Bitcoin Fiyat Tahmini: Mevcut Kan Banyosu Devam Ederse BTC 40.000 Dolara Düşebilir

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bitcoin Fiyat Tahmini: Mevcut Kan Banyosu Devam Ederse BTC 40.000 Dolara Düşebilir

Bitcoin Fiyat Tahmini Bitcoin fiyatı, Federal Rezerv’in Aralık ayındaki FOMC toplantısının 2022’de bilançosunu kesme ve faiz oranlarını artırma planlarını yeniden teyit etmesi gerektiğine dair raporların ortaya çıkmasından sonra Çarşamba günü önemli 44.000 dolar seviyesini kaybetti.

Bu haberin ardından borsa, kripto piyasası gibi düzeldi ve Bitcoin sadece 30 dakika içinde piyasa değerinden 330 dolar kaybetti.

CoinMarketCap‘e göre, sabit paralar (USDT ve USDC) dışında en iyi 10 kripto para biriminin tümü koyu kırmızıdır.

Bu, ayıların 2022’nin çoğu için bir ayı kripto piyasası görebileceğimiz görüşünü doğruluyor.

Bununla birlikte, büyük kripto para birimleri için kısa vadeli görünüm, kısa vadede daha derin bir düzeltme önermektedir.

Bitcoin fiyatı %7,5 daha da düşerek 40.000 dolara düşebilir

Kripto piyasası Çarşamba günü çöktüğünde, BTC fiyatı, dört saatlik grafikte gösterildiği gibi azalan üçgenin yatay destek çizgisinin altına düştü.

Öncü kripto para biriminin fiyatı baskın grafik modelinin sınırlarını aştığı için yukarıdaki desteği 45.645 dolardan kaybetmek ayılar için çok önemliydi.

Azalan üçgen grafik deseninin hedefi 40.011 dolar. Bu nedenle, mevcut Bitcoin fiyat düzeltmesi devam ederse, 40.000 doların hemen üzerinde grafik deseninin hedefini işaretlemek için düşüşe devam edecek.

Bu durumda BTC/USD fiyatı yaklaşık 43.308 dolar olan mevcut fiyattan yaklaşık %7.57 düşecek.

BTC / USD dört saatlik grafik

Bitcoin Fiyat Tahmini Mevcut Kan Banyosu Devam Ederse BTC 40000

Negatif bölgeye giren Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama Göstergesinin (MACD) bu düşüş görünümünü doğruladığını unutmayın. Ayrıca, MACD dün 12-dört saatlik üstel hareketli ortalama (EMA) 26 EMA’nın altına düştüğünde, piyasa momentumunun kırmızıya döndüğünü öne sürerek bitcoin satmak için bir çağrı gönderdi.

Ek olarak, RSI’nin aşırı satım bölgesine girmesi, ayıların şu anda BTC fiyatını kontrol altında tuttuğunun bir göstergesi ve düşüş görünümüne daha da fazla güvenilirlik katıyor. Bitcoin Fiyat Tahmini

çitin üzerinden bak

Öte yandan, aşırı satım RSI, satış baskılarının yakında hafifleyebileceğinin bir göstergesi ve yakın gelecekte fiyat hareketinde bir tersine dönüş olduğunu gösteriyor.

Eğer öyleyse, Bitcoin 44.000 USD destek seviyesini yeniden yakalamak için yükselebilir ve bu da boğaların dünkü kayıplarını tersine çevirmesini destekleyebilir.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.