Bitcoin çöküşünden muzdarip misiniz? İşte yapmanız gereken 5 şey

Bitcoin çöküşünden muzdarip misiniz

Bitcoin çöküşünden muzdarip misiniz? İşte yapmanız gereken 5 şey

Bitcoin çöküşünden muzdarip misiniz Bitcoin fiyatı ve tüm kripto piyasası başka bir ağır darbe aldı. Bitcoin 46.000 dolardan 42.000 doların altına düştü. Daha önce yılın bu zamanında böyle bir kazanın nedenlerini listeledik. Ancak Bitcoin çöküşünden sonra kriptolarınızı güvence altına almak için ne yapabilirsiniz? Kripto paranızın kontrolünü yeniden kazanmak için BUGÜN yapmanız gereken 5 şeyden bahsedelim!

# 1 sakin ol!

Her zaman olduğu gibi, çok şey kaybettiğinizde sakin kalmak ve kendinizi çok fazla strese sokmamak önemlidir. Henüz pek bir şey olmadı. Bitcoin çöküşü büyüktü, ancak son birkaç haftadaki kadar büyük değildi. Hayal kırıklığı anlaşılır bir şekilde büyük. Ancak kripto para birimleri söz konusu olduğunda her zaman uzun vadeli düşünmek zorundayız. Bu nedenle sakin kalmak ve önce portföyünüzü analiz etmek önemlidir.

# 2 Farklı zaman dilimlerinde gelir tablonuzu hesaplayın

Öncelikle portföyünüze bir göz atın ve belirli zaman dilimlerinde kâr ve zararınızın ne kadar yüksek olduğunu analiz edin! 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay gibi zaman dilimlerini kullanabilirsiniz. anlayacaksın Bitcoin çöküşüne rağmen muhtemelen daha uzun bir süre boyunca kar elde etmişsinizdir. Bu içgörü sizi sakinleştirecek ve potansiyel olarak çok hızlı satış yapmanızı engelleyecektir.

# 3 Bitcoin veya Stabilcoin ile Değişim!

Böyle belirsiz zamanlarda, birçok yatırımcı güvenliğe daha fazla odaklanmak istiyor. Daha güvenli bir yatırımı tercih ediyorsanız, altcoinleri bitcoinlerle değiştirmeyi düşünün. Gelir tablosunu yaptığınızda, hangi madeni paraları kullanarak kâr ettiğinizi anlamanız gerekirdi. Daha fazla güvenlik istiyorsanız bunları Bitcoin ile değiştirin! Bitcoin, diğer kripto para birimlerinden daha az volatildir. FIAT para birimlerine bir değişim de mümkün olabilir, ancak orta vadeli oran artışlarını neredeyse kesinlikle kaçıracaksınız.

Stabil paralar, Bitcoin kırmızıdayken bile piyasa hareketliliğinden korunmak için önemli oldukları için başka bir seçenektir. Piyasada ne olursa olsun, paranız yine aynı değerde olacaktır. Bunları daha sonra tercih ettiğiniz kripto para birimine geri dönüştürebilirsiniz. Bitcoin çöküşünden muzdarip misiniz

# 4 Destek seviyelerinde bitcoin satın almayı düşünün

40.000-42.000 dolar aralığında Bitcoin çöküşü bazı analistler tarafından tahmin ediliyordu. Bu nedenle, ilgilenen yatırımcılar için sürpriz çok büyük değil. Kurs düşmeye devam edebilir mi? Bu mümkün. Bununla birlikte, her fiyat düşüşünde orta vadeli bir trendin tersine dönmesi daha olası görünüyor. Bu nedenle, bitcoin satın almak için mevcut fiyat çok iyi.

# 5 Yatırım stratejinizi değiştirmeyi düşünün!

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine her zaman düzensiz bir şekilde yatırım yaptınız mı? Ardından, stratejinizi ayarlamak için Bitcoin çöküşüyle ​​ilgili bu olumsuz haberi kullanabilirsiniz. Maliyet Dolar Ortalaması ile belirli aralıklarla (haftalık, aylık vb.) düzenli olarak Bitcoin’e yatırım yaparsınız. Bu, Bitcoin kursunun değerindeki uzun vadeli artıştan yararlanmanızı sağlar. Çok yüksek satın alma ve çok düşük satma riski azalır. Bu yüzden yatırımın bu şekilde olup olmadığını bir düşünün.

Bu, Bitcoin fiyatları düştüğü sürece her yeni düşüşte satın alacağınız anlamına gelir. Bu sayede fiyatlar tekrar yükseldiğinde, kaldıraçsız bir pozisyonda bile çeşitli seviyelerde fayda sağlarsınız.
daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.