Bitcoin madencileri, varlıkları arttıkça güçlü birikim gösteriyor

Bitcoin madencileri

Bitcoin madencileri, varlıkları arttıkça güçlü birikim gösteriyor

Bitcoin madencileri Zincir üstü veriler, Bitcoin madenci rezervinin son zamanlarda keskin bir artış gösterdiğini ve madencilerin şu anda kriptoya yüklediğini gösteriyor.

Bitcoin Madenci Rezervi Skyrockets; Geçen yılın birikim trendi devam ediyor

Bir analistin CryptoQuant gönderisinde belirttiği gibi, BTC madenci rezervi son zamanlarda güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdi. Bu, geçen yılki birikim eğiliminin devamı gibi görünüyor.

“Madenci rezervi”, madencilerin cüzdanlarında şu anda depolanan toplam bitcoin miktarını bize bildiren bir göstergedir.

Metrikteki trend yükseldiğinde, madencilerin stokları daha fazla coin stokladıkça artıyor demektir. Madencilerin şu anda BTC biriktirdiğini gösterdiğinden, böyle bir eğilim madeni paranın fiyatı için yükseliş olabilir.

Öte yandan, göstergedeki düşüş eğilimi, madencilerin bitcoinlerini boşaltmaya başladığını gösteriyor. Madenciler genellikle toplu olarak sattıklarından, bu tür bir eğilim kripto fiyatı için açıkça düşüş gösteriyor.

İlgili Okuma | Egemen ulus devletler neden 2022’de bitcoin almaya başlayabilir?

Şimdi, BTC madenci rezervinin son birkaç yıldaki eğilimini gösteren bir grafik:

Bitcoin madencileri varliklari arttikca guclu birikim gosteriyor

Göstergenin değeri son zamanlarda güçlü bir yükseliş eğilimi göstermiş gibi görünüyor | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi madenci rezervi Mayıs ayından bu yana kademeli olarak yükseliyor. Birkaç gün önce, Bitcoin’in fiyatı 39.000 dolara düştüğünde, madencilerin düşüşü satın almasıyla metrik büyük bir artış gösterdi.

İlgili Okuma | Jack Dorsey’in açık kaynaklı bir madencilik sistemi ile bitcoin madenciliğini demokratikleştirme konusundaki bloğu

Madenciler, faaliyetlerini sürdürmek için madenlerinin bir kısmını satmak zorunda oldukları için geleneksel olarak piyasada büyük satıcılar olmuştur. Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı arttıkça ve makineleri daha gelişmiş ve verimli hale geldikçe, madenciler elektrik ve diğer madencilik maliyetlerini karşılamak için yeterli olduğu için daha az satmaya başladılar.

Başlangıçta her zaman piyasaya satış baskısı yapan madenciler, birkaç yıldır hodlerlara yöneliyor. Bu, uzun vadede madeni paranın fiyatı için oldukça yükseliş olabilir. Bitcoin madencileri

BTC fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %0,6 düşüşle 42.000 dolar civarında seyrediyor. Geçen ay, kripto %10 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son birkaç gün içinde BTC fiyatının gelişimini göstermektedir.

1642246814 79 Bitcoin madencileri varliklari arttikca guclu birikim gosteriyor

BTC fiyatı 44.000 USD’nin üzerine çıktıktan sonra düştü | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

BTC, son yükselişinde 44.4 bin dolara kadar ulaşmayı başardı, ancak bugün kripto, son birkaç günün kazanımlarını silerek geri döndü.

Unsplash.com’dan öne çıkan görsel, TraadingView.com’dan çizelgeler, CryptoQuant.comdaha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.