Bitcoin Fiyat Analizi: 30 Bin Dolar Yerel Bir Dip mi yoksa Daha Fazla Kan Banyosu mu Geliyor?

Bitcoin Fiyat Analizi: 30 Bin Dolar Yerel Bir Dip mi yoksa Daha Fazla Kan Banyosu mu Geliyor?

kriptopotato.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin, art arda altı kırmızı hafta da dahil olmak üzere son birkaç gündür serbest düşüşte. Fiyat, geçtiğimiz aylarda birçok kez sağlam destek sağlayan 37 bin dolar seviyesinin altına düştü.

Bu fiyat düşüşü, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalama çizgilerini ihlal etmeye çalışırken BTC’nin reddedilmesinden ve büyük bir uzun tasfiye kademesine ve 30 bin dolarlık talep bölgesine çökmesine neden olduktan sonra başlatıldı.

Teknik Analiz

Edris’ten Teknik Analiz

Günlük Grafik

Şu anda, boğalar yıl ortasından itibaren geçen yılın dip bölgesi ile aynı fiyatlarla Bitcoin satın aldığından, fiyat geçici bir destek buluyor gibi görünüyor.

30 bin dolar önemli bir talep bölgesi ve eğer tutarsa ​​- fiyat kısa vadede 37-40 bin dolarlık arz bölgesine doğru yükselebilir. RSI, kısa vadeli bir toparlanmaya işaret edebilecek aşırı satım alanına da ulaştı.

Öte yandan, düşüş momentumu devam ederse ve fiyat mevcut alanın altına düşerse, 21-24 bin dolar seviyesine hızlı bir düşüş gerçekleşebilir. Ek olarak, 50 günlük ve 100 günlük hareketli ortalamalar arasında aşağı yönlü bir geçiş yakın görünüyor ve bu da bir düşüş eğilimi devam senaryosuna işaret ediyor.

Bitcoin Fiyat Analizi 30 Bin Dolar Yerel Bir Dip mi

4 Saatlik Grafik

4 saatlik zaman diliminde fiyat, aşağıdaki grafikte gösterilen düşen kamayı kırdıktan sonra yükseliş momentumunu sürdüremedi. 40 bin dolarlık bölgedeki bu sahte kırılma ve ret, satış baskısını kötüleştirdi ve fiyatın son birkaç aydır oluşan belirgin düşüş bayrağının altına düşmesine neden olarak düşüş trendinin devam sinyalini ve sonunda 30 bin dolara doğru bir çöküşü doğruladı.

Bununla birlikte, BTC’nin fiyatı, 30 bin dolarlık talep bölgesini test ettikten sonra bu zaman diliminde iki yükseliş mumu bastı ve RSI göstergesi aşırı satım alanından çıkıyor gibi görünüyor (%30’un altında).

Bu sinyaller, kısa vadede 37 bin dolarlık direnç seviyesine doğru olası bir toparlanmaya işaret edebilir. Bununla birlikte, mevcut düşüş momentumu çok güçlü görünüyor, dolayısıyla 30 bin doların altında bir kırılma, kısa vadede en olası sonuç olmaya devam ediyor, çünkü ayılar piyasanın tüm kontrolünü elinde tutuyor.

1652210797 669 Bitcoin Fiyat Analizi 30 Bin Dolar Yerel Bir Dip mi

Onchain Analizi

Shayan’dan Onchain Analizi

Bitcoin ciddi şekilde sarsıldı ve 30 bin doların altına düştü. Grafik, Borsaların Netflow göstergelerinin birkaç ayın en yüksek seviyelerine yükseldiğini ve bunun da dramatik bir fiyat düşüşüne neden olduğunu gösteriyor.

Temmuz 2021’de, Bitcoin 30 bin dolara düştüğünde ve ardından son bir kapitülasyon mumunun ardından yeni bir yükseliş ayağı başlattığında, aynı senaryo gerçekleşti ve bu da Kasım ayında yeni bir yüksek seviyenin belirlenmesine neden oldu. Temmuz ile karşılaştırıldığında, piyasa kapitülasyonun son aşamalarında görünüyor ve bundan sonra orta vadeli bir perspektifte (aylar) yeni bir yükseliş dalgası gelişebilir. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.