Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: BTC 30.000 Doların Üzerine Tırmanırken ETH %2 Artarak Geri Döndü

Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: BTC 30.000 Doların Üzerine Tırmanırken ETH %2 Artarak Geri Döndü

haberler.bitcoin.com

12 m


Salı günü 30.000 doların altına düşüşün ardından, fiyatlar desteğin üzerinde konsolide etmeye başladığından BTC marjinal bir şekilde toparlandı. ETH de bugünün kambur günü seansında daha yüksekti ve süreçte 2.400 doların üzerine çıktı.

Bitcoin

Marjinal bir toparlanma fiyatı 30.000 doların üzerine çıkardığı için Bitcoin’in kanaması Çarşamba günü biraz azaldı.

Fiyatlar Salı günü dünyanın en büyük kripto para birimi 29.944,80$ ile gün içi en düşük seviyesine ulaştığı için bu seviyenin altında işlem görüyordu.

Bugün şimdiye kadar BTC/USD, dünün on bir ayın en düşük seviyesinden uzaklaşmaya başlarken 32.242,15$’lık bir zirveye yükseldi.

BTC/USD – Günlük Grafik

Yazım anına kadar fiyatlar, BTC’yi 2022 işlem aralığına geri getirecek olan 32.500 $’lık kilit direnç seviyesinin ötesine geçemedi.

30.13’teki kendi tabanından kaymanın ardından, 14 günlük RSI şu anda bu seviyenin üzerinde seyrediyor ve şu anda 32.18’de.

Genel olarak, bitcoin hala aşırı satıldı, ancak kripto piyasalarındaki belirsizlik hala devam ediyor, BTC’nin fiyatında bir dibe vurup vurmadığımız belli değil.

Ethereum

Salı günü neredeyse 2.100 doların altına düştükten sonra, ETH bugünkü seansta yüksek işlem gördü ve fiyatlar kilit bir seviyede kapandı.

ETH/USD, boğaların fiyatları 2.500 dolarlık direnç çizgisinin üzerine yükseltmeye çalışmasıyla bugün erken saatlerde 2.450,76 dolarlık gün içi zirvesine ulaştı.

Fiyattaki bugünkü toparlanmaya rağmen, özellikle göreceli güç açısından yaklaşan engeller, herhangi bir önemli artışa meydan okuyacaktır.

ETH/USD – Günlük grafik

Yazı yazarken, 14 günlük Göreceli Güç Endeksi, 40 direncinin biraz altında olan 37.32’de seyrediyor.

Bu tavan yeniden ele geçirilirse, muhtemelen ETH’yi 2.500 doların üzerinde göreceğiz. Ancak, fiyat belirsizliği muhtemelen yukarı yönlü momentumda düşüşe yol açacaktır.

Genel olarak, fiyatlar şu anda dünün en düşük seviyesinden yaklaşık %2 daha yüksek işlem görüyor ve ETH yazı yazılırken %1.26 arttı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.