Bitcoin Core, Apple Silicon (M1 ailesi) çiplerini potansiyel olarak yerel olarak desteklemek için güncelleme yayınladı

Bitcoin Core, Apple Silicon (M1 ailesi) çiplerini potansiyel olarak yerel olarak desteklemek için güncelleme yayınladı

finbold.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto para alanındaki teknoloji ilerlemeye devam ettikçe, Bitcoin Core dahil olmak üzere temeldeki yazılım da ilerlemeye devam ediyor.

Özellikle Bitcoin Core, hangi blok zincirinin geçerli Bitcoin işlemlerini içerdiğini belirlemek üzere programlanmıştır ve kullanıcıları yalnızca bu blok zinciri için işlemleri kabul edebilir.

22 Nisan’da bir Web3 geliştiricisi ve araştırmacısı olan Zhixiong Pan, Bitcoin Core’un bir macOS ARM yapısının eklenmesini içeren 23.0 güncellemesinin son sürümünü yayınladığını belirtti. Bu, çipin Bitcoin Core sürümü olan Apple Silicon’u (M1 ailesi) yerel olarak destekleyen ilk güncelleme olabilir.

Pan, GitHub deposunda arama yaptıktan ve bir macOS ARM yapısının dahil edildiğini tespit ettikten sonra, Bitcoin Core istemcisinin son sürümü (kritik güncelleme 23.0 için kaynak kodu) sessizce yayınladığını keşfetti.

“Bitcoin Core istemcisi sessizce son sürümü yayınladı (önemli güncelleme 23.0’ın kaynak kodu), GitHub Repo’yu kısaca taradı, bu sefer özellikle önemli yeni özellikler yok gibi görünüyor, ancak yine de şunu görüyorum: macOS ARM derlemesi ekle , bu nedenle bu, muhtemelen Apple Silicon (M1 ailesi) çiplerini yerel olarak destekleyen ilk Bitcoin Core sürümü olacak.” (Mandarin dilinden çevrilmiştir).

Bitcoin Core Apple Silicon M1 ailesi ciplerini potansiyel olarak yerel

Bitcoin Core’un altı aylık yükseltme döngüsünü kullanan bir sonraki sürüm olan 24.0 Ekim’de bekleniyor.

Pan, “Bitcoin Core’un altı aylık güncelleme sıklığına göre, bir sonraki 24.0 sürümünün Ekim ayı civarında olacağı tahmin ediliyor.” Dedi.

Bitcoin Core’un bir sonraki büyük sürümü olan 23.0 için önerilen sürüm programı, Eylül 2021’de Nisan ayında planlandı.

Her biri kendi Bitcoin Core tam düğümlerini çalıştırdığından ve bu tam düğümlerin her biri, hangi blok zincirinin geçerli olduğunu belirlemek için bağımsız olarak aynı kuralları takip ettiğinden, Bitcoin’in merkezi olmayan kalmasını sağlayan bu kullanıcılardır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.