Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: ETH 2.000 Doların Altına Geri Döndü, BTC Hafta Sonuna Başlamak İçin %6 Düştü

Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: ETH 2.000 Doların Altına Geri Döndü, BTC Hafta Sonuna Başlamak İçin %6 Düştü

haberler.bitcoin.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Cuma günü güçlü bir toparlanmanın ardından, kripto fiyatları bugün tekrar kırmızıya döndü ve BTC hafta sonu başlamak için 30.000 doların altına düştü. Cumartesi günkü seansta kendi fiyatı 2.000 $ seviyesinin altına düştüğü için ETH de düştü.

Bitcoin

Cumartesi günü, kripto ayıları hafta sonunu başlatmak için harekete geçtiğinden, bitcoin fiyatı 30.000 doların altına düştü.

Cuma günkü seansta yaklaşık %10’luk bir artışın ardından BTC/USD bugün erken saatlerde 28.860,79$’a düştü.

Cumartesi günkü düşüş, fiyatların dün 30.924.80 dolarla zirveye ulaşmasının ardından geldi, çünkü LUNA sonunda kripto önemsizliğine düştü.

BTC/USD – Günlük Grafik

Ancak, LUNA bugünkü seansta neredeyse %2.000 arttığından, piyasalardaki oynaklık ve genel belirsizlik muhtemelen BTC’nin elden çıkarılmasına katkıda bulundu.

Grafiğe bakıldığında, 14 günlük RSI, Ocak ayının sonundan bu yana kırılmamış bir taban olan 25’in altına düştüğü için şimdi daha düşük işlem görüyor.

Bu değişirse, önümüzdeki seanslarda muhtemelen 25.000 ABD Dolarına yakın bitcoin ticaretine bakacağız.

Ethereum

ETH Cumartesi günü 2.000 doların altına düştüğünden, dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi de hafta sonu başlamak için daha da düştü.

ETH/USD Cumartesi günü 1.964.65$’a düştü ve bu, dünkü 2.139.71$’lık zirveden yaklaşık %7 daha düşük.

Bugünkü hareketin bir sonucu olarak fiyatlar, Cuma günkü rallinin başlangıç ​​noktası olan 1.950$ destek seviyesine yakın seyrediyor.

ETH/USD – Günlük grafik

BTC’ye benzer şekilde, ethereum grafiğindeki 14 günlük Göreceli Güç Endeksi de dört ayın en düşük noktası olan 25 civarında seyrediyor.

ETH fiyatlarının bu hafta 1,695 dolara kadar düştüğünü gördük ve RSI zayıflamaya devam ederse, yakında bu düşük seviyeleri tekrar görebiliriz.

Genel olarak, ETH son yedi gün içinde %26’nın üzerinde düştü ve BTC ticareti aynı dönemde neredeyse %20 daha düşük.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.