Bitcoin ölüm haçına yaklaşıyor

Bitcoin ölüm haçına yaklaşıyor

Bitcoin ölüm haçına yaklaşıyor

Bitcoin ölüm haçına yaklaşıyor CoinDesk, “Death Cross” sesinin, 50 günlük MA 200 günlük MA’nın altına düştüğünde ortaya çıkan bir düşüş göstergesi olduğunu yazdı. ABD Merkez Bankası’nın Bitcoin (BTC / USD) ve varlık fiyatları için aşağı yönlü bir tablo çizen daha hızlı likidite tahliyesine ilişkin artan endişeler arasında, Death Cross bu hafta bir gerçek haline geliyor gibi görünüyor. Bitcoin ölüm haçına yaklaşıyor

Goldman, yıl sonuna kadar borçlanma maliyetlerinde önemli bir artış öngörüyor

Goldman Sachs, ABD Merkez Bankası’nın 2022 yılı sonuna kadar borçlanma maliyetlerini en az dört kat artıracağını ve daha önceki üç faiz artırımı tahminine geri döneceğini tahmin ediyor. Ayrıca merkez bankasının altı ay öncesine göre bilançosunu küçültmesini bekliyorlar.

İşgücü piyasası raporu, faiz artırımı ihtimalini güçlendiriyor

Cuma günü yayınlanan ABD işgücü piyasası raporu, işsizliğin %3,9’a düştüğünü gösterdi. Bu, Mart ayında tahvil alımlarının sona ermesiyle birlikte Merkez Bankası’nın faiz artırımına yönelik argümanlarını güçlendirdi.

Korkular Bitcoin piyasasına hakim

Kısıtlayıcı bir merkez bankası korkusu, Fed’in odağını maksimum istihdamdan enflasyon kontrolüne kaydırmasının ardından 2021’in son çeyreğinin sonlarında piyasayı ele geçirdi. Aralık ayında banka, bu yılın sonuna kadar en az üç faiz artırımı ve Mart ayına kadar varlık alım programının tamamlandığını duyurdu.

Bitcoin ölüm haçına yaklaşıyor

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40 kaybetti

Bitcoin, 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı, ancak o zamandan beri yaklaşık %40 kaybetti. Son yedi gün içinde %12’den fazla düşerek Aralık başından bu yana en büyük haftalık düşüşünü kaydetti. Görünüşte kaçınılmaz olan Death Cross, kasvetli makroekonomik görünümle birlikte karamsar duruşu besliyor.

Önceki ölüm geçişleri, satışlar veya makro düşüş trendleri ile çakıştı

Teknik göstergenin ayı piyasası tahmincisi olarak önceki kayıtları karışıktır. Kraken tarafından yapılan araştırma, Bitcoin’in 2014 ve 2018’deki ölümünün ya tutarlı bir makroekonomik düşüş trendi ile çakıştığını, bu da düşüş hissini doğruladığını ya da takip eden günlerde bir satışla çakıştığını gösteriyor.

Öte yandan, 2021, 2020 ve 2019’daki Ölüm Haçları, önemli fiyat düşüşlerine işaret eden yanlış sinyaller veya ayı tuzaklarıydı. Geçen yılki ölüm çaprazı, yeni bir boğa koşusu ile sonuçlanan bir konsolidasyona yol açtı.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.