Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

Bitcoin Fon Oranları 30.000 Dolara Düşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

www.newsbtc.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin fonlama oranları Mayıs ayının başında bir düşüş yaşadı.Bu, o noktada belirgin bir ayı trendi olmasa da, BTC fiyatı şimdiden bazı zayıflık işaretleri gösteriyordu. Bu zayıflık, dijital varlığın 2022’de ilk kez 30.000 doların altına düştüğünü ve tekrar yükseldiğini gördü, ancak nötre dönen fonlama oranları piyasadaki bu oynaklıktan etkilenmedi.

Bitcoin Fon Oranları Sarsılmaz

Bitcoin, 35.000 dolar civarında bazı büyük satışlar gördü. Bu, esas olarak yatırımcıların varlıklarının daha fazlasını kaybedebilecekleri konusunda paniklemeleri ve bu nedenle bu kayıpları azaltmak için kripto para biriminden çıkmayı denemeleri tarafından tetiklendi. Ortaya çıkan korku ve likidasyonlar, dijital varlığın fiyatını daha da aşağı çekmek için birlikte çalıştı ve saat gibi piyasadaki diğer her şey bu düşüş trendini takip etti.

Fonlama oranları, bu düşüş eğilimine karşı bağışıklığı olan az sayıdaki kişiden biri olacaktır. Ayın başındaki çöküşünden kurtulduktan sonra, nötr seviyeye geri döndü ve bitcoin 35.000 doların altına düştüğünde bile burada kaldı. Fiyatı düştüğünde bile, fonlama oranları sarsılmadan kaldı.

Bitcoin Fon Oranlari 30000 Dolara Dusmesine Ragmen Hareketsiz Kaldi

Finansman oranları tarafsız kalıyor | Kaynak: Arcane Research

Bu, 4 Aralık’taki kazadan bu yana kaydedilen aynı eğilimi takip ediyor. Fonlama oranları, nötr veya altında bir eğilimle başlamış ve o zamandan beri bundan sapmamıştır. Açıkça, düşük momentuma yol açan yatırımcılar arasındaki olumsuz duyarlılığın sonucuydu.

Bunun göstergesi olduğu başka bir grup da suçlu tüccarlardır. Bu sürekli tüccarlar spot piyasayı yakından takip ediyor. Bu açıkça normdan bir sapma çünkü önceki piyasa trendlerinde görüldüğü gibi, dijital varlığın fiyatı düştüğünde fonlama oranları da düşüyor.

Bu, bu suçlu tüccarların dijital varlığa daha fazla uzun pozlama eklemeye meyilli olduğunu gösteriyor. Çoğunlukla bu, bir buçuk yıllık ticaret aralığının dibi olarak algılananların yakınında oluyor.

Ortalama fonlama oranı, her ikisi de suçlu tüccarlardan en fazla varlığa sahip olduğunu kanıtlamış olan kripto para borsaları Binance ve Bybit’ten alınır. Tüm Terra UST sorunları olsa da, finansman oranları bütçeyi reddetti.

The Economics Times’tan öne çıkan görsel, Arcane Research ve TradingView.com’dan çizelgeler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.