Bitcoin (BTC) Fiyatı Balinalar Olarak 32 bin Dolara Döndü, Kurumlar Dip’i Satın Aldı

Bitcoin (BTC) Fiyatı Balinalar Olarak 32 bin Dolara Döndü, Kurumlar Dip’i Satın Aldı

coinape.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin’in (BTC) fiyatı Pazartesi günü 30.000 doların altına düştükten sonra hafif bir toparlanma gösterdi. Balinalar ve kurumsal tüccarların daha düşük fiyatlarla BTC biriktirdiği görülüyor. BTC fiyatının marjinal bir şekilde toparlanarak 32.096 dolar civarında işlem görmesine neden oldu.

Bazıları panik içinde BTC’lerini satarken, birçok yatırımcı Bitcoin varlıklarını artırmak için düşüşü satın aldı. Bitcoin ulusu El Salvador da BTC fiyatları dibe vurdukça 500 Bitcoin satın aldı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Birikim Ortasında Stabilize Ediyor

BTC fiyatı, panik satışlarının ortasında son 24 saat içinde 29.750 dolara kadar düştü. Bununla birlikte, balinalar BTC düşüşlerini satın almak için harekete geçtiğinde eğilim anında tersine döndü.

WhaleAlert’e göre BTC, son birkaç saat içinde Gemini, Coinbase ve Bitfinex gibi borsalardan yoğun çıkışlar gördü. Aslında, 500 milyon doları aşan Bitcoin’ler, bilinmeyen bir balinanın cüzdanlarına aktarıldı. Bu nedenle, WhaleAlert verileri ve fiyat hareketi, Bitcoin fiyatının mevcut seviyelerden daha yükseğe çıkma olasılığını gösteriyor.

Ayrıca, Santiment’in zincir üstü verileri, Bitcoin’in (BTC) genellikle fiyatların daha düşük seviyelerden sıçradığını gören tarihi satın alma bölgesine dalmaya çok yakın olduğunu gösteriyor. Ayrıca, veriler gösteriyor ortalama karlılık seviyeleri Ocak ayının sonundan bu yana en olumsuz seviyede.

Bitcoin BTC Fiyati Balinalar Olarak 32 bin Dolara Dondu Kurumlar

Bitcoin (BTC) Ortalama 30 Günlük MVRV. Kaynak: Santiment

Aslında, Tron’un kurucusu Justin Sun, El Salvador’u takip ederek 500 BTC’yi ortalama 31.031.35 $ fiyatla 15.5 milyon $’a satın aldı. Balinalar ve kurumsal yatırımcılar arasındaki ilgi mevcut seviyelerde artıyor. Bu nedenle, bir sıçrama olasılığı güçlü görünüyor.

Kripto Piyasası Duyarlılık Endeksi En Düşük Seviyeye Düşüyor

Kripto piyasası duyarlılık endeksi “aşırı korku” seviyesinde olmaya devam ediyor. Endeks, son birkaç yılın en düşük seviyesi olan 10’a düştü. Yakın tarihli bir CoinShares raporu, Mayıs ayının ilk haftasında önemli miktarda BTC satın alan ProShares ve Purpose Investments gibi kurumsal tüccarlar tarafından Bitcoin birikimi olduğunu gösterdi.

Balina birikimine rağmen, Bitcoin fiyatı hala bir aralıkta işlem görüyor. Bu nedenle, perakende yatırımcıların net bir kırılma onaylanana kadar beklemesi gerekiyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.