Bitcoin düşmeye devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor

Bitcoin kanamaya devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor
Bitcoin düşmeye devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor
Bitcoin düşmeye devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor

Bitcoin düşmeye devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor

Bitcoin düşmeye devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor ABD Merkez Bankası, enflasyon ölçümlerindeki ani artış nedeniyle daha kısıtlayıcı hale geldi ve 40 yıl sonra ilk kez yeni zirvelere ulaştı.

Bu nedenle, birçok kişinin risk varlıklarının kısa vadede Fed’in para politikasındaki bir değişiklikten zarar göreceğine inandığı için Bitcoin için potansiyel fiyat beklentileri düşüyor. Ekonomist Alex Krüger geçtiğimiz günlerde polisler lehine bir tez ortaya attı. Twitter’da şunları söyledi:

Bu, Fed’in geri dönüş hızı göz önüne alındığında olağanüstü düşüş oldu. Faiz artışları veya niceliksel genişleme (QE), herhangi bir varlıktaki yükseliş trendini değiştirecek kadar aşağı yönlü olmamalıdır.

Ekonomist, son aşağı yönlü fiyat hareketlerinin yalnızca Fed’in yükselen enflasyon oranları karşısında politika değiştirme niyetinden değil, esas olarak kararının hızından kaynaklandığını iddia ediyor.

Kısa bir süre içinde ABD finans kurumu, faiz artırımı yapılmayan tutumunu 2022 için planlanan birkaç faiz artırımına, tahvil alım programında indirime ve bilançonun normalleşmesine çevirdi. İkincisi, küresel piyasalar için en düşüş eğilimidir.

FED, bilançosunu normalleştirmek için her ay yaklaşık 50 milyar dolar değerinde varlık satışına neden olabilecek niceliksel bir sıkılaştırma (QT) programı başlatacaktı. Kripto piyasası üzerindeki potansiyel etki hakkında Krüger şunları ekledi:

 Kripto varlıkları risk eğrisinin en sonundadır. Olağanüstü gevşek para politikasından yararlandıkları gibi, para daha güvenli varlık sınıflarına kayarken beklenmedik şekilde sıkı para politikasından da zarar gördüler.

Fed Hawkish’e Dönerse Bitcoin’in Kaderi Ne Olacak?

Bu koşullar altında Krüger, Bitcoin’in kısa vadede ve 2022’nin ilk birkaç ayında aşağıdaki senaryoları izleyebileceğine inanıyor. Bu hafta yayınlanacak yaklaşan TÜFE metriklerine bağlı olarak, BTC fiyatı 30.000 doların en düşük seviyelerinde büyük bir destekle 2021’de bir sıçrama veya yeniden test ile tepki verebilir.

Yüksek bir TÜFE, ikincisini tetikler, birincisi daha düşük olur, ancak Bitcoin tekrar orta aralığı mevcut seviyesi civarında yeniden kazanmaya çalışırsa, mevcut aralığında kalma olasılığı daha yüksektir. Bu, BTC fiyatını kısa vadede 45.000 dolara yaklaştıracak, ancak 2022’nin ikinci çeyreği için daha fazla belirsizlik olacak.

İlgili okuma | Bitcoin Neden 2022’de Boğaları ve Ayıları Hayal kırıklığına uğratabilir?

Basın zamanında, BTC en düşüklerde bir kez daha sallandı, 39.000 dolar işaretini tekrar ziyaret etti ve ardından hızla 41.000 dolara tırmandı. Bu fiyat hareketinin sürdürülebilir olup olmayacağı veya Bitcoin’in daha düşük seviyelere dönüp dönmeyeceği henüz belli değil. Her halükarda 2022 sürprizlerle dolu bir yıl olacak.Bitcoin düşmeye devam ediyor ve 40 bin dolara yaklaşıyor

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.