Bitcoin Destekli Krediler Coinbase’e Nasıl Yardımcı Olur?

Bitcoin Destekli Krediler Coinbase’e Nasıl Yardımcı Olur?

kriptoknowmics.com

2 saat

Okuma süresi: ~5 m


Bloomberg’e göre Coinbase, bankanın ilk Bitcoin destekli kredisini yapmak için Goldman Sachs ile bir ortaklığa girdi. Coinbase, bir miktar Bitcoin karşılığında açıklamadıkları bir miktar nakit aldı. Coinbase Institutional Başkanı Brett Tejpaul, Bloomberg’e gönderdiği bir e-postada, “Coinbase’in Goldman ile işbirliği, kriptoyu teminat olarak tanımanın ilk adımıdır” dedi. “Bu, fiat ve kripto para ekonomileri arasındaki bağlantıyı güçlendiriyor.” Bitcoin tarafından desteklenen krediler, Goldman Sachs gibi daha geleneksel bankalara kıyasla hala çekici ancak Genesis’in genel müdürü Matthew Ballensweig’e göre, bu krediler için standart şartlar, borçlunun yüzde 40 ila yüzde 60’ı değerinde Bitcoin koymasını gerektiriyor. teminatın değeri. Goldman, Bitcoin’i krediler için teminat olarak kullanmakta yeni olmasına rağmen, banka Mart ayında Bitcoin havuzuna küçük bir adım attı. O sırada banka, borçluya ödeme yapan bir Bitcoin türevi olan teslim edilemeyen bir Bitcoin seçeneği başlattı. Galaxy Dijital Holdinglereski bir Goldman Sachs ortağı tarafından kurulan bir finansal hizmetler şirketi, bu kripto para transferi için aracı olarak görev yaptı. Arca’nın kripto para birimlerine odaklanan kurumsal finansal hizmet firmaları hakkındaki raporuna göre, “Bu tür ikili anlaşmalar nadiren bir boşlukta yapılır”. Ancak, bu tür bir işlem popüler olmadığı için, Goldman muhtemelen daha büyük bir sıçrama yapmadan önce suları test ediyor. Bitcoin Destekli Krediler Coinbase'e Nasıl Yardımcı Olur?

Coinbase bundan nasıl yararlanıyor?

Coinbase şu anda tutar Goldman Sachs‘ İlk Bitcoin destekli kredi. Buna ek olarak, internetteki farklı raporlar, Goldman Sachs’ın Bitcoin destekli kredisinin kripto ve ticaret dünyaları arasında daha güçlü bir bağ kuracağını iddia etti. Atılan bu özel adım, kriptonun teminat olarak tanınmasına yönelik büyük bir adımdır. Bu aynı zamanda Goldman ve Coinbase tarafından alınan itibari para ve kripto ekonomileri arasında güçlü bir ilişki kurulmasına da yardımcı oldu. Coinbase’in Bitcoin varlıklarının bir kısmı, açıklanmayan bir değerle kredi için teminat görevi gördü. Coinbase, bugünün fiyatlandırmasında 170 milyon doların üzerinde değere sahip 4.487’den fazla Bitcoin’e sahip. Geleneksel bankacılık kurumları, DeFi sektöründe kullanımlarına rağmen kripto destekli kredileri daha fazla paraya erişmenin bir yolu olarak görmeye devam ediyor.

Coinbase Kredi Hizmetleri Sunuyor mu?

Coinbase ayrıca kredi hizmetleri de sunmaktadır. Bu krediler, geleneksel bir banka şubesinde bulunanlarla aynı değildir. Sadece KYC (Müşterinizi Tanıyın) bilgilerinizle ilgilenirler. Ayrıca burada faiz farkı gözetilmemektedir; tüm uygun sakinler davetlidir. Coinbase kredileri, borçlunun kripto para birimini teminat olarak koymasını gerektiren teminatlı kredilerdir. Borç veren herhangi bir risk almak zorunda olmadığından, teminatsız kredilerden daha ucuzdur. Ücret yapılarını anlamak kolaydır. Şu anda nominal faiz oranı %8’dir ve APR (Yıllık Yüzde Oranı), Gecelik FED Oranının “küçük” bir marjla çarpılmasıyla hesaplanmaktadır. Düşük olan kişiler için banka kredi oranları ile karşılaştırıldığında FISASCOREborç almanın çok ucuz bir yoludur çünkü krediyi almak veya geri ödemek için herhangi bir gecikme ücreti yoktur. Coinbase, kredilerinden yalnızca faiz alır ve gecikme ücreti yoktur. Ayrıca en fazla iki yıllık bir süre belirleme seçeneğine de sahiptirler. Umarım, bu yalnızca gecikmiş hesaplar içindir; aksi takdirde bu, borçlanma ihtiyaçlarınız için uzun vadeli bir çözüm olmayabilir.

Coinbase’den Bitcoin Nasıl Ödünç Alınır

1. Teklif kullanılabilirliğini kontrol edin

Öncelikle, bu yeni özelliğin eyaletinizde mevcut olup olmadığını görmek için Coinbase’i kontrol edin. Coinbase Borrow şu anda Arkansas, Arizona, California, Alaska, Idaho, Florida, North Carolina, Illinois, New Jersey, New Hampshire, Oregon, Ohio, Nebraska, Texas, Utah, Tennessee, Washington State, Virginia ve Wyoming sakinleri tarafından kullanılabilir. . Ancak, gelecekte bu teklifi daha fazla eyalet ve bölgeye yaymayı planlıyorlar.

2. Bir Coinbase hesabı açın.

Zaten bir hesabınız varsa, bu adımı atlayabilirsiniz. Ancak, henüz yapmadıysanız, Coinbase’in herkesin kaydolmasını ve platformda alım satıma başlamasını kolaylaştırdığını bilmek sizi rahatlatacaktır. Kaydolmak için web sitelerine gidin ve “hesabınızı oluşturun”u tıklayın. Ardından, istenen bilgileri sağlayın, bir ödeme yöntemi seçin ve verilen e-posta adresini kullanarak hesabınızı onaylayın.

3. Bitcoin satın alın ve portföyünüze ekleyin.

Bir hesap oluşturduktan sonra uygulamayı başlatın, “Satın almak” ve ardından varlıklar (BTC) listesinden Bitcoin’i seçin. Orada Bitcoin’in şu anda ne kadar değerli olduğunu görebilmelisiniz. Ardından, satın almak istediğiniz Bitcoin hisselerinin sayısını seçin. Yani, ne kadar çok para satın alırsanız, Coinbase Borrow’un işinize yaraması daha olasıdır.

4. Önizleme Madeni Para Alımı

Ne kadar harcamak istediğinizi belirlediğinizde, ne kadara mal olacağını görmek için “Önizleme”yi tıklayın. Bu, ne kadar BTC satın almak istediğinizi gösterecektir. Bu aynı zamanda Coinbase’in sizden ne kadar ücret alacağını ve ne kadar ödeyeceğinizi de belirleyecektir. Coinbase, ücretlerini satın alınan tutardan düşer. Örneğin, 50$ harcarsanız, 1,99$ ücret ödersiniz. Son olarak, işlemi tamamlamak için bir kredi kartı veya banka hesabı kullanın.

5. Uygunluğunuzu belirleyin

Yeni özelliğin sizin için kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin. Bunu, coinbase.com/borrow adresini ziyaret ederek veya Coinbase’den gelen bir e-posta davetine yanıt vererek yapabilirsiniz.

6. Borç alın ve geri ödeyin

Uygunsanız ve teklif hala açıksa, teklif hala açıksa hesabınızdaki Bitcoin değerinin %30’unu ödünç alabilirsiniz. Herhangi bir ücret, kredi çeki veya ön ödeme olmayacak. Tek fark, APR’nin %8 olacak olmasıdır. Ödünç aldığınız para, PayPal hesabınıza veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir banka hesabına anında aktarılabilir.

7. Aylık ödemeler yapın

Para ödünç aldıktan sonra, aylık minimum 10 $ ödeme ile faizi geri ödemeye başlayabilirsiniz. Gecikme ücreti yok, bu harika bir haber. Her ödemede teminat olarak verilen Bitcoin’in bir kısmını alacaksınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.