Bitcoin Ocaktan Beri İlk Kez 35 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin Ocaktan Beri İlk Kez 35 Bin Doların Altına Düştü

decrypt.co

21 m


Bitcoin Pazar sabahı, son 24 saatte yaklaşık %4 ve son yedi günde yaklaşık %9 düştükten sonra 35.000$’ın altına düştü. CoinMarketCap verilerine göre, en büyük kripto para biriminin piyasa değeri 658 milyar dolara düştü. 28 Mart’ta bu rakam 900 milyar doların üzerindeydi.

Aşağı yönlü baskı, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artıracağını açıklamasının ardından başladı ve Bitcoin’in geçen hafta başlarında yaşadığı kısa süreli toparlanmayı sildi.

CoinShares raporuna göre, kurumsal yatırımcılar bir haftadan uzun bir süre önce Bitcoin borsasında işlem gören fonlardan varlıklarını çekmeye başladılar. Bir önceki hafta Bitcoin çıkışları, Haziran 2021’den bu yana en yüksek olan 133 milyon doları buldu.

Bu yazı itibariyle, EthereumPiyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan , geçtiğimiz gün yaklaşık yüzde 5 ve son yedi gün içinde neredeyse yüzde 8 düştü ve yaklaşık 2.549 dolardan işlem gördü.

CoinMarketCap verilerine göre diğer önemli kripto paralar da geride kaldı. ApeCoin (APE) 24 saatte %8 düşüşle (yedi gün içinde %32) 11.69$’a, Terra’nın LUNA’sı 24 saatte %15’ten fazla düşüşle 61.68$’a ve Avalanche (AVAX) %7’den fazla düşüşle 52.38$’a düştü. .


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.