Bitcoin Çok Aylı Desteğin Altında Kırıldı, 30 Bin Dolarlık Yeniden Test Geliyor mu? (BTC Fiyat Analizi)

Bitcoin Çok Aylı Desteğin Altında Kırıldı, 30 Bin Dolarlık Yeniden Test Geliyor mu?  (BTC Fiyat Analizi)

kriptopotato.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Birkaç hafta boyunca 37 bin dolarlık belirleyici seviyenin üzerinde konsolide edildikten sonra, Bitcoin 40 bin dolarlık başka bir girişimin ardından sonunda reddedildi ve muazzam düşüş momentumunun ardından kilit desteğin altına düştü. BTC vadeli işlem piyasası, son düşüş ayağı nedeniyle büyük bir uzun tasfiye gördü.

Teknik Analiz

Shayan’dan Teknik Analiz

Günlük Grafik

Birçok perakende yatırımcı, 37 bin dolar civarında Bitcoin satın alıyor ve bu, eşik seviyesinin altında çok fazla likidite (satış durakları) ile sonuçlanıyor. Piyasa şu anda kalan likiditeyi alıyor ve 30 bin dolarlık önemli talep bölgesi, test edilecek bir sonraki büyük destek alanı olabilir.

Öte yandan, RSI göstergesi aşırı satım bölgesine geçti. Bu, yeni bir düşüş eğiliminin başladığını gösteren daha düşük bir zirve oluşturacak kısa vadeli bir toparlanma ile sonuçlanabilir.

4 Saatlik Grafik

Düzeltmeler her zaman sağlıklı bir ralliye eşlik eder. Bitcoin, 69 bin dolardan (21 Kasım’da kaydedilen ATH) başlayan büyük bir düşüş hareketinden sonra bir devam düzeltme bayrağı deseni oluşturuyor ve geçen hafta söz konusu bayrağın alt trend çizgisini kırdı. Bu, 30-33 bin dolarlık talep bölgesine bir sonraki düşüş ayağını güçlü bir şekilde teyit ediyor.

Fiyat bir önceki günlük en düşük seviyeye ulaştı ve bunun altında kapanması, yeni bir düşük dip oluşturması ve Temmuz 2021’den bu yana en düşük günlük mum kapanışını kaydetmesi bekleniyor (35 bin doların geri alınamaması durumunda).

Onchain Analizi

Shayan’dan Onchain Analizi

Madenci Pozisyon Endeksi (MPI), madencilerin USD cinsinden toplam çıkış sayısının 365 günlük hareketli ortalamaya bölünmesiyle hesaplanır. Daha yüksek değerler, madencilerin normalden daha fazla coin gönderdiğini ve bunun da muhtemelen bir satışla sonuçlandığını gösterir.

Aşağıdaki grafikte görülebileceği gibi, madenciler Temmuz 2021’den beri Bitcoin biriktiriyordu, ancak fiyat 49 bin doların üzerine çıktığında, MPI göstergesi yükseldi ve Madencilerin satış baskısını gösteren yerel bir yüksek seviyeye ulaştı. Bunu takiben hem fiyat hem de MPI göstergesi düşmeye başladı. Madenciler şu anda bu düşüş ayağı sırasında beklendiği üzere rezervlerini ılımlı bir hızda satıyorlar. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.