Bitcoin madenciliği üretim toplaması: Nisan

Bitcoin madenciliği üretim toplaması: Nisan

www.theblockcrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~4 m


Hızlı alma

  • Büyük kripto madencilerinden bazıları, diğer verilerin yanı sıra, çıkarılan toplam bitcoin sayısını ve hash oranı artışını ayrıntılandıran aylık bir rapor yayınladı.
  • İşte Nisan ayından öne çıkanlar.

Bu yeni aylık özette The Block, dünyanın halka açık bazı bitcoin madencilerinin üretim, büyüme çabaları ve diğer faaliyetleri hakkında bilgi topladı.

kovan

Şirket, Nisan ayında 268,8 bitcoin üretti ve hash oranını, ayın başında 2,0 EH/sn bitcoin madenciliğinden ay sonunda 2,15 EH/sn’ye yükselterek %8 artırdı.

Ayrıca 2.537 ETH üretti ve bu özel hashrate Nisan ayında saniyede 6,1’den 6,26 terahash’a (TH/s) yükseldi.

Hive, Mayıs ayı itibarıyla 2.832 BTC ve 15.914 ETH’ye sahip olarak HODL stratejisiyle aynı doğrultuda ilerliyor.

Hive, “güç genişletmedeki güçlü ivmesini sürdürdüğünü” ve “devam eden optimizasyonlar ve elektrik yükseltmeleri” yoluyla hash oranını artırabildiğini söyledi.

şapka 8

Nisan ayında Hut 8, %15’i Bitcoin ile ödenen Ethereum madenciliğinden elde edilen 309 BTC üretti.

Şirket yaptığı açıklamada, “Sessiz hava koşulları sakinlerden ve işletmelerden gelen elektrik talebini artırdığından, şebekede istikrarlı bir arz sağlamak için tüketimimizi azalttık” dedi ve elektrik fiyatlarındaki artış nedeniyle Drumheller tesisindeki tüketimi de sınırladığını ekledi. .

30 Nisan itibariyle firma, stratejisinin bir parçası olarak toplam 6.769 BTC’ye sahipti.

Hat 8, Nisan ayında, ay sonuna kadar artık madencilere ev sahipliği yapmıyor ve tamamen kendi kendine madencilik yapan bir şirket haline gelmek.

TemizKıvılcım

Nisan ayında CleanSpark 313 BTC çıkardı ve kendi büyümesini ve operasyonunu finanse etmek için toplam 285 BTC’yi dönüştürdü. 30 Nisan itibariyle 448 BTC tutuyordu.

CleanSpark’ın toplam hash oranı, 24.000 “en son nesil” bitcoin madencisinden oluşan bir filo tarafından desteklenen 2,4 EH/s’dir.

Şirket, Nisan ayında Bitcoin satışından yaklaşık 11.9 milyon dolar getirdi ve bunların çoğu Norcross tesisine yatırıldı.

bit çiftlikleri

Nisan başında 3 EH/s’yi geçtikten sonra şirket, Québec, Kanada’da bulunan dokuzuncu tesisi Leger’de faaliyete geçmesi nedeniyle ay sonunda 3,3 EH/s’ye ulaştı. Bu, Mart sonundaki 2,7 EH/s’den %22’lik bir artışı temsil ediyor.

Bitfarms CEO’su Emiliano Grodzki, “Mayıs ayında Leger’in inşasını ve Haziran ayında The Bunker’daki inşaatın ikinci aşamasını tamamlama yolunda ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

Bitfarmed geçen ay toplamda 405 BTC çıkardı. 30 Nisan itibariyle, şirketin duyurusuna göre yaklaşık 217 milyon dolar değerinde 5.646 BTC’ye sahipti.

Şirket ayrıca, dokuz aydır üzerinde çalışmakta olan ve madencileri yönetme ve takip etme kapasitesini geliştiren yenilenmiş bir madenci yönetim sistemini de piyasaya sürdü.

maraton

Marathon ayrıca, Montana’daki tesislerinin normal seviyelerin altında çalışmasına neden olan “bakım sorunları” nedeniyle Nisan ayında bitcoin üretiminde bir önceki aya göre %30’luk bir düşüş gördü.

Genel olarak şirket, 2023’ün başlarında daha önce açıkladığı saniyede 23,3 exahash’a (Hh/s) ulaşma hedefine ulaşma yolunda olduğunu söyledi.

Nisan ayında, Teksas’ta Marathon’un ortağı Compute North tarafından işletilen bir tesiste 0,4 EH/s’yi temsil eden 4183 madenci kuruldu. 17 Nisan’dan itibaren güçlenmeleri gerekiyordu, bu da hash oranını %11 artıracaktı, ancak bu, enerji sağlayıcısının bir gerekliliği nedeniyle Mayıs ayına ertelendi.

Q1 kazançlarında Çarşamba günü, yani maraton 13 milyon dolar net zarar açıkladıbir “rekor” bitcoin üretimi seviyesine ulaşmasına rağmen.

IrisEnerji

Iris Energy, bir önceki aya göre %13 artışla Nisan ayında toplam 137 BTC çıkardı.

Avustralya merkezli şirket, ortalama işletim hash oranını 1.038 EH/s’ye çıkardı. Aylık işletme geliri de %6 artarak 5,4 milyon dolara yükseldi.

İlk aşamada 1,5 EH/s’ye (50 megavat eşdeğeri) ulaşma hedefiyle, Kanada, Mackenzie’deki tesisinde planlanandan 0,3 EH/sn önce devreye alıyor.

Şirket ayrıca Nisan ayında Teksas’ta yeni bir tesiste temel attı.

Kuzey Verileri

Nisan ayında Northern Data, “envanter için planlı bakım” ile doğrulanan %9’luk bir düşüşle 324 BTC (aylık %13 artış) ve 4.583 ETH çıkardı.

Perşembe günü şirket, yaklaşık 153 milyon € değerinde 1.390 ETH ve 39.800 ETH’ye sahip.

Nisan ayının sonunda, şirketin 44.900 madenciden oluşan bir filosu ve 4.07 EH/s hash gücü vardı. Yıl sonuna kadar 9.3 EH/s’ye denk gelen toplam 100.000 madenciye ulaşmayı planlıyor.

Mücevher madenciliği

GEM Madencilik, Nisan ayında bir önceki aya göre %3,2 düşüşle 244.8 BTC üretti.

Ancak şirket, Mart ayındaki 1,85 EH/s olan hash oranını Nisan ayında 1,88 EH/s’ye yükseltti. Ay sonuna kadar toplam 19.175 madenci.

Şirket ayrıca Nisan ayında Mart ayına göre %4,3 düşüşle 10,15 milyon dolar gelir bildirdi.

GEM Mining’in CEO’su John Warren, Nisan ayının sonuçlarının şirket tarihindeki en iyi ikinci sonuç olduğunu söyledi.

“2022’nin sonuna kadar tam olarak finanse edilen ve barındırılan ek 13.000 makinemizi çevrimiçi duruma getirdiğimiz için bu başarıyı geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.