Bitcoin Miner CleanSpark Üç Aylık Tahminlerde İlk Sırada

Bitcoin Miner CleanSpark Üç Aylık Tahminlerde İlk Sırada

www.coindesk.com

31 m

Okuma süresi: ~2 m


Sürdürülebilir bitcoin madencisi CleanSpark CLSK) 41.6 milyon dolarlık mali çeyrek geliri ve 22.5 milyon dolarlık faiz, vergi ve amortisman öncesi kazanç (FAVÖK) düzeltildi ve her iki sonuç da FactSet konsensüs tahminlerinin önüne geçti.

Üç aylık gelir, bir önceki çeyreğe göre yalnızca daha yüksek olsa da, bir önceki yıla göre yaklaşık beş kat arttı ve tahminleri 400.000 dolar aştı.

Düzeltilmiş FAVÖK, bir önceki çeyreğin 1,9 milyon $’ına göre 24,1 milyon $’a göre %7 düştü ve 18.4 milyon $’lık tahminlerin üzerine çıktı.

CEO Zach Bradford yaptığı açıklamada, “Tüm endüstri, öncelikle daha düşük bir ortalama bitcoin fiyatından kaynaklanan makro rüzgarlarla karşı karşıya kalırken, altyapı öncelikli stratejimizi uygulamaya devam ettik” dedi.

Bradford, büyümenin ve yatırım harcamalarının %100’ünün bitcoin (BTC) dönüşümünden finanse edildiğini belirterek devam etti. Ayrıca şirketin Kasım ayından bu yana sermaye artırmak için raf teklifini kullanmadığını söyledi.

Şirket, çeyreği bilançoda 1,9 milyon dolar nakit ve 17 milyon dolarlık dijital para birimiyle kapattı.

31 Mart’ta CleanSpark, 500 megawatt’a (MW) kadar genişleme ile en iyi bitcoin madencileri arasında olmayı hedeflediğini söyledi.

CleanSpark hisseleri, mesai sonrası işlemlerde %5,25 oranında daha yüksekti, ancak yıl başından bugüne kadar yaklaşık %40 oranında düşük kaldı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.