Bitcoin Fon Oranları İyileşmeye Rağmen Hareketsiz Kaldı

Bitcoin Fon Oranları İyileşmeye Rağmen Hareketsiz Kaldı

bitcoinist.com

34 m


Bitcoin son günlerde başka bir toparlanma kaydetti. Bu, dijital varlığın bir kez daha 40.000 doların üzerine düştüğünü gören düşüşün ardından geliyor, ancak kripto para birimi şimdi pozisyonunu geri kazanabildiği için bu sadece kısa ömürlü olacak. Buna rağmen, fonlama oranları son birkaç ayda aynı eğilimi izlemeye devam ettiğinden, suçlu tüccarlar fiyat dalgalanmalarından etkilenmemiş görünüyor.

Finansman oranları tarafsız kalıyor

Bitcoin fonlama oranları son zamanlarda olumlu yönde önemli bir hareket görmedi. Çoğunlukla ya tarafsız bölgedeydi ya da negatife döndü. Bu, bitcoin sürekli tüccarlarının son zamanlardaki fiyat toparlanmalarına rağmen piyasayı ‘hissetmediğini’ gösteriyor. Bitcoin şu anda 41.000 doların üzerinde yer alsa da, fonlama oranları Aralık ayının başlarında başlayan nötr veya nötr pozisyonlarının altında kalmaya devam ediyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Madenciliği Karlılığı Nasıl Hala Önde Kapitülasyona İşaret Edebilir?

Yani dört ila beş aydır fonlama oranlarında önemli bir değişiklik oldu. Bu, 4 Aralık’taki çöküşün seyri gibi görünüyor ve o zamandan beri dijital varlık bu düşük momentum eğiliminden çıkmakta zorlanıyor.

Genellikle, bitcoin fiyatı Nisan başında olduğu gibi toparlandığında, 2021’de olduğu gibi fonlama oranları da toparlandı, ancak 2022, fonlama oranları söz konusu olduğunda tamamen farklı bir dalga boyunda olduğunu kanıtladı.

Bitcoin Fon Oranlari Iyilesmeye Ragmen Hareketsiz Kaldi

Fonlama oranları sabit kalıyor | Kaynak: Arcane Research

Ayrıca, yönetim kurulu genelinde sessiz perakende faaliyetini gösterir. Sürekli ticaret tarihinde kaydedilen en uzun nötr fonlama oranıdır. Bununla birlikte, bu aynı zamanda, daha verimli bir piyasanın, dizginleri artık sürekli fiyatları spot fiyatlar ile aynı hizaya getirmeye katkıda bulunmaya ittiğine işaret ediyor.

Bitcoin Açık Faiz Sabit Kalıyor

Bitcoin açık faizi, fonlama oranları kadar kasvetli bir hikaye göstermiyor. Haftanın başında önemli ölçüde düşen açık pozisyon, büyük ölçüde sabit kaldı. Hala kısa pozisyonları söz konusu olduğunda bitcoin yatırımcılarının darbe aldığına işaret ediyor.

BTC 42.000$’ın üzerinde toparlandı | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Açık pozisyon, günün sonunda 244.000 BTC noktasında dinlenmek için 10 bin BTC’den fazla kaybetmeden önce Pazartesi günü 257.000 BTC’de oturuyordu. Bu, Bitcoin’in değeri hızlı bir şekilde 39.000 dolardan 41.000 dolara yükseldiğinde su altı açık pozisyonlarının tasfiye edildiğini gösteriyor. Yıl için şimdiye kadar kaydedilen en büyük açığa satışlardan birine yol açtı.

İlgili Okuma | Coinbase’in Borsadaki İlk Yılına Geri Bakmak

Bununla birlikte, olağandışı düşük vadeli işlem tabanı, depresif fonlama oranıyla birleştiğinde, nötr ve nötrün altında seyrediyor, sonunda kısa bir sıkışıklığa yol açabilecek bir eritme potası. Bununla birlikte, sessiz fonlama oranlarının kanıtladığı gibi, piyasanın çoğunluğu hala düşüş eğiliminde.

Wall Street Journal’dan öne çıkan görsel, Arcane Research ve TradingView.com’dan çizelgeler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.