Bitcoin fiyatı: Analist, 28 bin dolar ile 32 bin dolar arasında 16 aylık aralığın altını işaret ediyor

Bitcoin fiyatı: Analist, 28 bin dolar ile 32 bin dolar arasında 16 aylık aralığın altını işaret ediyor

invezz.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin’in düşüşü Pazartesi günü devam etti ve amiral gemisi kripto para birimi gün içinde %10’dan fazla düşüş yaşadı ve 30.527 dolara kadar düştü. Kripto piyasalarındaki kanama, ABD Merkez Bankası’nın 50 baz puanlık faiz artırımının ardından Wall Street’teki kayıpların ardından geçen hafta yaşanan düşüşü takip etti.

Bu, Fed’in niceliksel sıkılaştırmasıyla birlikte, daha geniş pazar için ters rüzgarlara katkıda bulundu.

Pazartesi günü, zincir içi veri sağlayıcı Glassnode, Bitcoin’in 33 bin dolara düşmesinin kârsız BTC arz miktarını %60’a ittiğini kaydetti.

Bu, en son satışla birlikte başka bir %10’un negatif bölgeye düşmesinden sonra. Glassnode, mevcut ayı piyasasının tarihi 2015 ve 2018 ayı piyasalarıyla karşılaştırılabilir bir yol izlemesi durumunda daha fazla acı çekme potansiyeli olduğunu söylüyor.

BTC, 16 aylık bir aralığın altına yakın

Dijital varlık platformu GlobalBlock’ta analist olan Marcus Sotiriou, olumsuz görünüme ve son zamanlardaki çürümeye rağmen, bir sıçramanın yakın olduğuna inanıyor.

Analist, BTC’nin 30.5 bin doların altına düşmeden önce Pazartesi günü paylaşılan bir notta yükseliş duruşu hakkında yorumda bulundu:

Teknik olarak, düşük-düşükler ve düşük-yüksekler devam ettiği için Bitcoin’in yapısı düşüş gösteriyor, ancak Bitcoin şimdi 16 aylık aralığın dibine yaklaşıyor. 28-32 bin dolar arasındaki aralığın en düşük seviyesine yakın bölge, risk-ödül perspektifinden uzun vadeli holdinglere eklemek için iyi bir bölge olabilir.

HODLer’lardaki artış olası sıçramayı gösteriyor

Diğer bir olumlu sinyal, uzun vadeli BTC sahipleri arasında devam eden iyimserlikle ilgili zincir içi ölçümlerdir. HODLer etkinliğine ilişkin görüşünde Sotiriou, geçtiğimiz yıl hareket etmeyen Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu gerçekleştiğinde daha önce piyasada bir makro dip oluştuğunda, kripto pazarında bir dip işaretlendi” diye belirtti.

Ona göre, bir yıl boyunca hareketsiz kalan BTC yüzdesindeki artış, uzun vadeli sabit kalırken satış yapanların kısa vadeli sahipleri olduğuna dair olumlu bir işaret.

Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %9,2 düşüşle 31.257 dolar civarında işlem görüyordu. CoinGecko’dan alınan verilere göre, BTC/USD geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaştığından bu yana %54’ten fazla düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.