Bitcoin, Ethereum 2.000 Dolara Yaklaşırken 2020’den Bu Yana En Düşük Fiyatına Ulaştı

Bitcoin, Ethereum 2.000 Dolara Yaklaşırken 2020’den Bu Yana En Düşük Fiyatına Ulaştı

decrypt.co

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Fiyatı Ethereum 24 saat içinde yaklaşık %10 düşerek Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 2.100$’ın altına düştü. Neredeyse aynı anda, Bitcoin kayıplarını %7 artırarak 28.170 $’a çıkardı – devasa bir Yeni Yıl rallisinin ortasında olduğu Aralık 2020’den bu yana en düşük noktası.

Kripto para piyasasının tarihin en kötü haftalarından biri olarak şekillenen bu süreçte, Bitcoin ve Ethereum son yedi gün içinde değerlerinin sırasıyla %28 ve %30’unu kaybetti.

Bunlar en kötü düşüşlerin yakınında değil.

Terra’nın LUNA’sı, Terra’nın UST stablecoin’i sabitini kaybederek son 10’da ilk 10’da yer alan varlığı alıp piyasa değeri için EOS’un arkasına koyduğu için geçen hafta değerinin %99’unu kaybetti. ApeCoin ayı piyasasına girdi ve değerinin üçte ikisini kaybetti. Ve geçen haftaki Fantom değeri sadece bir görüntüydü; %65 düştü. Liste devam ediyor.

Ancak Bitcoin ve Ethereum, toplam kripto piyasası değerinin yaklaşık üçte ikisini birleştirerek, büyük harf kullanımı açısından açık ara liderdir.

Kripto piyasasının küçülen piyasa değeri, yani. Sadece son 24 saat içinde %12 düşüşle 1,24 trilyon dolar, bu yılın en düşük noktası.

Kripto erimesi, hisse senedi fiyatlarındaki düşüşlere paralel olarak gerçekleşiyor. Nasdaq ve Dow Jones Sanayi Ortalaması, Federal Rezerv’in geçen hafta faiz oranlarını artırma ve parasal genişlemeyi geri alma kararından bu yana aşağı yönlü yörüngelerini sürdürdü. Fed’in amacı, borçlanmayı daha pahalı hale getirerek yüksek enflasyonla mücadele etmektir.

Ama bu sadece hisse senetleri için daha sıkı para kazanmak değil. Tüm riskli varlıklar acıyı hissediyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.