Bitcoin fiyat hedefi şimdi 29 bin dolar, tüccar Terra 285 milyon dolarlık ‘FUD’ saldırısını atlattıktan sonra uyardı

Bitcoin fiyat hedefi şimdi 29 bin dolar, tüccar Terra 285 milyon dolarlık ‘FUD’ saldırısını atlattıktan sonra uyardı

cointelegraph.com

12 m


Bitcoin (BTC), bir gecede gerçekleşen satışların piyasayı Ocak ayının en düşük seviyelerine daha da yaklaştırmasının ardından 8 Mayıs’ta geri dönmek için nadir görülen bir ayı özelliği için hazırlandı.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC, 34.400 doların en düşük seviyesini çevreliyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin Bitstamp’ta 34.200$’a düştüğünü ve yazının yazıldığı sırada yaklaşık 500$ daha yüksek işlem görmek üzere toparlandığını gösterdi.

Parite 36.000$ civarında kısa bir destek gördü, ancak bu, zayıf hafta sonu oynaklığa likidite eklediğinde yerini aldı.

Bununla birlikte, piyasa duyarlılığı, borsalarda çalkantılı bir haftanın ardından uzun süredir daha derin bir geri çekilme beklediğinden, Bitcoin tasfiyelerinin kendileri sınırlıydı.

Zincir üstü izleme kaynağından gelen veriler Coinglass, hem Bitcoin hem de Ether (ETH) için yaklaşık 80 milyon dolar değerinde 24 saatlik tasfiyelere karşı çıktı.

Kripto tasfiye tablosu. Kaynak: Coinglass

Kısa vadeli fiyat görünümünü güncelleyen popüler Twitter yorumcusu Credible Crypto, BTC/USD’yi 29.000$’a kadar düşürerek 2022’nin yeni en düşük seviyesini işaret eden bir “flaş” öngördü.

Bitfinex borsasındaki bir balina tüccarının teklifleri de dahil olmak üzere 30.000 dolara yakın teklifler, doldurulmadan bırakılmayacak kadar cazip olabilir.

34.4k’deki en düşükler neredeyse alındı, bu yüzden gözler şimdi o finex balinanın tekliflerini doldurmanın yanı sıra 29-32k’ye bir floş üzerinde. Abi kaçırmaz Bilgisayarımda değil, bu yüzden çizelge yok, bu gönderi sadece siz şimdi ne diye soran telefonumu patlatmayın lol. Yine de 28 binde düşük bir düşüş beklemiyoruz. $BTC https://t.co/K1uhD9n52X

— Güvenilir Kripto (05.27) (@CredibleCrypto) 8 Mayıs 2022

8 Mayıs’taki aşağı yönlü ivme, Blockchain protokolü Terra’daki sorun haberlerine eşlik etti. ABD doları sabit parası TerraUSD’yi (UST) desteklemek için sınırsız miktarda BTC satın alma sözü veren firma, ilk büyük testini, yaklaşık 300 milyon dolar değerinde UST satan bir piyasa katılımcısı olarak gördü.

Kesinti minimum düzeyde olsa da, UST kısa bir süre için dolar kurunun %0,8’e kadar aşındığını gördü.

Brezilya kripto iş forumu GEMMA’nın yasal yetkilisi Caetano Manfrini olaylara “Bugün Terra-Luna-UST’ye yapılan saldırı kasıtlı ve koordineliydi” dedi.

“Tek bir oyuncu tarafından Curve ve Binance’de devasa 285m UST dökümü, ardından Luna’da devasa şortlar ve yüzlerce twitter gönderisi. Tamamen sahneleme. Proje birilerini rahatsız ediyor. Doğru yolda!”

Artık hem Bitcoin alımları hem de sosyal medya etkileşimi ile tanınan Terra kurucu ortağı Do Kwon, bariz bir şekilde soğukkanlılığını korudu.

Dünyanın kararsız hale gelmesini bekleyenleriniz…

Korkarım erkeklerin yaşı bitene kadar bekleyeceksin

Şehirler toza döndü

Okyanuslar kurudu

Kıtaların haritası yeniden çizildi

Ve dinozorlar bir kez daha dünyayı dolaşıyor

Şans

— Do Kwon (@stablekwon) 8 Mayıs 2022

Bununla birlikte, Kwon’un sözlerine rağmen, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre UST, yazı yazarken 1 $ hedefinin yaklaşık %0.5 altında işlem gördü.

Cointelegraph’a katkıda bulunan Michaël van de Poppe, daha fazla yorumda, etkinliğin “piyasaları beslemediğini” kabul etti, ancak olayı “FUD” olarak sınıflandırdı.

En son güncellemesinin bir bölümünde Twitter takipçilerine, “Şu anda tüm bu düşükleri süpürürken, aşağı yönde biraz fazla genişlediğimiz için fiyatın burada Bitcoin’de nasıl tepki verdiğini görelim” dedi.

Haftalık grafik, sekiz yıldır yok olan ayı modelini tehdit ediyor

Bu arada, uzaklaşırken, Bitcoin grafiği hala kesinlikle iştah açıcı görünmüyordu.

İlgili: Herhangi bir dip alıcı kaldı mı? Toplam kripto piyasası değeri 1,65T dolara düştüğü için boğalar büyük ölçüde yok

Haftalık zaman dilimlerinde, BTC/USD arka arkaya altıncı kırmızı haftalık mumunu tamamlamaya yakındı – 2014’te tarihinde sadece bir kez meydana gelen bir şey.

BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

O yıl, Bitcoin’in ilk yarılanma döngüsünün zirvesini ve ardından gelen düşüşü izledi ve o zamanlar büyük borsa Mt. Gox’un hacklenmesiyle daha da kötüleşti.

#Bitcoin şimdiye kadar arka arkaya sadece 6 haftalık kırmızı mum bastı.

Mayıs 2014’tü.

Sekiz sene önce!

— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) 7 Mayıs 2022

Daha önce, Bitcoin’in dört düz kırmızı haftalık kapanışı, onu en son Mart 2020 COVID-19 kazasından sonra meydana gelen bir duruma sokmuştu.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.