Bitcoin fiyatı: Analistlerin BTC’nin 30 bin doların üzerine çıkmasıyla ilgili görünümü

Bitcoin fiyatı: Analistlerin BTC’nin 30 bin doların üzerine çıkmasıyla ilgili görünümü

invezz.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Boğalar 30.000 doların üzerine çıkmak için mücadele ederken, Cuma sabahı Bitcoin fiyatı %6’dan fazla yükseldi. Amiral gemisi kripto, Terra (LUNA) ve UST kaosunun ortasında bazı borsalarda bu hafta 25.400 dolara kadar düştü, hatta 31.000 dolardaki direnci kırmaya bile yaklaştı.

Ancak yazının yazıldığı sırada BTC/USD 30.500$ civarında işlem görüyor. Bu, kazanımların bir kısmını ayırdıktan sonra, ancak son 24 saatte yaklaşık %4 arttı.

Bitcoin çizelgelerine ve diğer metriklere bakıldığında, kısa vadede BTC/USD için görünüm nedir? 30 bin doların altı – 20 bin doların altını kaçıranlar için bir satın alma fırsatı olacak mı?

İşte bazı analistlerin tahminleri.

Hisse senetleri kısa vadede Bitcoin için iyiyi yukarı itiyor

Michael van de Poppe, ABD hisse senetlerinde erken işlemlerde görülen “iyi bir sıçrama” BTC’nin yükselmesine yardımcı olabileceğini söyledi. Özellikle, sözleri hisse senedi piyasası ile Bitcoin arasındaki yüksek korelasyona dayanıyor.

ABD’de iyi bir sıçrama, #kriptonun da yükselmesine neden oldu. İyi bir haftalık kapanış olabilir. $SPX’te, 4150’nin üzerine çıktığını ve bu seviyeyi koruduğunu görmek istiyor

Hey, bu ‘korku ve sonra teslimiyet’

Bu iyimserliğe rağmen, Bitcoin Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar (NUPL) göstergesine bir bakış, dibin henüz gelmediğini gösteriyor. Kripto analisti Ali Martinez bu grafiği paylaşarak Bitcoin piyasasının şu anda “korku” içinde olduğuna işaret ediyor. Sırada kapitülasyon var.

#Bitcoin resmen Açgözlülükten İnkara ve İnkardan Kaygıya geçti. $BTC şimdi Korku’ya girdi ve bunu NUPL göstergesine dayalı Kapitülasyon takip ediyor. Bu, piyasa dibinin henüz oluşmadığı anlamına gelir! pic.twitter.com/0Xqm1L9jbf

— Ali Martinez (@ali_charts) 13 Mayıs 2022

‘Ölü kedi sıçraması’ ve ardından 20 bin dolara mı düştü?

Takma adla anılan kripto tüccarı ve analist HornHairs’e gelince, kripto henüz kontrolden çıkmadı ve yine de düşük seviyeleri bir “ölü kedi sıçraması” ile yeniden test edebilir. BTC’nin bu haftaki 25,4 bin dolar ve 36 bin dolar aralığında muhtemelen engellenmiş kalacağını öne sürüyor.

Analist, düzgün bir ralli 48 bin dolar ile 50 bin dolar arasındaki haftalık en yüksek seviyelerin geri alınmasına yardımcı olana kadar ayıların kontrolü elinde tuttuğuna inanıyor.HornHairs şunları söylüyor:

Benim makro görüşüm, haftalık en yüksek seviyenin 48.6 bin ila 50 bin doların üzerine çıkmasına bağlı. Bunun üzerinde & biz iyiyiz. O zamana kadar gerçek bir şansımız var ve ölü kedi birkaç haftalığına burada sekerek birikim dibi için 20 bin dolara kadar düşen başka bir floş içine sıçradı..

Yine de 23,960 dolardan güçlü destek

30 bin doların üzerindeki sıçrama, BTC/USD’nin 25.400 doların en düşük seviyelerine satılmasından ve Mart 2020’de en son ziyaret edilen destek seviyesine ulaşmasının yalnızca %6’sından sonra geldi. Seviye, gerçekleşen 23.960 dolarlık fiyatla temsil edildi. Glassnode, bu seviyenin, fiyatların düşmesi durumunda BTC için çok güçlü bir destek sunduğunu söylüyor.

Dün #Bitcoin piyasası 25,4 bin dolara ve Gerçekleşen Fiyatın (23.960$) %6’sına satıldı. Gerçekleşen fiyat, tüm $BTC’lerin ortalama maliyet esasını temsil eder ve en son Mart 2020’de kısa bir süreliğine ziyaret edildi. Tarihsel olarak #Bitcoin için güçlü bir destek olmuştur..

Gerçekleşen fiyata dayalı önceki ayı piyasası destek seviyelerini gösteren grafik. Kaynak. cam düğüm

Aşağı doğru yol, BTC’nin 69 bin dolarlık zirveye ulaşmasından bu yana kriptonun düşüş eğiliminde olduğu göz önüne alındığında olası bir sonuçtur. Ancak döngüler hareket ettikçe, daha fazla acı, avcıların daha fazla sats biriktirmek için ihtiyaç duyduğu şey olabilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.