Bitcoin (BTC) Fiyatına Bakış Wyckoff Döngüsünün Ardından Boğa Hareketi

Bitcoin (BTC) Fiyatına Bakış Wyckoff Döngüsünün Ardından Boğa Hareketi

thenewscrypto.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • Döngü dört ana aşamadan oluşur: biriktirme, işaretleme, dağıtım ve indirim.
  • BTC için başka bir uyarı göstergesi olsa da fiyatın hala EMA’nın altında olması.

Geçen yıl kazanılan kazançlar, yatırımcıların Terra’nın (UST-USD) çöküşünden sonra risk varlıklarından kaçmasıyla Bitcoin’in 2020 sonlarında fiyatlarına düşmesiyle silindi. Ayrıca, kalıcı enflasyon para politikasının sıkılaştırılacağına ve bu da faiz oranlarının yükselmesine yol açacağına işaret etmektedir.

BTC’nin fiyatı, kayıplarını art arda artırdığı için piyasa için tahmin edilebilir durumda. Geçen haftadan bu yana, fiyat uzun vadeli bir düşüş eğiliminde. Son altı haftada toplam yüzde 47’lik bir amortisman gerçekleşti. Bitcoin (BTC) fiyatı hala sallantılı ve iki yıllık destek seviyesinde 29.000 dolar civarında seyrediyor. Fiyatın 69.000$’a ulaştıktan sonra zaten düşmeye başlamasına rağmen, 34.322,0$’dan bir toparlanma %29’luk bir artışla sonuçlandı.

#Bitcoin $BTC

Wyckoff Döngüsü şimdi çok mantıklı. pic.twitter.com/VUqst1hsjx

— 𝕄𝕠𝕦𝕤𝕥𝕒𝕔ⓗ𝕖 🧔🧲 (@el_crypto_prof) 12 Mayıs 2022

Twitter’daki @el_crypto_prof’a göre Bitcoin, yükseliş dalgasının yolda olduğunu gösteren Wyckoff döngüsünü izliyor. Döngü dört ana aşamadan oluşur: biriktirme, işaretleme, dağıtım ve indirim. Aşamalar ve düzenlemeler kurucusu Wyckoff tarafından belirlendi. Bunun gibi kurallar, bir hisse senedi fiyatının nerede ve ne kadar yukarı veya aşağı hareket ettiğini veya bu üç yön arasındaki bir aralıkta belirlenmesinde faydalı olabilir.

BTC için bir başka uyarı göstergesi de fiyatın hala 20 ve 50 günlük üstel hareketli ortalamaların (EMA) altında olması. BTC mevcut seansın en yüksek seviyesinin üzerinde kapanırsa bir BTC rallisi olasılığı var. Fiyat önce psikolojik 32.000$’ı, ardından 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) 35,488$’da kırmaya çalışacak. CMC’ye göre, bugün Bitcoin fiyatı $29.446,36 USD ve 24 saatlik işlem hacmi 83.719.621.859 USD. Bitcoin son 24 saatte %7.08 düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.