Bitcoin Fiyatları Piyasa Yönünden Sonra %20’den Fazla Yükseldi-İşte Nedeni

Bitcoin Fiyatları Piyasa Yönünden Sonra %20’den Fazla Yükseldi-İşte Nedeni

www.forbes.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin'in fiziksel birimleri, dijital bir para birimi.

Bitcoin fiyatları son zamanlarda toparlandı ve 25.000 $ seviyesine yaklaştıktan sonra 48 saatin altında %20’den fazla tırmandı.

CoinDesk rakamlarına göre, toplam piyasa değeri açısından ölçüldüğünde en büyük olan dijital para birimi bugün erken saatlerde yaklaşık 31.000 dolara tırmandı.

Bu noktada, ek CoinDesk verilerinin ortaya koyduğuna göre, bir gün önce ulaştığı 25.402,04 $ fiyatından %21,9 arttı.

Dijital para birimi son zamanlarda kaybettiği kazanımların bir kısmını geri kazanmayı başarsa da, Kasım ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’dan hala %50’den fazla düşüşte.

[Ed note: Investing in cryptocoins or tokens is highly speculative and the market is largely unregulated. Anyone considering it should be prepared to lose their entire investment.]

Birkaç analist, daha geniş piyasa trendlerine göre onları tanımlamaya yardımcı olmanın yanı sıra, bu son fiyat hareketleri için açıklamalar sundu.

yatırımcı duyarlılığı

Bu son fiyat hareketlerini açıklarken, birkaç analist piyasa duyarlılığının kilit rolünü vurguladı.

Wave Financial Group’un başkanı ve yönetici ortağı Ben Tsai bu durum hakkında yorum yaptı.

“Kriptoda daha fazla yatırımcı ve tüccar olduğu için, özellikle teknoloji/meme hissesi ve kripto tüccarları arasında büyük bir örtüşme olduğu için, risk açma/kapama duyguları, marjinal alıcılar/satıcılar olduğu için piyasayı daha fazla yönlendiriyor” dedi.

Tsai, “Genel olarak iyileşen duygularla birlikte insanlar Bitcoin dahil her şeyi satın alıyor” dedi.

Daha önce, “UST/LUNA gevşemesinden kaynaklanan gevşeme ve tasfiyenin domino etkisi olduğu için kripto piyasası aşırı satıldı. Bu, 10 milyardan fazla UST’nin LUNA’ya çözülmesi, ardından tasfiye edilmesi ve çifti savunmaya çalışırken birçok Bitcoin teminatının da tasfiye edilmesiydi.”

Tsai, “Bu çok olumsuz bir duygu yarattı ve tüm piyasayı aşağı çekti” dedi.

Bir kripto düzenleyici yazılım firması olan Tacen’in kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Budd White, benzer konulara değinerek, terra luna durumunun oynadığı önemli rolü ve bunun küresel piyasa katılımcılarının zihniyetini nasıl etkilediğini vurguladı.

Ayrıca, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından açıklanan ve tüm kalemler endeksinin Nisan ayında yıllık %8,3 oranında arttığı son enflasyon rakamlarına da dikkat çekti.

CNBC’ye göre, bu rakam bir Dow Jones anketi tarafından sağlanan tahmini aştı.

White, “Son zamanlardaki satış, beklenenden daha yüksek olan son TÜFE rakamlarından gelen olumsuz duygularla ve Terra ekosisteminin çöküşünden kaynaklanan muazzam baskıyla ilgiliydi” dedi.

“İkinci olay, daha genel olarak kripto endüstrisi için neredeyse benzeri görülmemişti. Ne de olsa, piyasa değeri olarak milyarlarca dolar değerindeki ilk on kripto varlığının birdenbire sıfıra veya en azından sıfıra yaklaşması her gün olmuyor” dedi.

“Bir şey olursa, geri çekilip daha geniş resmi incelediğinizde, Bitcoin’in kaotik piyasalara rağmen ne kadar iyi dayandığını görmek oldukça dikkat çekici. Açıkça daha geniş bir benimseme ve olgunlaşma yolunda.”

Daha geniş düşüş trendi

White, dijital para biriminin beklentileri için iyimser bir değerlendirme sunarken, her analist böyle bir yükseliş perspektifi sunmadı.

Dijital para birimi, geçen yılın sonlarında rekor seviyeye ulaştıktan sonra birkaç aydır daha geniş bir düşüş trendi izliyor.

StockCharts.com’da kıdemli teknik analist olan Julius de Kempenaer bu durum hakkında yorum yaptı.

“Her halükarda, trend (günlük zaman çerçevesi) hala bir dizi düşük en yüksek ve en düşük en düşük seviyeyle karakterizedir” dedi.

De Kempenaer, “Bu keskin sıçrama, bu ritmi değiştirmiyor ve bu nedenle sadece şu: mevcut bir düşüş trendi içinde bir ralli” dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.