Bitcoin piyasasının hakimiyeti 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı

Bitcoin piyasasının hakimiyeti

Bitcoin piyasasının hakimiyeti 2018’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı

Bitcoin piyasasının hakimiyeti Bitcoin‘in pazar hakimiyeti düşmeye devam etti ve şu anda son yılların en düşük seviyesinde. CoinGecko verilerine göre bugün %37,28 seviyesinde bulunuyor.

En son 2018’de ayı piyasası sırasındaydı. Bu yıl da sadece %33’e düştü.

Piyasa hakimiyeti, bir kripto para biriminin toplam kripto piyasası kapitalizasyonundaki payını ifade eder. Toplam kripto piyasa değeri şu anda 2.3 trilyon dolar. Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 871 milyar dolar – geçen Kasım ayında 1.27 trilyon dolar olduğu zamandan biraz daha az.

Keskin düşüşün nedeni basit: yatırımcılar daha geniş pazara bakıyor ve yatırım yapıyor. altcoinler- yani, diğer kripto para birimleri Bitcoin. Kripto para tüccarı ve analisti Alex Kruger şunları söyledi: şifresini çöz özel yatırımcılardan “şu anda Bitcoin için çok az talep var”.

Perakende yatırımcıların ilgilenmediğini söylüyor Bitcoin çünkü kripto piyasasına yeni başlayanların “zengin” yaptığı yatırım türü değildir. Öte yandan MicroStrategy, Tesla veya Square gibi kurumsal alıcılar, ABD doları enflasyonuna karşı bir korunma olarak büyük Bitcoin alımlarından faydalanabilir.

Ethereum büyüdükçe Bitcoin pazarının hakimiyeti hafta sonu azalacak

Ancak altcoinler, büyük ve hızlı kazançlar arayanlar için daha çekici yatırımlar olma eğilimindedir. Örneğin, bazı eleştirmenlerin Ponzi şeması olarak adlandırdığı Meme-Coin Safemoon, geçen hafta %68,3 arttı.

Gerçekten öyle 2021’de en iyi performans gösteren kripto para birimi Bitcoin‘den çok uzaktı. Bunun yerine, yatırımcılar internet şakalarına ve kültüre dayalı kripto paralar aradılar ve değerleri fırladı. Dogecoin Örneğin, Shiba Inu klonu Ocak’tan Aralık’a %42.349.900 arttı. Bu tür madeni paraların yükselen değeri, Bitcoin’in sulandırılmış pazar payını açıklamaya yardımcı olabilir.

 

Aynı şekilde büyüme merkezi olmayan finansman (DeFi) ve NFT Aslında hiçbiri Bitcoin’de bulunmayan piyasalar, rekabet halindeki kripto para birimlerinin yükselişine de yardımcı oldu. DeFi banka benzeri hizmetleri otomatikleştirmek isteyen projeleri ve bunu yapmak isteyen NFT’leri ifade eder. çok popüler önde gelen koleksiyoncular arasında – blok zincir ağları üzerinden sanat ve müzik satın almayı ve satmayı kolaylaştırıyor.

Hem DeFi hem de NFT’ler çoğunlukla Ethereum üzerinde çalışır. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, şu anda %19,27 pazar hakimiyetine sahip. Yatırımcılar DeFi ve NFT’lere daha fazla ilgi gösterdikçe, 2019’un dördüncü çeyreğinden bu yana hakimiyeti yavaş yavaş arttı. Bitcoin piyasasının hakimiyeti

 

Bu pazarların büyümesi aynı zamanda pazardaki artışı da açıklamaktadır. solana, Ethereum ile rekabet etmek için tasarlanmış bir blok zinciri. Solana’nın yerel SOL kripto para biriminin fiyatı geçtiğimiz yıl %11.000’den fazla artarak piyasa değerine göre en büyük beşinci dijital varlık haline geldi.

Bununla birlikte, hem Bitcoin hem de Ethereum fiyat açısından 2022’ye durgun bir başlangıç ​​yaptı – en büyük iki dijital varlık, geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sırasıyla %33.7 ve %23,6 düştü.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya diğer tavsiye niteliğinde değildir.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.