Bitcoin Haftalık Tahmin: Birden fazla senaryo aynı düşüş sonucuna varıyor

Bitcoin Haftalık Tahmin: Birden fazla senaryo aynı düşüş sonucuna varıyor

www.fxstreet.com

2 saat

Okuma süresi: ~4 m


  • Bitcoin fiyat hareketi, çöküşün muhtemelen 19.500 dolarda düşeceği bir izdiham gösteriyor.
  • Şimdilik BTC, 2021 hacim kontrol noktası olan 32.500 dolara bir toparlanma rallisine hazır görünüyor.
  • 52.000 doların üzerinde bir haftalık mum çubuğu, kripto ekosistemi için bir boğa koşusunu tetikleyecektir.

Bitcoin fiyatı, bir birleşmeyi ima eden birden fazla zaman diliminden ilginç kurulumları gösterir. Bu yakınsama, BTC için kısa vadeli yükseliş görünümü ve makro düşüş senaryosu için ortaya çıkıyor.

Makro görünüm, BTC’nin baskı altında olduğunu ortaya koyuyor

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’dan, yakın zamanda oluşan 26.591$’lık dip seviyesine %61 düştü. Bu büyük düşüş, BTC’nin 5 Mayıs’taki ayı bayrağı kurulumunu ihlal etmesiyle geliyor. Devam modeli %52’lik bir düşüşle 17.803 $’a düşeceğini tahmin etse de, benzer bir sonuca varan birden fazla teknik var.

Aşağıda gösterildiği gibi haftalık grafik 2020, 2021 ve 2022 için hacim profilini içermektedir. En dikkat çekici veriler 2020 ve 2021 profillerinde görülmektedir. Gösterge, Bitcoin fiyatının 7 Eylül 2020 ile 12 Nisan 2021 arasında %556 arttığı için neredeyse hiç hacmin alınıp satılmadığını gösteriyor.

Kesin olmak gerekirse, hacimdeki bu boşluk 11.891 $ ile 29.424 $ arasında değişen fiyat aralığı arasında meydana geliyor. Piyasanın üstel doğası nedeniyle, Bitcoin fiyatı hızla yükseldi ve geride verimsizlikler bıraktı.

Bu verilerden çıkarılacak sonuç, devam eden çöküşün, son derece korkunç bir senaryo altında BTC’nin dip seviyesini 11.891 $ olarak görebileceğidir. Bununla birlikte, hacim profili göstergesinin 2019’dan 2022’ye uzanan verilerini kullanmak, ilk savunma hattının 19.500 dolarda olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, 11.891 dolara olan kanama bu seviyede erken dağılabilir ve bu da potansiyel olarak bir makro dip işlevi görebilir. İlginçtir ki birçok yatırımcı BTC’nin bu seviye etrafında istikrar kazanmasını bekliyor.

“Zengin Baba, Zavallı Baba”nın ünlü yazarı Robert Kiyosaki, yorum yaptı.

BİTCOİN ÇIKIŞI. harika haber Önceki Tweetlerde belirtildiği gibi Bitcoin’in 20k’ya düşmesini bekliyorum. Ardından, 17 bin dolar olabilecek dip testi bekleyecek. Dibin içeride olduğunu öğrendiğimde kamyonu yedeklerim. Kazalar zengin olmak için en iyi zamanlardır. Dikkatli ol.

Daha yüksek bir zaman diliminden gelen teknik veriler, kazanın dikleşme olasılığını öne sürse de, kısa vadeli görünüm o kadar da karamsar değil. Daha düşük zaman çerçevesi teknik bilgileri, küçük bir yardım rallisi olasılığına işaret ediyor.

BTC/USDT 1 günlük grafik

BTC/USDT 1 haftalık grafik

Bitcoin fiyatı geri dönecek, ancak geçici olarak

Bitcoin CME verileri (Chicago Ticaret Borsası), fiyat hareketinde birden fazla düzeyde boşluklar olduğunu gösteriyor. Bu boşluklar genellikle CME’nin ticareti durdurduğu ancak kripto pazarlarının devam ettiği hafta sonlarında oluşur.

Spot fiyatlardaki doğal hareketler nedeniyle, BTC için CME verileri bu boşlukları üretir ve bunlar daha sonraki bir tarihte Bitcoin fiyatı bunlarla işlem görürken doldurulur. Bazen, bu boşluklar kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet işlevi görür.

Bu yazı itibariyle, kayda değer üç boşluk var – 19,080 ila 18.415 ila 19.080 dolar, 26.535 ila 23,795 dolar ve 35.180 ila 34.445 dolar.

İlk aralık, yukarıdaki makro perspektifte tartışılan tekniklerle mükemmel uyum sağlarken, kalan boşluklar kısa vadeli bir perspektiften önemlidir. BTC 26.535 ila 23.795 dolar arasındaki boşluğa dalsa da, boğalar devreye giriyor gibi görünüyor.

Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı rahatlama rallisini başlattı. Bu yükseliş görünümü devam ederse, yükseliş trendinin önce kuzeydeki boşluğu doldurması için iyi bir şans var. İlginç bir şekilde, 34,752 dolarlık makro destek-ters çevrilmiş direnç seviyesi de bu aralıkta mevcut. Bu nedenle, yukarı yönlü sınır 35.000 dolar civarında.

Toplamda, küçük artış, önümüzdeki saatlerde veya günlerde %15’lik bir artış oluşturacaktır.

BTC/USD CME 1 günlük grafik

BTC/USD CME 1 günlük grafik

İşler kısa vadeli bir perspektiften Bitcoin fiyatını ararken, hedefin ayı bayrağından birleşmesi, hacim profili görünümü ve CME verileri, Bitcoin fiyatında daha fazla çöküşün muhtemel olduğuna işaret ediyor.

Bu nedenle, yatırımcıların dikkatli olmaları ve BTC veya altcoinler yükselmeye başlarsa coşku duymamaları gerekiyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatı 35.000 doların üzerinde bir haftalık kapanış üretirse, işler erken dönmeye başlayabilir.

Bununla birlikte, düşüş tezinin geçersiz kılınması, ancak haftalık mum çubuğunun 52.000 doların üzerinde kapanışından sonra gerçekleşecektir. Bu hareket, makro perspektiften daha yüksek bir zirve üretecek ve boğaların geri döndüğünü ima edecek.

Böyle bir durumda, Bitcoin fiyatı 60.000 $ psikolojik seviyesinde ve sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $ ‘da bir koşu yapacak.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.