Bitcoin Ödemesi Arjantin ve Latin Amerika Genişliyor

Bitcoin Ödemesi Arjantin ve Latin Amerika Genişliyor

Bitcoin Ödemesi Arjantin ve Latin Amerika Genişliyor

Bitcoin Ödemesi Arjantin ve Latin Amerika Genişliyor Görünüşe göre sürekli bir zemin kazanmak ve Latin Amerika bölgesinde lider Bitcoin ödeme uygulaması olarak kendini kurmak için, Bitcoin’in Lightning Network destekli uygulaması Strike, hizmetlerini Arjantin’de başlattı. Bu, şirketin Mart 2021’de El Salvador’da yatırımcılardan büyük talep gören benzer bir hizmet sunmasının ardından geldi.

Arjantin’de Bitcoin ödeme uygulamasının lansmanı

Salı günü, bitcoin ödeme şirketi CEO’su Jack Mallers’ın Twitter sayfası aracılığıyla Arjantinlilerin artık bitcoin banka havalesi ödemelerini kullanabilseler bile artık yaşamı değiştiren bir finansal deneyime erişebildiklerini duyurdu. Duyuru ayrıca, vatandaşların artık Strike’ın eşler arası işlem sisteminden yararlanabileceğini ve Twitter platformlarından Bitcoin ipuçlarını alabileceklerini vurguluyor.

İşte tweet’ten bir alıntı:

“Bugün, hiperenflasyon, yırtıcı ödeme ağları ve kullanılamaz sınır ötesi havalelerle karşı karşıya kalan bir ülkeye üstün bir finansal deneyim sunuyoruz. Bugün Arjantin halkına umut vermek için dünyanın açık para birimi ağı olan #Bitcoin’i kullanıyoruz.”

Strike yüzeyi çizmeye başlayabilir mi?

İlginç bir şekilde Arjantin, Strike’ın 2022 için sahip olduğu diğer birçok destinasyonda ilk ülke oldu.

Şirkete göre şirket, Kolombiya ve Brezilya da dahil olmak üzere diğer Latin Amerika pazarlarına da açılmayı planlıyor.

Şirket henüz uygulamanın ilk aşamasında olmasına rağmen, Patagonya’nın güneyindeki San Martin de los Andes şehrinde erken entegrasyonlar ve aktivasyonlar şimdiden başladı.

Strike, genişleme planları ile her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Şirket kısa süre önce Arjantin’deki bu erken başlangıç ​​için Latin Amerika ekibini dört katına çıkardı ve raporlara göre bölgede daha fazla kişiyi işe alma planları var.

CEO Jack Maller ayrıca Arjantin’in şüphesiz bir Bitcoin ekonomisi inşa etmek için en heyecan verici ülkelerden biri olduğunu iddia ediyor.Bitcoin Ödemesi Arjantin ve Latin Amerika Genişliyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.