Bitcoin ETP Çıkışları Kurumsal Yatırımcıların Soğuk Aldığını Önerdi

Bitcoin ETP Çıkışları Kurumsal Yatırımcıların Soğuk Aldığını Önerdi

www.newsbtc.com

21 m


Bitcoin ETP’leri bazı muazzam çıkışlar yaşıyor. Dijital varlığın fiyatının geçen hafta düştüğü göz önüne alındığında, bunlar sürpriz olmadı. Bitcoin fiyatının bir kez daha 40.000 doların altına düşmesini izledi ve yatırımcılar arasında düşüş eğilimine yol açtı. Bu da, ETP’ler gibi ticari yatırım araçlarını kullanarak piyasaya maruz kalan diğer yatırımcılar üzerinde büyük satış baskısı yarattı.

Çıkışlar Rock Bitcoin ETP’leri

Bu aydan önce, Bitcoin ETP’leri, 40.000 doların üzerindeki kampanyanın ardından dijital varlığa olan inanç yenilendiğinden, müreffeh bir giriş ayı yaşadı. Kaydedilen 10.000 BTC’den fazla giriş ile geçen yıl Ekim ayından bu yana bu ETP’lerin tarihindeki en güçlü ay oldu.

Ancak, Nisan ayı tam tersi olacak çünkü o aya kadar olan çıkışlar Mart ayı girişleri kadar yüksek ve ay henüz bitmedi. Bu, Bitcoin ETP’lerinin başlangıcından bu yana herhangi bir ay için kaydedilen en büyük çıkışlardan birini oluşturuyor. Sonuncusu, çıkışların 13.849 BTC’ye dokunduğu Temmuz 2021’de,

İlgili Okuma | Bitcoin Vadeli İşlem Primleri Nasıl Piyasa Tükendiğinin İşaretlerini Sergiliyor?

April, bu eğilimi 9.871 BTC’den fazla ve şimdiye kadar sayarak sıkı bir şekilde takip ediyor. Her ne kadar bu eğilimin tersine çevrilmesi ayın kalan günlerinde çok iyi gerçekleşebilir. Bu şimdiye kadar kaydedilen en büyük ikinci çıkış ve bunun doğrudan etkisi yatırımcılar üzerindeki artan satış baskısı oldu.

Bitcoin ETP Cikislari Kurumsal Yatirimcilarin Soguk Aldigini Onerdi

ETP’ler, tarihin ikinci en büyüğünü geride bıraktı | Kaynak: Arcane Research

Yine de bu, bazılarının inandığı kadar kötü bir düşüş sinyali değil. Temmuz 2021 çıkışlarına bir bakış, bunun yaz satışlarının zirvesine denk geldiğini ve bunun hemen ardından dijital varlığın fiyatında bir toparlanma olduğunu gösteriyor.

Durum buysa, son zamanlarda piyasayı sallayan satışları işaret edebilir. Böyle bir noktadan geri dönüş, Bitcoin’i 55.000 dolara doğru bir yola sokabilir.

Grafiklerde BTC

Geçen haftanın daha iyi bir bölümünde, bitcoin fiyatı 40.000 dolarlık desteğe yerleşmişti. Sonunda bu noktayı kaybetti ve 39.000 dolar seviyesine düştü. Bununla birlikte, hafta ortası ticaret faaliyetleri dijital varlığı 42.000 dolara geri getirdiğinden, bunun kısa ömürlü olduğu kanıtlanacaktı.

BTC başka bir toparlanma trendi başlatıyor | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Varlık bu noktada iyi gidiyor olsa da, ayıların piyasada şimdiye kadar görülen en güçlü dirençlerden bazılarını oluşturduğu 45.000 dolardan çok uzakta. Bu kilit direnç seviyesi, geçen hafta bitcoin’in geri alınmasıydı.

İlgili Okuma | Yarılanmanın Yarısı: Bitcoin İçin Bu Ne Anlama Geliyor?

Kripto para birimi şimdi 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem yapmak üzere hareket ederek kısa vadede yükseliş eğilimine işaret ediyor. Uzun vadeli bir yükseliş eğilimine çeviri, dijital varlığın 45.000 dolarlık kilit direnç alanını taşıdığını ve 48.000 dolara kadar seyahat ettiğini görecektir. Bu noktanın altında, BTC titrek zeminde durmaya devam ediyor.

Medium’dan öne çıkan görsel, Arcane Research ve TradingView.com’dan çizelgeler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.