Bitcoin, hisse senedi satışlarının Fed bilançosu çöküşünü karşılamasının ardından 40 bin doları yeniden test etti

Bitcoin, hisse senedi satışlarının Fed bilançosu çöküşünü karşılamasının ardından 40 bin doları yeniden test etti

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin (BTC), hisse senetlerindeki büyük bir geri çekilmenin boğaların son ilerlemesini hızlandırmasının ardından 22 Nisan’da 40.000 dolara doğru yöneldi.

Bitcoin hisse senedi satislarinin Fed bilancosu cokusunu karsilamasinin ardindan 40

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin, ABD hisse senetlerindeki düşüşle 3.000 dolar kaybetti

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, son Wall Street ticaret seansı sırasındaki oynaklığın ardından BTC/USD’nin Cuma günü 41.000 doların altında sıkı bir şekilde tutulduğunu gösterdi.

Perşembe günü ABD piyasalarının “artan” Hazine getirilerine sert tepki verdiğini, Nasdaq 100’ün %2 düştüğünü ve onunla yüksek korelasyonlu kriptoyu aşağı çektiğini gördü.

ABD hisse senetleri, getiriler arttıkça dramatik bir geri dönüşle düşüyor. Nasdaq 100, ABD 10 yıllık getirileri 7 baz puan artarak %2,9’a yükselirken %2 düştü. pic.twitter.com/vlgaW9F62C

— Holger Zschaepitz (@Schuldensuehner) 21 Nisan 2022

Bununla birlikte, Bitcoin birkaç saat içinde kısaca 3.000 dolardan fazla kaybetti ve toparlanmadan önce yaklaşık 39.800 dolara düştü.

Bu arada başka bir makro tetikleyici, Federal Rezerv’in bilanço küçültmesinin nihayet başlaması şeklinde geldi. Ayrıca, hisse senetleri ve risk varlıkları üzerinde baskı yaratacak şekilde, kırk yıllık rekor enflasyonla mücadele hamlesi uzun süredir fiyatlandırıldı, ancak şimdiye kadar verilerde görünmüyordu.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, “Fed’in bilanço genişlemesi 9 trilyon dolara ulaşılmadan kısa bir süre önce durmuş gibi görünüyor” dedi.

“Fed’in toplam varlıkları 9,6 milyar dolar azalarak 8,955,9 milyar dolara düştü. Bilanço şu anda ABD’nin GSYİH’sinin %37,3’üne karşılık ECB’nin %83’üne ve BoJ’nin %137’sine eşit.”

1650626938 138 Bitcoin hisse senedi satislarinin Fed bilancosu cokusunu karsilamasinin ardindan 40

Fed bilanço tablosu. Kaynak: Holger Zschaepitz/ Twitter

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Avrupa Merkez Bankası (ECB) henüz 10 trilyon dolara yakın olan kendi bilançosunu küçültme belirtileri göstermedi.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın yorumları, Mayıs ayı için daha fazla önemli faiz artırımına işaret ederek, hissiyata ek endişe katmaya hizmet etti.

Kripto tüccarları bu nedenle temkinli kaldılar ve birkaç kişi, haftanın 43.000$’a yakın koşusuna uygun bir hacim eşlik etmediğini belirterek, geçerliliğinin başından beri şüpheli olduğunu öne sürdü.

Popüler Twitter tüccarı Roman, “Düşük hacimli pompalara güvenilmez. Dağıtım veya satıcıları kontrol altında tutmak için kullanılırlar” diye uyardı.

“Son 6 ayda, tümü büyük dirençte başarısız olan birçok düşük hacimli pompa örneği gördük. Dikkatli olun.”

Bu altı aylık süre, Bitcoin boğalarının, bu aralıktaki birden fazla dalgalanmaya rağmen sert bir ticaret aralığını değiştiremediğini gördü.

Ethereum riskleri 2.600 dolara dönüyor

Bu arada Perşembe günkü bozgun, Ether’in (ETH) 3.000 doların altına düşmesiyle altcoinler için ek sıkıntı yarattı.

İlgili: SEC, Bitcoin ETF’yi onaylama çağrısıyla karşı karşıya kaldığından GBTC primi 2022’ye yaklaşıyor

1650626938 820 Bitcoin hisse senedi satislarinin Fed bilancosu cokusunu karsilamasinin ardindan 40

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Klasik tarzda, piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi, günlük yaklaşık %4’lük kayıplarla Bitcoin’in zayıflığını kopyaladı.

Tüccar ve analist Rekt Capital için, Ethereum yeniden testi önemliydi ve 2.600 dolara daha derin bir düşüşün kapısını açtı.

ETH bu ay 2600 dolara düşebilir mi?

Sonuçta, Eylül 2021, siyah ~ 3000 $ seviyesinin ne kadar değişken yeniden testlerinin olumsuz yönde olabileceğini gösterdi (Grafik 1)

Artan Üçgen zirvesinin altındaki #ETH Haftalık Kapanışlar (Grafik 2)#Crypto #Ethereum pic.twitter.com/2cUq9lZvBG

— Rekt Capital (@rektcapital) 21 Nisan 2022

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.