Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Desteğin Üzerinde 41.000 Dolar ile Toplandı

Bitcoin (BTC) Kısa Vadeli Desteğin Üzerinde 41.000 Dolar ile Toplandı

beincrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


18 Nisan’dan beri devam eden Bitcoin (BTC) fiyat artışı, 20 Nisan’da duvara çarparak durdu ve 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesi tarafından reddedildi.

Bitcoin, 24 Ocak’tan bu yana artan bir destek çizgisinin üzerine çıkıyor. Çizgi, en son 18 Nisan’da (vurgulanan), fiyatın bir boğa yutan mum çubuğu oluşturduğunda, birçok kez doğrulandı.

Artış, BTC’nin reddedildiği 20 Nisan’da 42.199 dolarlık yerel bir zirveye yol açtı. Reddetme, 0.382 Fib geri çekilme direnç seviyesinde gerçekleşti.

Yukarı hareket devam ederse, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesi olan 44.550 dolarda güçlü bir direnç olması muhtemel. Bu alan aynı zamanda alçalan bir direnç çizgisi (kesikli) ile çakışmaktadır.

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Kısa vadeli BTC geri alımı

Altı saatlik grafik, yukarı hareketten önce RSI’nin önemli bir yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturduğunu gösteriyor.

BTC bunu, daha önce direnç görevi gören (kırmızı simge) ve şimdi desteğe dönüşen (yeşil simge) 41.250 dolarlık yatay alanı geri alarak izledi.

Kısa vadeli eğilim, BTC bunun üzerinde işlem gördüğü sürece yükseliş olarak kabul edilebilir.

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Dalga sayısı analizi

Dalga sayımı için iki ana olasılık vardır.

İlki, BTC’nin dördüncü alt dalgayı (sarı) yeni tamamladığını ve şimdi 37.000 dolara düşeceğini gösteriyor. Bu, daha uzun vadeli A ve C dalgalarına tam 1:1 oran verecek ve yükselen paralel bir kanalın destek hattını doğrulayacaktır.

TradingView’e Göre BTC Grafiği

İkinci olasılık, BTC’nin beş dalgalı bir aşağı düzeltmeyi (sarı) tamamladığını ve şimdi yukarı doğru bir ABC düzeltici yapısını başlattığını gösteriyor. Kısa vadeli başka bir düşüşün ardından BTC, yukarı hareketine 44.000 dolara doğru devam edebilir.

Her iki olasılık da en az bir kısa vadeli düşüşün daha olacağını gösteriyor.

TradingView’e Göre BTC Grafiği

fveya BeInCrypto’nun önceki Bitcoin (BTC) analizi için buraya tıklayın


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.