamış olmamız. Gerçekten de, en iyiler ve en parlaklar açıkça olumsuzluk Ya yatırım bankacılığında ya da başka bir yerde rant aramayı tercih ettikleri için sınırı zorlamaya çalışıyorlardı.

Gerçekten mal veya hizmet yaratan az sayıda insan, genellikle kendisi de rant peşinde koşan bir işletme olan VC’ler olmak için emekli olur. Yüksek riskli girişimlere yatırım yapmayı vergilendiriyorlar ve günümüzde tek boynuzlu atlar yaratmak için post-modern Nietzchean yatırım taktiklerini kullanıyorlar. Bir şeyleri pompalarlar çünkü savunmasız ve saf perakende yatırımcılardan çalabilirler ve çalabilirler. Kira aramak, pazarın gerçekten istediği bir şeyi yapmak için çok çalışmakla uğraşmak için artık çok kazançlı.

Ne yazık ki, bu piyasanın istediğini bile etkiledi. Çoğu insan daha iyi insanlar olmaya çalışmak yerine daha fazla eğlence için çabalar. Yaratmaktansa göbeğe bakmayı tercih ederler. Eşsiz yeteneklerini kullanarak bir şeyler yapmak yerine Netflix ve doom-scroll izlemeyi tercih ederler. Rant arayışı o kadar derinlere nüfuz etti ki, bir fark yaratmak, sınırları zorlamak ya da anlamlı bir şey yapmak için gerçek bir istek yok. Baştan aşağı anlamsız kaplumbağalar.

Altcoinler Kira Arıyor

Bu da beni altcoinlere getiriyor. Altcoiner’lar, bankacılar kadar rant peşinde koşuyorlar, yani değerli hiçbir şey yaratmıyorlar. Bir süper zombi yaratmak için yatırım bankacılığının ve risk sermayesinin en kötüsünü, göbek deliğine bakan anlamsızlığın en kötüsüyle birleştirirler. Sonuç, değerin nihilist bir yıkımıdır.

Altcoinler, risk sermayesi tarafından finanse edilir, Nietzschean güç iradesine abartılı ve yatırım bankacılarının rahat rant arayan işlerini kıskanan birçok insandan değer elde eder. Bununla birlikte, yatırım bankacılığından farklı olarak, altcoinlere girmek çok daha kolay görünüyor ve çalışmadan para vaadi, insanları girmeye cezbediyor. Altcoinler, genel bir rant arayan olma arzusundan yararlanıyor.

Bu projelere yatırım yapan insanlar, üretken işler yapmadan para kazanmaktan başka bir şey istemiyor. Erken evlat edinenlerin tam olarak bunu yapmaları, bu yatırımcılar için, belki de onların da sihirli bir Keynesçi peri aracılığıyla rant arayanlar olabileceğinin kanıtıdır. Altcoinery’yi harekete geçiren açgözlülük, pompalarını çalıştıran yakıttır.

Tabii ki, gerçekliğin bu tür projeleri yok etmenin bir yolu var, ancak bir süre devam edebilirler. Zarar gören insanlar, zor kazanılan paralarını rant arayan pozisyonlar yaratmayı umdukları şeylere harcayacak kadar çaresiz olan en yoksul ve en savunmasız kişilerdir.

Bitcoin Tasarruf Ediyor

Bu hiçbir şey için bir şey rant arayışı zihniyetinin alternatifi, pazar için mal ve hizmet yaratmanın zor işini yapmaktır. Yine de itibari para ağırlıklı bir dünyada, parasal değer düşüklüğü yoluyla üretken çalışmadan değer çalındığı için bu giderek zorlaşıyor.

Bitcoin, insanların üretken çalışmanın meyvelerini enflasyonist hırsızlıktan korumasını sağlayan araçtır. Bitcoin rant arayışına direnir, bu da Bitcoin’cilerin nihayet rant arayışı zihniyetinden kurtulabileceği ve bunun yerine piyasaya değer sağlamaya odaklanabileceği anlamına gelir. Bu, daha fazla insanın faydalı mal ve hizmetler yaratmasına ve medeniyet inşa etmesine neden olur. Bitcoin, tasarrufları koruyarak dürüst çalışmayı teşvik eder.

Altcoinler ve itibari para değeri yok eder, Bitcoin onu yaratanlar için değeri el konulamayan, enflasyona dayanıklı bir şekilde depolar. Başka bir deyişle, Bitcoin, onu çalabilecek merkezi bir otorite olmadığı için üretken olan ve değer yaratanlara avantajı geri verir. Daha fazla yaratma ve daha az rant arayışı, nihayetinde medeniyeti inşa eder. Bitcoin, rant arayışı kanserini yok eden bir antikordur.

Altcoinler Bitcoin Kabulünü Önler

“Kripto” etrafındaki karışıklık, Bitcoin’in en çok ihtiyacı olan insanlar tarafından benimsenmesini engelledi. Dünyanın en fakir ülkelerindeki birçok insanın altcoinler tarafından dolandırılmış olmasını trajik buluyorum. Gelişmekte olan ülkelerdeki pek çok kişi, altcoin dolandırıcılığının bir sonucu olarak Bitcoin’e para yatırmayı reddediyor. Her yeni altcoin, gerçekten netliğe ihtiyaç duyan bir pazara kafa karışıklığı katar.

Ne yazık ki, VC’ler, sahip oldukları jetonları pompalamaya teşvik edildiklerinden yardımcı olmuyor. Hükümetler de yardımcı olmuyor çünkü kendi itibari paralarını korumak ve bu nedenle Bitcoin’i altcoin’lerle birleştirmek istiyorlar. Bir propaganda savaşı veriyoruz ve onlardan çok daha az kaynağımız var.

Yine de umut var – çünkü sonuçta, uzun vadede skorbord, Bitcoin’in üstün olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Çoğu altcoin bir veya iki yıl sonra yok edilir ve uzun süredir devam eden altcoinler bile beş yıllık bir süre içinde Bitcoin’e karşı korkunç bir performans gösterir. Diğer herkes mahvolurken yalnızca VC’lerin ve içerdekilerin para kazandığı açık hale geliyor.

Bu arada, gelişmekte olan dünyadaki birçok kişi, kendi topluluklarını verimli bir şekilde oluşturmak yerine kripto birader olmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Bitcoin’in el konulamayan, temelleri alınamayan bir tasarruf aracı olarak kullanılması odak noktaları olmalıdır, ancak altcoinler, yatırım bankacılığının kaynakları gerçek inovasyondan uzaklaştırması gibi rant arayışını da sunar.

Gelişmekte olan dünyadaki insanların sömürülmesi, her altcoiner’ın elinde kandır.

Bu, Jimmy Song’un konuk yazısıdır. İfade edilen görüşler tamamen kendilerine aittir ve BTC Inc veya Bitcoin Dergisi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.