Bitcoin fiyatı 35 bin dolara sıçrayabilir, ancak analistler ‘V şeklinde bir toparlanma’ beklemediğini söylüyor

Bitcoin fiyatı 35 bin dolara sıçrayabilir, ancak analistler ‘V şeklinde bir toparlanma’ beklemediğini söylüyor

cointelegraph.com

48 m

Okuma süresi: ~3 m


Altcoinler, 13 Mayıs’ta, Bitcoin’in satıştan elde edilen Terra’nın UST çöküşünün yol açtığı ilk panik ve dolar sabitini kaybeden birden fazla sabit paranın azalmaya başlaması ve risk seven yatırımcıların varlık alım satımını yılın en düşük seviyelerinde toplamaya çalışmasıyla birlikte bir rahatlama sıçraması gördü.

Bitcoin fiyati 35 bin dolara sicrayabilir ancak analistler V seklinde

Günlük kripto para piyasası performansı. kaynaklar: madeni para360

Geçen hafta meydana gelen önemli düzeltmeye rağmen, Bitcoin (BTC) boğaları, 2021 boğa piyasasında defalarca savunulan 30.000 dolarlık bölgeye geri dönmeyi başardı.

Fiyat, birden fazla rüzgar karşısında toparlanmaya çalışırken, Bitcoin’in ileriye dönük görünümü hakkında birkaç analistin söylediklerine bir göz atın.

Kısa bir sıkma bekliyor mu?

Türev tüccarlarının zihinleri, ByBit’te BTC/USD kalıcı sözleşmeleri için Bitcoin uzun ve kısa pozisyonlarını değerlendiren kripto para analitik platformu Coinalyze tarafından sağlandı.

1652481634 747 Bitcoin fiyati 35 bin dolara sicrayabilir ancak analistler V seklinde

BTC/USD başına 1 günlük grafik ve uzun/kısa BTC/USD hesapları oranı. Kaynak: Twitter

Yukarıdaki grafiğin alt yarısında gösterildiği gibi, kırmızı ile gösterilen kısa vadeli faiz, son piyasa düşüşü sırasında yükseldi, bu da türev tüccarlarının kısa vadede daha fazla düşüş beklediklerini gösteriyor.

Coinalyze kurucusu Gabriel Dodan Cointelegraph’a özel yorumlarda, “ByBit uzun/kısa oranı ve fonlama oranında görüldüğü gibi, son birkaç gün içinde duygu çok olumsuzdu. Kısa bir sıkışma/sıçrama bekleniyor” dedi.

35 bin dolara kısa vadeli bir çıkış bekleniyor

ExoAlpha’nın yönetici ortağı ve baş yatırım görevlisi David Lifchitz’e göre, Bitcoin’in 12 Mayıs’ta 26.716 dolara düşmesi, Mayıs 2021’in en düşük seviyesi olan 28.600 doların altına düşmesiyle dikkat çekiciydi.

Lifchitz’in görüşüne göre, 13 Mayıs’ta görülen sıçrama, “birçok kötü haberin ortaya çıkması” ve “UST fiyaskosundan kaynaklanan panik hareketinin şimdiden gerçekleşmesi” beklenebilirdi.

Lifchitz’e göre, Mayıs 2021’in en düşük seviyelerinde oturan Bitcoin “temizliğin devam etmesi durumunda sıkı bir duruşla burada iyi bir giriş noktası gibi görünüyor”, ancak tüccarlar bir gecede 60.000 dolara dönüşü beklememeli ve bunun yerine daha mütevazı bir kısa vade belirlemeliler. 35 bin dolar hedef

Lifchitz dedi ki,

“Uzun 28.5K $ / Stop 26.5K $ / 34.5K $ Kar Hedefi = 6K $ yukarı / 2K $ aşağı yön = 3/1 kazanç/kayıp oranı ve yatırım açısından, bana çekici görünüyor.”

İlişkili: Daldırma satın almak mı yoksa maksimum acıyı beklemek mi? Analistler Bitcoin fiyatının dibi görüp görmediğini tartışıyor

V şeklinde bir iyileşme olası değildir

Bitcoin’in yükseliş momentumunu yeniden kazanması için ne gerektiğine dair içgörü, piyasa analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı “Rekt Capital” tarafından sağlandı. “Yeşilin altında haftalık kapanış düşüş eğilimi gösterir”.

1652481634 424 Bitcoin fiyati 35 bin dolara sicrayabilir ancak analistler V seklinde

BTC/USD 1 haftalık grafik. Kaynak: Twitter

Pek çok iyimser tüccar bu son gerilemeden hızlı bir toparlanma umarken, Rekt Capital “tarihin standartlarına göre, nesiller boyunca bir dibi işaretlemek için keskin bir V-Şekilli toparlanmanın daha az olası olduğu” konusunda uyardı.

Analist dedi ki,

“Birçoğu, önceki Mart 2020 BTC ayı piyasası dibinin çok oynak olduğu için bir tane bekliyor. Ancak makro fiyat geçmişi, genişletilmiş aralıkların daha olası olduğunu gösteriyor.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.287 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %44.4.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.