Bitcoin Cash, BTC’ye karşı yeni bir rekor seviyeye ulaştığı için Bitcoin fiyatı 30 bin doları geri aldı

Bitcoin Cash, BTC’ye karşı yeni bir rekor seviyeye ulaştığı için Bitcoin fiyatı 30 bin doları geri aldı

cointelegraph.com

6 saat

Okuma süresi: ~2 m


Wall Street ticaretinin başlaması boğaları biraz rahatlattığı için Bitcoin (BTC), 11 Mayıs’ta on ayın en düşük seviyesinden geri döndü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bir gün, 860 milyon dolar daha kripto tasfiyesi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin ABD’nin beklentilerin üzerinde enflasyon verilerinin etkisini sildiğini ve Bitstamp’ta 32.000$’a ulaştığını gösterdi.

Nisan ayı tüketici fiyat endeksi (TÜFE) baskısı pariteyi taze bir çıkış noktasına gönderdi ve 30.000 doların yerini Temmuz 2021’den bu yana görülmeyen seviyelere bıraktı.

Terra, LUNA ve TerraUSD (UST) tokenleri ve kurucu ortağı Do Kwon üzerindeki kargaşa devam ederken, ruh hali temkinli olmaya devam etti. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 10 Mayıs’ta şimdiye kadar kaydedilen en düşük değerlerden biri olan 10/100 normalleştirilmiş bir puanla duyarlılığı ölçtü.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (ekran görüntüsü). Kaynak: Alternatif.me

Popüler tüccar Crypto Ed, TÜFE haberlerinden önce yayınlanan en son YouTube ve Twitter güncellemesinde “28.000 $ veya daha azına gidebilir” tahmininde bulundu ve olumsuz tarafı “henüz bitmedi” olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

#BTC’nin destek olarak ~32000$ olduğunu onaylamak için turuncunun üzerinde Haftalık Kapanış yapması gerekiyor

Peki, hangi kısa vadeli piyasa yapısı, ~32000$’ın üzerine böyle bir hareketi kolaylaştırabilir?

Şu anda, potansiyel bir 4HR Artan Üçgen + Boğa Sapması bunu yapabilir

İzlemeye değer$BTC #Kripto #Bitcoin pic.twitter.com/Bo6C1YOVp3

— Rekt Capital (@rektcapital) 11 Mayıs 2022

Bu arada, zincirleme izleme kaynağı Coinglass’tan elde edilen veriler, yazının yazılmasına 24 saat kala, çapraz kripto tasfiyelerinde 860 milyon dolar daha gördü.

Kripto tasfiye tablosu. Kaynak: Coinglass

bitcoin kötü mü? Daha kötü olabilirdi…

Terra’dan uzakta, dikkatler gün içinde Bitcoin hard forklarına da odaklandı.

İlgili: Küçük çatalcılar: BCH ve BSV, 2021’de Bitcoin fiyatı tarafından eziliyor

Aralık 2017’de 0.1829 BTC’lik bir zirveye ulaşan Bitcoin Cash (BCH), 11 Mayıs’ta BTC bazında tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaşma konusunda şüpheli bir onur yaşadı.

BCH/BTC 1 aylık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Şimdi sadece 0,0068 BTC olan BCH, aynı şekilde BTC’ye karşı yeni bir taban oluşturan Bitcoin SV (BSV) ile aynı çizgide alay konusu oldu.

BSV/BTC 1 haftalık mum grafiği (Bitfinex). Kaynak: TradingView

Yorumcu Benjamin Cowen, “Bitcoin size neden kral olduğunu hatırlatacak. ALT/BTC değerlemeleri bir hesaplaşma içinde” diye yazdı.

“Hikaye geçmişte anlatıldı ve yine aynı hikaye. %60 BTC hakimiyetinde görüşmek üzere.”

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti, yazı yazılırken Ocak ayında belirlenen 2022’nin en düşük seviyesinden yaklaşık %4 artarak %43.7’de kaldı.

Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.