Bitcoin ($BTC) Yatırımcılarının %40’ı Artık Gerçekleşmemiş Kayıplarda Oturuyor

Bitcoin ($BTC) Yatırımcılarının %40’ı Artık Gerçekleşmemiş Kayıplarda Oturuyor

www.kriptoglobe.com

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bitcoin ($BTC) fiyatı, Anchor Protocol’deki bir dizi geri çekilmenin en büyük merkezi olmayan stablecoin olan UST’ye kaymasının ardından, mandalını kaybetmesinin ardından yakın zamanda 31.000 dolara düştü. Bitcoin’in çöküşü, kripto para birimindeki yatırımcıların %40’ının gerçekleşmemiş kayıplar üzerinde oturduğunu gördü.

UST krizine yanıt olarak, Luna Foundation Guard, UST’nin sabitleyicisini savunmak için 28.200’den fazla BTC kullandı. Borsalara eklenen likidite ve UST’nin fiyatında, yeniden düşmeden önce 0,61 dolardan 0,94 dolara yükselen bir toparlanmaya yol açtı. Eklenen likidite, BTC’ye satış baskısı katmış olabilir.

Zincir içi analitik firması Glassnode’a göre, ağ karlılığı, BTC 33.800 $ civarında işlem görürken “adreslerin, varlıkların ve/veya kârdaki arzın yüzdesindeki düşüş” olarak tanımlanır. kâr durumu, yani yaklaşık %40’ı gerçekleşmemiş kayıplar üzerinde oturuyordu.

Bitcoin BTC Yatirimcilarinin 40i Artik Gerceklesmemis Kayiplarda Oturuyor

Kaynak: Glassnode

Glassnode, bu seviyelerin “2018’in sonlarında ve 2019-20’nin sonlarında ayı piyasalarında görülen karlılık ile aynı zamana denk geldiğini” de sözlerine ekledi. Firmaya göre, bu seviyeler “nihai teslimiyetten kurtulma olayından önce” meydana geldi, bu da “daha fazla aşağı yönlü bir risk olmaya devam ettiği” anlamına geliyor.

CNBC, yalnızca geçen ay, tüm BTC cüzdanlarının %15,5’inin, amiral gemisi kripto para biriminin hisse senetleriyle korelasyonunun arttığı bir zamanda gerçekleşmemiş bir kayba düştüğünü bildirdi. Artan korelasyon, Bank of America’daki analistlerin BTC’nin enflasyondan korunma rolüne meydan okuduğunu ve bunun yerine bir risk varlığı olarak işlem gördüğünü öne sürdü.

Glasnode analistleri, yatırımcıların “marj pozisyonlarını riskten arındırmak, satmak veya yeniden teminat altına almak” için daha yüksek ücretler ödedikleri için, satışların ortasında Bitcoin’in mempool’larına “acil işlemlerin” girdiğini kaydetti. Firma başına, geçen hafta zincir içi işlemler için ödenen ücretlerin toplam değeri, bugüne kadar veri setinde kaydedilen “en büyük değer” olan 3.07 BTC’ye ulaştı.

Firmanın raporu ayrıca, zincir içi işlem ücretlerinin %15,2’sinin “değişim mevduatı işlemleriyle ilişkili” olduğunu, 2017 boğa koşusu ve Mayıs 2021 satışlarında görülenden daha yüksek bir rakam olduğunu belirtiyor.

3,15 milyar doların üzerinde amiral gemisi kripto para biriminin borsalara girip çıktığını ve bu, pazarın Kasım 2021’de 69.000 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana en büyük miktar olduğunu ekliyor. Rapor şunları ekliyor:

Bunu, karideslerden balinalara kadar çoğu cüzdan grubunun zincir üstü birikim trendlerinde büyük ölçüde yumuşadığını gördüğümüz cüzdan kohortlarına daha da ayırabiliriz.

Rapora göre, 10.000 BTC’nin üzerinde olan kuruluşlar “son birkaç hafta içinde özellikle önemli bir dağıtım gücü olurken” 1 BTC’den az olan perakende yatırımcılar, bu yılın başlarına göre “önemli ölçüde daha zayıf” birikimle “en güçlü akümülatörler” konumunda. .

Bildirildiği gibi, Bank of America analistleri BTC ile hisse senetleri arasındaki korelasyonun yakın gelecekte kalmasını bekliyor. Dahası, bitcoin sıklıkla altınla karşılaştırılsa da, amiral gemisi kripto para birimi ile değerli metal arasındaki korelasyon Haziran 2021’den bu yana sıfıra yakın bir değere düştü ve düşüş eğilimini sürdürdü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.